Obnovljena pećina u Drvaru!?

xpforswodniw:
Koliko je stranih politicara doslo na sahranu. NIJEDAN. Zasto? Pa covjek je saradjivao sa nacistima, a svako normalan u tadasnjem svijetu je prezirao nacizam i sve vezano za nacizam.

Ne preteruj! Po tebi je svako ko je obavljao svoje poslove i radne zadatke za vreme Hićine okupacije sarađivao sa nacistima!!?? Onda je 45-e trebalo pobiti 4 miliona ljudi?

Ne veličam ja Dražu, već samo tražim ispravljanje historijskih laži i demagogija jer je tiletov režim na kraju bio veći krvolok od Dražinih :D
 
fosilvasonikoga nije briga što se ne zna mesto groba đenerala Draže? [/QUOTE:
Ja sam odgovorio na ovu tezu. Ja nisam rekao da je TITO bio bog. On je bio jos jedan diktator i nisam pod uticajm titoizma.

Ako vec postoji pecina kao spomenik treba je odrzavati i uredjivati. Da li ti osudjujes i Antu Pavelica i on je bio Hitlerov pomocnik, i radio je kao i Draza.
 
xpforswodniw:
Ja sam odgovorio na ovu tezu. Ja nisam rekao da je TITO bio bog. On je bio jos jedan diktator i nisam pod uticajm titoizma.

Ako vec postoji pecina kao spomenik treba je odrzavati i uredjivati. Da li ti osudjujes i Antu Pavelica i on je bio Hitlerov pomocnik, i radio je kao i Draza.

Upravo to, bio je diktator i mnogo više patnje i smrti je uzrokovao za 45 godina vlasti, nego Draža za onih 4 godine, iako je to bilo za vreme rata kada je mogao raditi baš šta hoće...a NIJE...
Šta je Draža trebao raditi: Boriti se protiv Nemaca, i onda Nemci pobiju celu generaciju srpskih gimnazijalaca....To samo debil ili onaj kome UOPŠTE nije bilo stalo do srpskog naroda, a to je upravo bio tile....

Anti mnogo toga zameram, ali to je prvenstveno briga Hrvata...
Btw: Ako već izjednačavaš Dražu i Antu, znaš li da je Ante umro od starosti i pristojno je pokopan...I to je isto nepravda :D
 

Back
Top