Klasicna gimnazija

Milan91

Početnik
Poruka
41
Ovako da li neko ide ili zna nekog ko ide u ovu gimnaziju,ovo je klasicna gimnazija,nalazi se u Gersicevoj 14a,bivsa zgrada Nigerijske ambasade.I u ovoj gimnaziji ima samo drustveno-jezicki smer,aj ako neko ide u skolu ili zna nekog,neka nesto kaze,ili barem da mi nabroji predmete koji se uce u drustveno-jezickom smeru,i da kaze da li je mnogo tesko.
 
Klasicna gimnazija... Znam samo da profesori tamo ne daju plate, a da vlasnik shkole Lucic pravi vilu na oksfordu kako bi je kasnije iznajmnljivao.. Inace, to ti je shkola u koju ne moras da ides, ali morash da platish diplomu.. Shto vishe platish to ce ti biti lakshe da prolazish razrede.. To ti je jedna sklj skola, medju tri NJAGORE u gradu.. Jer sin Vukashina Marasha koji ide u tu shkolu ne ide u nju (ne dolazi na nastavu), ali je naravno - odlican.. Drugo, veoma je neizvesna sudbina shkole, tako da je moguce njeno skoro ukidanje.. Shodno tome, toplo ti je nepreporucujem..
 
nemam para,ja se samo upisujem zato sto se ne polaze prijemni,jer me mrzi da radim prijemni.Sada bez prijemnog imam 48,8bodova.I ne bih da upisem za frizera,a mislim da cu lose uraditi prijemni,i sta onda,bolje ovako da zavrsim tu skolu pa onda da upisem sta volim,ali eto sad si me ti malo trgnuo.Aj pitaj kevu,ko ide sve u tu skolu,je to deca mafijasa,i da li bas treba da se nosi oprema(kosulja,kravata,pantalone,i ceipele)i pitaj kakvi su profesori.
 
I pitaj kevu da li neko od nas smrtnika(koji nisu poznati i koji su normalni) ide u tu skolu.I pitaj je da li je ocenjivanje rigorozno,i ako moze da ti nabroji neke predmete,jer ja nemam pojma koji imaju predmeti,video sam da ima sociologija,latinski,istorija,informatika.
 
Da, uniforma mora da se nosi.. Od dece tamo idu uglavnom burzuji.. Ispit se ne polaze jer je to gimnazija, tako da se njima uvek isplati da imaju djake jer u zadnje vreme imaju 10-15 djaka u prvim razredima.. ;) Vrlo malo interesovanje, koje vremenom splasnjava, tj. sudbina skole je jako neizvesna.. Profesori su normalni ljudi.. Nisu uopshte rigorozni jer tamo niko nishta ne uci.. A svi moraju da dobiju bar 4.. A to samo najveci luzeri dobiju.. Uglavnom su burzuji, recimo sin od biveseg generala Marasa, deca od Bube Miranovic (neke krave sa PInka) itd.. Djaci uglavnom imaju svoja kola ili dok su josh mali za vozacku roditelji dolaze po njih svojim dzipovima Napushtaju casove kad god hoce.. Nema zvona nego se radi otprilike 45 minuta, to moze da traje koji minut vishe, a obicno je manje.. :) Predmeti su mislim kao i u svim gimnazijama.. Samo profesori se mnoogo cesto menjaju.. Ne znam shta da ti kazem.. Ja bih ucio za prijemni..
 
*nikad nisam cula za klasicnu gimn...i gde je ta ulica u kojoj se nalazi?sve mi to cudno zvuci, kao, nije zvanicno privatna ali . . .sta, nakoju foru se upisuje?kad se ne radi prijemni?da li ima neku int. stranicu gde moze da se sazna vise o njoj?mutno...*
 
Ako je to skola ciji je menadzer Zoran Lucic...
Radila sam kao nastavnik u ovoj skoli nekoliko meseci. Moji opsti utisci su katastrofalni i nikome je ne bih preporucila. Skola je totalno dezorganizovana: s obzirom da se zarade ne isplacuju mesecima (nikada mi nisu isplatili primanja za poslednja tri meseca rada) nastavnici neprekidno dolaze i odlaze cim shvate o cemu se tu radi, klinci su vecinom (cast zaista malobrojnim izuzecima) razmazena derista totalno operisana od stvarnog sveta oko sebe, neki se (a ne mozes im nista) ponasaju maltene kaubojski (ovo shvati doslovno!) i veoma je tesko organizovati ozbiljnu nastavu. Kad sam ja radila (2004) postojala su 2 cetvrta razreda sa po 18-20 ucenika, dok je prvi imao samo 7-8... bilo je jasno da skola opstaje na krajnje neverovatan nacin: deca koja se ne snadju u normalnom gimnazijskom okruzenju predju u privatnu skolu u trecoj ili cetvrtoj godini znajuci da su tamo potpuno zasticena. Koliko su mi sami klinci objasnili, niko ne zna ko placa a ko ne placa te toboznje "donacije" niti kolike su te cifre, niti iko sme da postavi bilo kakvo pitanje na tu temu. Popravni ispiti i padanje godine apsolutno ne postoje jer navodno "nastavnici to nikada ne bi dozvolili". U stvarnosti, nastavnike niko nista i ne pita i podrazumeva se da oni nece praviti problem. Kad sam se upitala sta se desava sa tim klincima nakon gimnazije, odgovorili su mi oni sami: 95% ih upise privatne menadzerske fakultete, eventualno ekonomiju... doduse jedna devojka je rekla da razmislja da upise medicinu, a jedan decko da zeli da upise filozofski fakultet i to je bilo to (pitala sam maltene sve njih, bilo ih je oko 70-ak u celoj skoli).
I dan danas se pitam na koji nacin opstaje taj cirkus od skole i ko ustvari preko nje pere novac (to je po meni jedino objasnjenje njenog postojanja). Verovatno mi niko nikada nece odgovoriti na ovo pitanje.
Dete, ako imas imalo mozga u glavi, shvatices i sam vrlo ubrzo u sta se upustas. Ipak, nadam se da jos nije prekasno i da si se na osnovu prethodnih postova vec predomislio od upisa.
Zelim ti sve najbolje!
: )

Nasla sam ovo u vezi iste skole:
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2002/03/04/srpski/T02030303.shtml
 
Ako je to skola ciji je menadzer Zoran Lucic...
Radila sam kao nastavnik u ovoj skoli nekoliko meseci. Moji opsti utisci su katastrofalni i nikome je ne bih preporucila. Skola je totalno dezorganizovana: s obzirom da se zarade ne isplacuju mesecima (nikada mi nisu isplatili primanja za poslednja tri meseca rada) nastavnici neprekidno dolaze i odlaze cim shvate o cemu se tu radi, klinci su vecinom (cast zaista malobrojnim izuzecima) razmazena derista totalno operisana od stvarnog sveta oko sebe, neki se (a ne mozes im nista) ponasaju maltene kaubojski (ovo shvati doslovno!) i veoma je tesko organizovati ozbiljnu nastavu. Kad sam ja radila (2004) postojala su 2 cetvrta razreda sa po 18-20 ucenika, dok je prvi imao samo 7-8... bilo je jasno da skola opstaje na krajnje neverovatan nacin: deca koja se ne snadju u normalnom gimnazijskom okruzenju predju u privatnu skolu u trecoj ili cetvrtoj godini znajuci da su tamo potpuno zasticena. Koliko su mi sami klinci objasnili, niko ne zna ko placa a ko ne placa te toboznje "donacije" niti kolike su te cifre, niti iko sme da postavi bilo kakvo pitanje na tu temu. Popravni ispiti i padanje godine apsolutno ne postoje jer navodno "nastavnici to nikada ne bi dozvolili". U stvarnosti, nastavnike niko nista i ne pita i podrazumeva se da oni nece praviti problem. Kad sam se upitala sta se desava sa tim klincima nakon gimnazije, odgovorili su mi oni sami: 95% ih upise privatne menadzerske fakultete, eventualno ekonomiju... doduse jedna devojka je rekla da razmislja da upise medicinu, a jedan decko da zeli da upise filozofski fakultet i to je bilo to (pitala sam maltene sve njih, bilo ih je oko 70-ak u celoj skoli).
I dan danas se pitam na koji nacin opstaje taj cirkus od skole i ko ustvari preko nje pere novac (to je po meni jedino objasnjenje njenog postojanja). Verovatno mi niko nikada nece odgovoriti na ovo pitanje.
Dete, ako imas imalo mozga u glavi, shvatices i sam vrlo ubrzo u sta se upustas. Ipak, nadam se da jos nije prekasno i da si se na osnovu prethodnih postova vec predomislio od upisa.
Zelim ti sve najbolje!
: )

Nasla sam ovo u vezi iste skole:
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/a...T02030303.shtml
Kao shto sam i rekao..
 
zao mi je sto sam ovako kasno naisla na ovu temu, ali moram da dodam rec dve... dakle ja sam jedna od onih ucenika koji su ZAVRSILI ovu skolu... 86 sam godiste i sve 4 god sam isla tu... istina je da smo se selili (moje 1. i 2. smo bili na Nbg, onda na 25. maju i na kraju na sajmu).
Profesorka koja je pisala pre mene je verovatno i meni predavala... Jel mozete da kazete nesto vise? ali ne znam da li se iko vise vraca na ovu temu... :(
Moram poceti malo sa istorijom, dakle kad sam ja dosla 2001. na nbg skola je funkcionisala perfektno, nisu trazili pare od roditelja, ja sam putovala (6 exu u toku 1 god) i sve sam to morala da zasluzim (ne krsenjem pravila)... E onda se desio preokret sa gospodinom Lucicem. Isterali su nas sa Nbg gde je bilo sve pod kontrolom... cak smo imali i skolski bus i uzinu na odmoru... dakle u te 2 srecne godine sam videla kako su oni zamislili da skola funkcionise. Meni je skola pruzila mnogo jer sam bila dovoljno pametna da iskorisim sta su nudili. niko me nije terao da ucim mnogo tako da sam se uclanila u sve moguce sekcije i imali smo neke dodatne predmete (bonton, retoriku, spanski jez i sl) u sustini sve sto smo mi hteli oni su mogli da nam obezbede! ovo mi je kasnije mnoooogo pomoglo...
inace, pre nego sto nastavim, moram da pomenem odakle pisem, dakle posle klasicne sam upisala BOCCONI u Milanu i bez problema sam se ukljucila u ucenje...
ima toliko toga sto mogu da kazem, ali nemam dovolljno vremena... ako nekoga nesto zanima, slobodno pitajte! :)
sto se tice osobe koja danas zeli da upise, ni ja koja sam zadovoljna izasla odatle, ne preporucujem je! zao mi je sto nisi malo stariji pa da si zavrsio makar kad i ja... ali sada vidis i sam da ne vredi... s obzirom da je vec dec mislim da vec negde ides i da je sve pod kontrolom... nadam se da je tako...
pozdrav svima!
Marina
 

Back
Top