Gruzija odustala od clanstva u EU

dr hirurg:
samo znam da ovo uopste ne valja, ali ne mogu sada na brzinu detaljnije da odgovorim , mozda nocas 8-)


e, Boga mu, ja već 2h čekam da vidim šta nam je alternativa, kad ono ništa....
neću reći da sam ovakav odgovor očekivao, neću..., ne...
a040.gif
 
ma ja ne znam koja je uopšte poenta ove teme. Jel' autor hteo da nas impresionira Gruzijom. Pa ja koliko znam, oni sam što nisu 53. SAD zvezdica. Pa glavna ulica ima naziv po Dž. Bušu. Ako je neko hteo da priča o kuraži i otporu svemu sa zapada, nije morao da poteže čak do Gruzije, imamo mi naše Beloruse. Oni su nam idoli!
k050.gif
 
_Milanche_:
jeste dr hirirg nezaposlenih imas isto kao i 2000 samo sto nemas vise 200.000 fiktivno zaposlenih...ne bitno...stoje d aje to veliki problem i hoce biti jos prolbema sa tim ali ja ti kazem taj ptoblem moze smao da se resi ulaganjem kapitala u Srbiju tog kapitala nema.Zato treba zastupati put euro-atlanskih integracija.
Imas li ti bolju ideju?

Dosovska vlast je davala sasvim druga a sada znamo lazna obecanja -bilo je samo da predamo Milosevica pa ce onda svi da jurnu da ulazu kod nas, kakve gluposti. Kako nema kapitala - gde je ta silna lova Srbije sto je Milosevic i ekipa iznela iz zemlje? Gde je lova koju su blokirali tj.zaplenili SAD ? Nigde niceg nema samo sve veca beda, sve veci krediti i dugovi da bi se pacijent odrzavao vestacki u zivotu na aparatima sve dok ih jednog dana neko ne bude iskljucio. Sve sto je ucinjeno za poslednjih 6 godina je katastrofa - jer nema buducnosti, nema novih radnih mesta, samo pljackasa i peraca prljavih para. Ceo problem oko Kosmeta je svadja izmedju SAD i Nemaca ko ce od njih drpiti rudna bogatstva - i nista vise.

Sta ce nam doneti euro-atlanske integracije ? Osim jos vise bede i nezaposlenosti ?
 
_Milanche_:
Dobro a sta je alterativa ajde objasni.
Kako cemo restiti problem zaposljavanja?
Ajde da vidimo tovje ideje dosta je bilo kritika.

Sada vise nema alternative - ima da se pojedemo medjusobno. Ako neko proda seceranu za 1. Jevro to se ne zove privatizacija nego pljacka - a onda neki Kostic dodje i pocne da mulja sa secerom a pre toga otpusti bezbroj radnika - to ne moze, svi su morali biti pohapseni, to nije privatizacija, to je pljacka. Ne moze drzava na taj nacin da "privatizuje" a da pre toga nije obezbedila socijalni program i mogucnost onima koji su navodno visak da od necega zive. Samo se svaki dan cuje da SVUDA IMA VISKA ZAPOSLENIH - ali svuda, pa gde ce toliki ljudi ako su svuda u svim profesijama visak, o cemu se tu radi ? I gde ce uopste mladi da se zaposle - pa ne mogu svi da rade kao lokatori i clanovi nvo. Ja nisam ekonomista po struci, ali za ovo zapazanje nije potrebno biti strucnjak. U ovoj divljoj lopovskoj privatizaciji vodila se politicka ekonomija (i onaj sektas Labus i Djelic su se dodvoravali nasim najgorim neprijateljima dajuci im u bescenje ono sto su ljudi stvarali decenijama), a trebalo je voditi ekonomsku politiku. Zasto ovde nije primenjen tzv.slovenacki model / oni nisu svoje rasprckali - nego sada dolaze ovde da otkupljuju nase.
 
jomini:
Hirurg zar misliš da u većini firmi koje još nisu privatizovane, stvarno nema viška zaposlenih?

Naravno da ima, ali ako se taj problem resava tako sto visak izbacis na ulicu bez ikakve sanse da rade bilo koji drugi posao - onda ces do kraja 2007 imati 2,000 000 nezaposlenih ako ukljucis i vojsku, sudstvo, zdravstvo, prosvetu,kulturu. Ti ljudi su u potpunom beznadju, nemaju posao, dugovi i krediti rastu, kako osnivati porodicu i imati decu? - cemu to onda vodi molim te - osim da se ili ovde napravi haos ili da se ljudi rasele i da peru klozete po inostranstvu. Ne moze niko zapoceti bilo kakav posao bez kapitala - to je besmislica. Ovo nije tranzicija nego stvaranje armije besnih, gladnih i nezaposlenih ljudi - to ne vodi nicemu.
 
Ti ljudi su na šteti države jer firme nemaju para za njihove plate i doprinise, pa ih plaća država. Dakle država daje novac u firmu, a trebalo bi obrnuto. Kako bi ti rešio problem' Realno! Nemoj sad da izgovoriš nešto u smislu - našao bih im posla i pokrenuo proizvodnju, jer bi trebao da si svestan da je to u mnogim firmama nemoguće zbog jako nerazvijene tehnologije proizvodnje. Dakle - kako?
 
Ali ti si ponovo samo kritikovao ali nisi deo ni jednu ideju kako treba.
Nemoj vise kritiku nego put Srbije kako treba.
U tvojim kritikama ja cu da se slaozim za 80% toga sto ti kazes ali ja opet kad uporedim sa vreneom do 2000. vidim poboljsanja narazno da sam i ja nezadovoljan ali...
ali necmeo o tome nego o konkretim idejama...sta dalje?
 
jomini:
Ti ljudi su na šteti države jer firme nemaju para za njihove plate i doprinise, pa ih plaća država. Dakle država daje novac u firmu, a trebalo bi obrnuto. Kako bi ti rešio problem' Realno! Nemoj sad da izgovoriš nešto u smislu - našao bih im posla i pokrenuo proizvodnju, jer bi trebao da si svestan da je to u mnogim firmama nemoguće zbog jako nerazvijene tehnologije proizvodnje. Dakle - kako?

1. nikada ne bi prodao bilo koju firmu u bescenje, nikada a onda

2. sav novac koji se od toga dobije i sve moguce i nemoguce donacije bi usmerio u
plan za osmisljavanje potreba za malim porodicnim preduzecima koje bi osnivao
ili putem beskamatnih dugorocnih kredita ili tako sto bi na dugorocno obezbedio
potreban prostor i masine ili dr.tehnologiju.

3. ovde sve sto je smisljeno stalno ti postavlja prepreke koje uopste niko normalan
ne moze da preskoci - jedino mozes da propadnes. pogledaj samo koji su uslovi
za otvaranje neke recimo prodavnice ili galerije - katastrofa.
 
I sa ovim sto si rekao se vidis ja nacelno slazem sem oko firme u bescenje jer ako firma ne radi i radnici ne primaju plate nisam protiv toga ni da je neko dzaba dobije ako ce organizovati proizvodnju.
Ovo pod 2 i pod 3 si potpuno u pravu s sim sto da te malo ispravim da i nije toliko tesko registrovati prodavnicu ali kansije imas obaveze na nju tolike da je to nemmoguce zaraditi,mislim moguce je ali jasko tesko.
 
I sad ti kupiš Zastavu. Da ne pitam koliko bi para pristao da daš, a još manje koliko bi oni tražili!?!?!
šta dalje? Svestan si da imaš višak ljudi, i to ogroman. I rade za 100 eura. Svesni smo, nadam se, svi da svi ti ljudi ne žive od tih para. Naravno da ne žive.
 
jomini:
Primer Zastave od pre 10-ak godina: 13000 zaposlenih ima plan za 200000 automobila, a napravi 20000. U Tojoti 3500 ljudi izbacuje recimo 500000 automobila. Ko je lud, a ko zbunjen tu?

U al' ti je primer, pa zna se da je zastava rak-rana zato sto na vreme nisu ucinili neke stvari, ali zasto unistavaju namensku koja je maksimalno produktivna, zasto unistavaju tekstilnu ind. koja je bila 100 puta boljeg kvaliteta od ovog djubreta plasticnog i sintetickog kojim je napunjen Bgd. iz Turske i Kine. Sve se pretvorilo u smrdljivi buvljak - a mi smo da bi nasi dupelisci dali prostor i profit nasim krvnim neprijateljima sami svoje unistili. Mozda zastava nije morala da proizvodi automobile - ali je sigurno mogla da u koprodukciji sa nekim boljim proizvodi delove - ali ne, treba unistiti. Pogledaj samo spisak sta je sve bombardovano i sve ce ti biti jasno. Nije to privatizacija ni tranzicija to je pljackalizacija radi stvaranja balkanskih potrosaca-degenerika.
 
vidis recimo dr hirurg meni je primer koji si ti naveo sa Seceranama pozitivna stvar.
Jer secerane 10 godina nisu radile ili su neke i radile ali to je bilo bogu plakati,imale su ogroman dug a uz to Kole je jedini koji se uopste javio na tender,bio je jedino ponudjac tj da je to nesto vredelo javilo bi se vise njih.
I ne zaboravi da je MK komerc za proslu godinu drugi izvoznik iz Srbije posle US Stilla...
 
dr hirurg:
U al' ti je primer, pa zna se da je zastava rak-rana zato sto na vreme nisu ucinili neke stvari, ali zasto unistavaju namensku koja je maksimalno produktivna, zasto unistavaju tekstilnu ind. koja je bila 100 puta boljeg kvaliteta od ovog djubreta plasticnog i sintetickog kojim je napunjen Bgd. iz Turske i Kine. Sve se pretvorilo u smrdljivi buvljak - a mi smo da bi nasi dupelisci dali prostor i profit nasim krvnim neprijateljima sami svoje unistili. Mozda zastava nije morala da proizvodi automobile - ali je sigurno mogla da u koprodukciji sa nekim boljim proizvodi delove - ali ne, treba unistiti. Pogledaj samo spisak sta je sve bombardovano i sve ce ti biti jasno. Nije to privatizacija ni tranzicija to je pljackalizacija radi stvaranja balkanskih potrosaca-degenerika.

pa sta ti je od teksitlne radilo pre 2000. a ne radi sad?
 
_Milanche_:
I sa ovim sto si rekao se vidis ja nacelno slazem sem oko firme u bescenje jer ako firma ne radi i radnici ne primaju plate nisam protiv toga ni da je neko dzaba dobije ako ce organizovati proizvodnju.
Ovo pod 2 i pod 3 si potpuno u pravu s sim sto da te malo ispravim da i nije toliko tesko registrovati prodavnicu ali kansije imas obaveze na nju tolike da je to nemmoguce zaraditi,mislim moguce je ali jasko tesko.

Ali firma je poslovno propala - a ostala je kuca, zgrada, nekretnina - ko je smeo da je da tek tako.

Da, sto se prodavnice tice i to recimo prodavnice u kojoj ces i nesto sto sam stvaras da prodajes a ne samo da trgujes - nema sanse da posteno nesto zaradis zbog ogromnih obaveza -jedino mozes nesto da muljas, krades, pravis utaju poreza i sl.sra"a.
 
dr hirurg:
onda ces do kraja 2007 imati 2,000 000 nezaposlenih ako ukljucis i vojsku, sudstvo, zdravstvo, prosvetu,kulturu

jel imas opredstavu sta je jedina alterativa da se to izbegne?
samo INVESTICIJE mogu otvoriti nova radna mesta nije to dr hirurg nesto sto sam ja izmislio cak i ozbiljne zemlje se trude da imaju sto vise investicija bas zbog radnih mesta.
Ali iz mnogo razloga investicije kod nas jos uvek ne dolaze,dolazi ih jako malo...nece ni dolaziti dok ne ocene da je ovde sigurno a nece oceniti dok ne bude blize EU i NATO.
To je sustina moje price.
 

Back
Top