FAT32 ili NTFS

dorian82

Početnik
Poruka
7
Sta je bolje od ova dva. neki ljudi me ubedjuju da je FAT32 bolji i da treba na racunaru da postoji samo jedna particija tako da kad nesto podje naopako, vecina podataka se moze spasti, dok drugi tvrde suprotno
 
kako mislis da ako postoji samo jedna particija vecina podataka se moze spasiti. rekao bih da je bas obrnuto, jel ako nesto stvarno podje naopako na sistemskoj particiji ona druga ti uvek ostaje...a ako bas toliko podje naopako da ti vrisne ceo hdd (sto nije svakodnevna pojava :) ), onda ce ti biti svejedno...

inace, glasam za ntfs, fat32 je ipak mator...ntfs brze barata sa fajlovima, sa velikim particijama, veca je mogucnost za recovery....blabla
 
Razglabalo se, jes...

FAT ti je odlican ako zelis da formatiras USB Flash, ali za HDD je NTFS mama... Nemoj da te loze kojekakve sveznalice, podatke mozes da vracas i pod NTFS, bez ikakvih problema. A da ne govorimo o "pametnijem" koriscenju HDD-a i daleko manjim sansama za otkazivanjem ili ostecenjem klastera.
 
nikodim:
Razglabalo se, jes...

FAT ti je odlican ako zelis da formatiras USB Flash, ali za HDD je NTFS mama... Nemoj da te loze kojekakve sveznalice, podatke mozes da vracas i pod NTFS, bez ikakvih problema. A da ne govorimo o "pametnijem" koriscenju HDD-a i daleko manjim sansama za otkazivanjem ili ostecenjem klastera.

to sam i ja mislio, samo sto ti likovi koji me ubedjuju u suprotno govore istu pricu za FAT32 kao ti za NTFS, (a bave se time jos od pojave ABACUSA!!! :lol: ). ko zna, mozda je bas to i razlog za njihovo obozavanje FAT32, ne vole da se menjaju
 
dorian82:
to sam i ja mislio, samo sto ti likovi koji me ubedjuju u suprotno govore istu pricu za FAT32 kao ti za NTFS, (a bave se time jos od pojave ABACUSA!!! :lol: ). ko zna, mozda je bas to i razlog za njihovo obozavanje FAT32, ne vole da se menjaju


Moze da bude... a moze da bude i neznanje... sto je strasnije, daleko.
Pazi, najbolje je da sam nadjes na netu bilo kakvih textova o tome, pa ces vec doneti razumnu odluku... moj savet je definitivno NTFS... a ti ces vec videti.
 

Back
Top