Satelit?

nidzesi

Primećen član
Poruka
925
Ovo možda nije pravo mesto za ovu temu, ali nisam znao gde da je stavim...


Imam SkyStar2 karticu i interesuje me šta mi još treba za gledanje televizije i offline download? Ovo drugo mali broj ljudi zna, tako da to nije obavezno...


Nego me interesuje sta mi treba? Raspitivao sam se i rekli su mi da mi treba tanjir (ne manji od 90 cm, ali ja bih uzeo 120) i oko (tako ga zovu, a nigde nisam naisao na taj pojam na internetu!


Da li mi treba takozvani LNB konverter? Da li je to isto što i to oko?

Još nešta od opreme?



Hvala!
 
Od opreme:
- tanjir, vecina je od 120cm u upotrebi i u ponudi i naravno LNB (sto manje db to bolje)
- SkyStar 2 karta (sto novija revizija, to bolje)
- kablo, sto krace to bolje za kvalitet signala

Od softvera:
- drajveri (dobijes uz kartu na CD-u)
- neki od programa za gledanje (preporuka ProgDVB), jedan od njih ces dobiti na CD koji ide uz kartu.
- za offline dovnload ti treba isto par programa za skeniranje transpondera i pid-ova sa kojih se salju podaci i program za grebovanje. (sve ovo ces naci googlajuci)
- za gledanje skremblovanih kanala neki od pluginova za odgovarajuci program i sistem zastite + fajl sa kljucevim (i ovo ces naci lako googlajuci)


Pozzzzzzzzzzzzz
 
SKY STAR 2
LNB(sto manji sumni broj(to je ono na njemu 0,5 ili 0,4))
TANJIR(za nase podrucje se preporucuje 120cm ali ako volis da juris satelite bez 150 ne polazi)
KOMP(naravno)
softver
PROGDVB (4.72.6 vrlo stabilna verzija)
s2emu 1.24 (ubacis u root progdvb)
kljucevi svezi(isto u root)


download
manna ili skynet(mislim da je skynet bolji ali videces sam)




toliko od mene N-JOY
 
a da li je moguce napraviti kombinaciju wireless-satelitski,u smislu da sa wirelessom posecujem forume,surfujem,chatujem(i vrsim bilo kakav upload) a da satelitski internet preuzima sav download na sebe?
 
pa potrebna ti je bilo kakva veza za upload - telefon/wireless/kabl, ali lag pri surfovanju je poveliki, tako da nikakvu razliku neces primetiti u odnosu na surf sa obicnim dialupom...
 
ma mislio sam da wireless koristim za surf i upload,a satelit za cisti download,znaci filmovi,torenti itd.(naravno uzeo bih bar 512Kbit\s satelitski).
 
to je zaista ja mislim najbolja kombinacija,ali i prilicno koshta.:cry:
opet,512Kbit\s na satelitskom je skoro duplo jeftinije nego na gajtanlessu,ali povlachi i dodatne troshkove oko opreme.
sachekacu da jos malo padnu cene,pa cu jos razmisliti o ovome :wink:
 
E, samo da se javim... Hvala svima na odgovorima!

Juče sam kupio antenu i oko...

Antenu sam platio 1100 od 125 cm...
LNB ne znam koliko je tacno, ali znam da je sve ukupno 3100 dinara... (tanjir, lnb i drzaci...)


Imam još jedno pitanje... Kako se može antena okretati? Rekli su mi da ima nešto što je okreće ručno (nije motor)... Kako se to zove? Valjda pozicioner, ali nisam siguran...

Može li mi neko objasniti, i reći mi koliko to košta?
 

Back
Top