Grcka ili....?

Grcka ze zakon.......u Paraliji sam na plazi odma` mogao da vidim da su tu pre bili neki nasi...kesa od smokija(onog crvenog) zakopana...
Sunion je prelepo mesto, a tek Delfi i Meteori............vrh
 
Ma taj deo je totalno okupiran samo nasim ljudima...
Proslog leta sam poslom bio u Olimpic Beach, sto je jedno u nizu mestasaca kod Katerinija. To je bila guzva od nasih ljudi, da sam imao osecaj kao da sam u Nisu ili Leskovcu.... Sano nasi automobili.
Plaza je doduse pescana i dugacka ali vetrovita je bila strasno. Cujem posle da je tamo vetar klasika.
Nikako, ali NIKAKO ne mozes Grcku ocenjivati prema tom delu kod Katerinija! Tamo je stvarno katastrofa....
Cim zadjes 30-tak kilometra autoputem nize, sasvim je druga slika..

Nadam da si posetio Sunio i Posejdonov hram, ako si bio juznije od Atine. To se mora videti!
Delfi sam posetio pre dve godine kad sam se jos oporavljao od loma noge pa nisam mogao da se penjem skroz do vrha, ali i ono sto sam video me je fasciniralo.Doduse, fascinirale su me i cene u hotelima, bukvalno su me na zivo drali - ali mi ipak nije zao :)
Za Meteore, mora se odvojiti par dana, da se sto vise obidje a i to je malo, ja nazalot nisam imao vise vremena :( Vanzemaljski prizori!
Dakle oblast Katerini NIJE ona prava Grcka!
 
proputovao sam celu Grcku uzduz i popreko...
Olimpija je veoma zanimljiva narocito stari stadion i muzej, Mikena iako od nje nije mnogo ostalo samo jedan deo zidina i Lavlja kapija pogled sa vrha zidina na ravnicu je fenomenalan...
Mrzi me da pisem o ostalim mestima ako budem neki drugi dan imaop vremena mozda...
 
Pa nije bas steta, zavisi kako ides u Grcku.
Ako ides nekim turistickim aranzmanom, stvarno se sve svodi na standard - platis, odes, odsednes u hotelu, plaza, malo setnje, zavrsetak, kuci....

Ako ikako imas mogucnost, idi kolima i to ne na jedno odredjeno mesto, spartaj. Videces da ce se sve zavrsiti tako sto ces vise obilaziti mesta, znacajne lokacije, razgledati, uzivati u "smeku" Grcke. Ja se ustvari najmanje nadjem na plazama, najvise obilazim sve sto se obici moze.
Do Korinta (gde mi je baza) ima oko 1300km, dakle tur-retur najmanje 2600km. Ali, veruj mi predjem za mesec dana najmanje jos toliko i jos ima mnogo sto zelim da obidjem...
Sad, mozda smo ja i moja porodica bas "fanovi" Grcke ali uvek ima nesto sto zelimo videti ili ponovo videti. jedno od mesta koje nam je vec postalo "hodocasce" je Olimpija.
Da ne pominjem Krit... ili neko ostrvo... Mislim da se ne bih "zasitio" Grcke deset godina da obilazim...
 

Back
Top