Djevojke na ETF-u

To je moja vecita enigma... nikada mi nije bilo jasno kako se devojke iz gimnazija odluce za elektrotehniku :shock:
Donekle mogu da razumem ove devojke koje su bile u srednjoj elektrotehnickoj, pa je ETF kao nesto logicno, ali opet one ipak znaju u sta se upustaju vec su ispipale materiju i znaju o cemu se radi, ali ove koje nikada nisu imale veze sa elektrotehnikom i hoce da je upisu to mi je malo... nejasno...
Kako se odluce na tako nesto? Zasto?

p.s. da budem jasan... apsolutnop nemam nista protiv devojaka na ETF-u.
 
Naravno da sam za to da ih bude sto vise nego je ono gore poglo da se protumaci kao da sam hteo da kazem "Koji ce k*rac devojke iz gimnazije na ETF-u", a naravno to nije bio smisao mog posta pa sam morao malo da pojasnim :D:P
 
@dovla

ne kontam shta ti je tu chudno... sa chim su to devojke u gimnaziji toliko upoznate da bi bilo logichnije da to upishu? ja sam na gradjevinu otishla iz gimnazije, da li mislish da sam bila prepuna znanja nacrtne, mehanike, materijala, betona?! daleko od toga nisam imala pojma...

i imam drugaricu bash na etfu... zashto je to upisala? bila joj je zanimljiva fizika u srednjoj... a pritom je uvek bila najbolji djak u celom odelenju /a pritom nikada kad je zovesh ona nije bila kutji nit je uchila mnogo, ali je ochigledno znala kako/... i dvoumila se izmedju fona i etfa i stvarno bi bila greota da je otishla na fon...

a uostalom zashto bilo ko upisuje neki fakultet iz gimnazije i zashto mislish da devojke iz gimnazije nemaju pojma o elektronici, a mushki deo je pun znanja i umetja?
 
@komsinica koja me izbegava :D:P

Pazi nisam ja mislio nista lose niti sam rekao da devojke nemaju pojma o elektrotehnici nego mi je mnogo lakse da shvatim kako se neka devojka iz gimnazije odluci za fon ili za filoloski ili medicinu nego za etf, masinski itd... interesuje me kako one zamisljaju elektrotehniku, sta ocekuju od toga jer u gimnaziji nisu nesto extra posebno upucene u materiju. Recimo devojke iz elektrotehnickih skola i razumem ipak su se bavile tom elektrotehnikom pa znaju o cemu se radi i znaju u sta se upustaju. Daleko od toga da je etf cisto muski fakultet i da devojke ne treba da ga upisuju, ali eto ne mogu da prokljuvim kako devojke iz gimnazija zamisljaju etf i elektrotehniku uopste ;)
 
Dovla:
interesuje me kako one zamisljaju elektrotehniku, sta ocekuju od toga jer u gimnaziji nisu nesto extra posebno upucene u materiju

ali eto ne mogu da prokljuvim kako devojke iz gimnazija zamisljaju etf i elektrotehniku uopste ;)

E Vlado, a kako tipovi iz gimnazije zamisljaju elektrotehniku, ja bash to ne mogu da prokljuvim, mislim oni nisu nesto extra upuceni u materiju.... ;-)
 
india_girl:
E Vlado, a kako tipovi iz gimnazije zamisljaju elektrotehniku, ja bash to ne mogu da prokljuvim, mislim oni nisu nesto extra upuceni u materiju.... ;-)

Prvo ima dosta njih koji su bar nekad imali neki kontakt sa strujom, a ima i dosta njih koji su se interesovali za elektroniku u toku srednje pa ih to navodi na etf. S druge strane opet i ako ne zna nista o elektrotehnici a misli da ga zanima upisuje "muski" faks pa ga boli uvo i ako se zaebe...

Znam da ovo sad zvuci kao diskriminacija devojaka, verujte da nije tako... sto se mene tice neka svi studenti etf-a budu devojke. ;)
 
@ Dovla
kad shvatis da si se za**** mislim da ti je svejedno da li si bar potrefio muski fax (narocito ako je tezak)

dalje, devojke koje upisuju ETF, bar sto se mene tice, vole fiziku i matis i to im ide, i da, mozda nisu imale mnogo kontakta sa strujom, tipa nismo popravljale po kuci i rasklapale uredjaje (naravno mnoge i jesu), ali kad zavrsis ETF garantovano to neces ni raditi, nego ces projektovati (ukoliko se zaposlis u struci) - a sta konkretno - zavisi od smera.....
 
@india_girl

Slazem se sa tobom da devojke treba da idu na etf i nisam ni rekao da je etf muski fax (tj jesam rekao ali pod navodnicima). Ja bas mislim da devojke mogu da se pronadju u nekim smerovima ovde ;)
 
Dovla:
@komsinica koja me izbegava :D:P
ne izbegavam te :(
:? na koje slovo se prezivash?

Dovla:
Pazi nisam ja mislio nista lose niti sam rekao da devojke nemaju pojma o elektrotehnici nego mi je mnogo lakse da shvatim kako se neka devojka iz gimnazije odluci za fon ili za filoloski ili medicinu nego za etf, masinski itd... interesuje me kako one zamisljaju elektrotehniku, sta ocekuju od toga jer u gimnaziji nisu nesto extra posebno upucene u materiju. Recimo devojke iz elektrotehnickih skola i razumem ipak su se bavile tom elektrotehnikom pa znaju o cemu se radi i znaju u sta se upustaju. Daleko od toga da je etf cisto muski fakultet i da devojke ne treba da ga upisuju, ali eto ne mogu da prokljuvim kako devojke iz gimnazija zamisljaju etf i elektrotehniku uopste ;)
pa znash kako, generalno ljudi koji zavrshe gimnaziju nisu uputjeni ni u shta... a kako se opredeljujemo za fax? pa gledamo koji predmeti su najbitniji na tom faxu i kako se nama chini da bismo se snashli... i naravno da nemamo predstavu kako je raditi tako neshto (ja konkretno nisam imala pojma [i josh uvek nemam pojma] o gradjevini, mada o drumskom saobratjaju znam i previshe :? )... ali ja neshto imam utisak da ni neko iz srednje elektrotehnichke ne moze imati bash predstavu kako je to i shta je to dok ne pochne da radi... ne znam... sad sam se zapetljala...
 
bigsister:
ne izbegavam te :(
:? na koje slovo se prezivash?
mi smo komsije po fakultetu ne znam da li se secas obecala si da cemo se videti ;)

bigsister:
pa znash kako, generalno ljudi koji zavrshe gimnaziju nisu uputjeni ni u shta... a kako se opredeljujemo za fax? pa gledamo koji predmeti su najbitniji na tom faxu i kako se nama chini da bismo se snashli... i naravno da nemamo predstavu kako je raditi tako neshto (ja konkretno nisam imala pojma [i josh uvek nemam pojma] o gradjevini, mada o drumskom saobratjaju znam i previshe :? )... ali ja neshto imam utisak da ni neko iz srednje elektrotehnichke ne moze imati bash predstavu kako je to i shta je to dok ne pochne da radi... ne znam... sad sam se zapetljala...
Ne znam... kazem ti mnogo mi je lakse da razumem kad neko iz gimnazije ode na filoloski, ili politicke nauke, FON itd nego na ETF... ali dobro to je vise moj subjektivni stav ;)
 
skilenzi:
kad ce vise prestati da postoji ta predrasuda da je etf muski fakultet???kolko sam cula prosle godine je etf upisalo vise devojaka nego muskaraca!
Nije bilo bas tako, ali je definitivno broj devojaka na ETF znatno veci... prosle godine je upisalo oko 20-25% devojaka sto je u odnosu na ustaljenih 5-10% znatno vise ;)
 
e ne mogu da verujem koliko je rasireno takvo misljenje o etf-u!pre neki dan me sreo prof fizike iz moje skole i kaze da zaobidjem etf,kao to zavrsava inteligencija,da upisem fon.kao etf je muski fakultet i nemam ja ledja za to?!!!
 

Back
Top