problemi sa ZA

dzj1

Početnik
Poruka
10
Hi,

Ne znam da li je neko imao slicnih problema - evo o cemu se radi:

Kada uploadujem file (ftp) moram da iskljucim ZA.
Imam dva racunara povezana preko ethernet mreze. Jedan radi kao gateway, a kada
zelim da idem na net sa drugog - opet moram da iskljucim ZA. Probao sam svasta,
iskljucio firewall u trusted zone...nece pa nece.

hvala unapred, DJ
 
Proveri koje si adrese naveo kao "trusted"
Takodje proveri podesavanja u "Firewall" sekciji, za "Trusted zone" i "Interned zone" Mora da si zablokirao neke portove, ili nisi podesio sta se sme a sta ne.
Takodje klizac u glavni segment iste sekcije "Trusted zone security" spusti na najnizu tacku, javice da je firewall "off", to je ok.
Klizac u glavnom segmentu iste opcije "Interned zone scurity" stavi na "Medium" pa onda unutar nje podesi sto sam vec pomenuo.
U "Blocked Zone" segmentu idi na "Advanced" i tamo proveri sta imas cekirano u vezi "Gateway security" i Interne connection Sharing" - posto pominjes da imas Gateway.

Malo vidi sve te opcije pa ces vec pronaci kako treba da budu setovane.
Ja koristim ZA za 4 racunara u mrezi i nema problema, pogotovo ne sa FTP slanjem fajlova.
 
Ja bez ZA (ili neki drugi firewall osim Windowsovog) ne bih nikada radio. Kako ukljucim racunare, odmah sam na netu, i mislim da bi bilo suludo ostaviti "otovrenim" sve na izvolte....
Kad pogledam log fajlove koje generise ZA, zaprepastim se stalno, koliko je dobijenih "napada" zabelezeno.
 
Pa dobro mozda za 24/7 konekcije, al' meni licno su takvi "glomazni" programi uvijek smetali, tako da sam i KAV uninstalirao, jer je prezahtjevan. Samo pazite sta radite i nema problema na netu.
 
Naravno, mislio sam na 24/7 konekciju, inace za dial-up, kad ti se stalno menja IP, nije bas neka verovatnoca veceg problema. A kad se upotrebe i ostali alati redovno, nema zime ...
 
Kad vec code spomenu sta belezi ZA kod mene je slucaj sledeci:

Blocked Intrusions
40049 Intrusions heve been blocked since install
50 of those have been high-rated

Inbound Protection
The firewall has blocked 206287 access attempts

Outbound Protection
270 program(s) secured for internet access

Jeli ovo normalno malo sam vec zabrinut zbog tih brojki?
 
Ma normalno je nema sta da brines...ja dok sam neko vreme drzao firewall on je logovo oko 10 000 nekih pokusaja upada na dan...sad nemam firewall pa ne znam ko pokusava u glavnom moze samo da izduva
________________________
powered by GNU/Linux :D
 

Back
Top