Rio de Janeiro

aca9020:
Zdravo ne idi u Brazil jako jako je opasno,,,ako vez zelis idi u Argentinu,Chile,Urugvaj CAO.
Cile i Argentina su najmanje zanimljive zemlje(ne znaci da su nezanimljive) JA, ako samo zelite da budete bezbedni bolje ostanite kuci, sto probati, videti i nauciti nesto novo.
Brazil, zaista vredi videti i osetiti, uprkos nasilju na ulicama.Uz osnovnu predostroznost kao u svakom velikom gardu moze se proci ili ziveti bez problema.
 
RadicalRadd:
Cile i Argentina su najmanje zanimljive zemlje(ne znaci da su nezanimljive) JA, ako samo zelite da budete bezbedni bolje ostanite kuci, sto probati, videti i nauciti nesto novo.
Brazil, zaista vredi videti i osetiti, uprkos nasilju na ulicama.Uz osnovnu predostroznost kao u svakom velikom gardu moze se proci ili ziveti bez problema.


Argentina nezanimljiva zemlja??!!??!! Hmmm..........nisam sreo ni jednog coveka u zivotu koji je bio u Argentitni a da je rekao nesto slicno...............Patagonija, Buenos Aires,.........uhhh
 
Pitanje za "Mozda"
Koliko mi treba para da zivim normalno u Brazilu mesec dana? ili ako mozes opsirinije
koliko je iznajmljivanje stana, cene hrane, prevoza i sl. koliko ti potrosis mesecno?Planiram da dodjem u RIO na tri-sest meseci, pa trenutno sam u fazi skupljanja novca, znaci hocu da zivim tamo 3-6 meseci da ne radim nista vec da trosim pare koje sam zaradio.
 
Ok, ja cu ti reci cene za Sao Paulo. ALi pretpostavljam da je sve manje vise isto kao u Riju.

Cena stana se naravno razlikuje od cetvrti do cetvrti. Ja znam cene za Moemu, to je jedan od boljih delova. STan je oko 2000 reala mesecno. Dodatno placas gas, tel , struju i sl zajebancije.

Hrana nije toliko skupa, imas masu malih restorancica koji su otvoreni za vreme rucka gde klopa sa picem izadje od 7 do 10 rela. Recimo da mozes da prezivis mesecno sa dodatnih 2000 reala, ako neces da izvodis neke "perverzije", izlazis u ekskluzivne restorane i sl. Karta za metro, voz i bus je 2 rela. Taksi je od prilike kao u Bg, dnevna tarifa.

Mozes da uzmes brazilsku karticu za mobilni tel, ali to ima malo vecu tarifu kad razgovaras, jer nemas pravo kao turista da koristis postpaid.
A da odnos real : evro = 3:1 od prilike. Dobijas od 270 do 300 reala za 100 evra. Kurs se menja, ne tako cesto ali nije fiksan.

Ako te zanima jos nesto pitaj.
Pozdrav
 
Idi slobodno u Brazil,kriminala ima manje nego kod nas, a ovi sto pricaju da je opasno u Riu
nemaju pojma,pa ne bi dolzili ljudi iz celog sveta da je tamo tako,sto kod nas ne dolaze turisti kod nas je lepota i nema nasilja ,ratova,kriminala i ostaloga.pozz
 
Pozdrav. Moje ime je Mirjana Ivanovic Mirivan i obracam vam se u nadi da u Riu ima nasih ljudi,ljubitelja slikarstva.Mozda slikara profesionalnih ili amatera.Volela bih da se na ovom forumu druzimo,razmenjujemo misljenja...A istovremeno,ako imate dobre volje,moje slike mozete pogledati u galeriji,nalazi se na Internetu Riznice Serbske pod nazivom GALERIJA UMETNICKIH SLIKA,na ovom forumu ocekujem vase dobronamerne komentare,a otvaranjem mog sajta u vec navedenoj adresi,imate mogucnost kontaktiranja samnom.Puno toplih pozdrava vama i vasem predivnom gradu.Slikarka Mirjana Ivanovic Mirivan:telefon:
 
Idi slobodno u Brazil,kriminala ima manje nego kod nas, a ovi sto pricaju da je opasno u Riu
nemaju pojma,pa ne bi dolzili ljudi iz celog sveta da je tamo tako,sto kod nas ne dolaze turisti kod nas je lepota i nema nasilja ,ratova,kriminala i ostaloga.pozz

Ima kriminala :cool:
Moja drugarica ima tetku tamo, bila pre god. dana na šest meseci. Kaže da je prelepo, da su ljudi spontani i prirodni (to smo mogli da vidimo i preko njihovih serija) uvek raspoloženi za zabavu, ali, da joj je tetka striktno rekla koje delove grada sme da posećuje (jer ima ima vrlo opasnih favela).
U svakom slučaju, treba otići...ja se zarekla da ću biti tamo pre 28me godine :klap:
 

Back
Top