Copa Libertadores

nenad.vasic

Zainteresovan član
Poruka
342
moze malo i da se promeni...moj omiljeni tim u Americi je Boca Juniors...uvek gledam pregled golova Brazilske, Argentinske i ostalih liga i svaki gol je neverovatan...mislim sta reci!!!



pisite sta mislite o tim ligama i klubovima a ponajvise o Copa Libertadores jer pobednik Lige Sampiona i pobednik Copa Libertadores ce se boriti za prvaka sveta...toliko do mene!
 
Ja sam takodje fan Boke! Mislim da je Copa Libertadores cesto zanimjivija od LS.
Argentinska liga je extra zanimljiva i uvek neizvesna. Uvek ima po ise klubova koji se bore za titulu. vrlo je izjednacena. Naravno Boka i River domoniraju...ali nije to kao sto dominiraju klubovi kod nas,skotskoj,engleskoj,grckoj,nemackoj...itd.
 
Ma u juznoj americi se igra toliko lep i dobar fudbal,jos uvek,damnogo ljudi to i ne zna. Svi misle da je LS sve i svja. LS jeste sve i svja,ali najvise u finasijiskom pogledu. Juznoamerikanci josu uvek igraju za neki deo slave.
Golman Sao Paola...izvodi sve prekide. Cini mi se da se zove Rozzemio ili tako nesto. Radi sve sto je radio i Chilavert iz Paragvaja ili Igita Kolumbija
 
Ma u juznoj americi se igra toliko lep i dobar fudbal
Znas kako kazu, nije zlato sve sto sija!
E, tako nije bas sve kao sto izgleda!
U Brazilu ima toliko namestanja i grube igre...
mnogo vise nego sto mislimo
zasto svi igraci sto pre gledaju da odu odande?
pa cak i u Ukrajinu, Belorusiju i dr. vukojebine
skoro sam citao negde intervju nekog poznatog bivseg reprezentativca Brazile
koji je bas ukazivao i na tru drugu, losiju stranu juznoamerickog fudbala!
 
uf, pa nishta nije savrsheno.
ali svakako da je fudbal bolji od onog na shta smo navikli.
pa kad vecj RTS prenosi onu seriju A koja je em dosadna em nameshtena onda bolje da prenose juzhnoamerichki fudbal koji isto vrvi od prljavshtine i mafije al je barem atraktivniji i bolji.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ma u juznoj americi se igra toliko lep i dobar fudbal,jos uvek,damnogo ljudi to i ne zna. Svi misle da je LS sve i svja. LS jeste sve i svja,ali najvise u finasijiskom pogledu. Juznoamerikanci josu uvek igraju za neki deo slave.
Golman Sao Paola...izvodi sve prekide. Cini mi se da se zove Rozzemio ili tako nesto. Radi sve sto je radio i Chilavert iz Paragvaja ili Igita Kolumbija

Pa u Ligi Sampiona igraju najvece fudbalske zvezde, zato i privlaci vise paznje.
 
jaka stvar shto neko kao bekam ume da zavija kifle, nosi firmiranu odecju i svake nedelje novi tet i nova frizura, pa sad svi zbog toga vishe cene real i ligu shampiona i njega stavljaju na shpice.

kad je jedan majkl dzordan rekao da na basket terenima ima boljih basketasha od njega sve ti je jasno.
mi gledamo samo sjajnu povrshinu i nishta ispod ne vidimo.
 
Повест Боке у Рио де Жанеиру

ПО 2023.jpg
 

Copa Libertadores​

Kopa Libertadores (šp.Copa Libertadores de América, port. Copa Libertadores da América, engl. Libertadores Cup) je međunarodno fudbalsko kup natjecanje u kome jednom godišnje sudjeluju vrhunski klubovi Južne Amerike.Posljednjih godina su u njemu sudjelovali i vodeći klubovi iz Meksika. Turnir organiziora Confederation Sudamericana de Futbol (CONMEBOL). Trenutni notitelj titule je brazilskih i klub Internacional
Ime turnira je dano u počast Libertadoresima (Libertadores je španska riječ za Osloboditelji), vođama ratova za nezavisnost Latinske Amerike: Za klubove koji se natječu za titulu se koristi izraz Sueno Libertador Sueno Libertador (ili Projeto Toguio u Brazilu). To je jedan od najprestižnijih sportskih trofeja uz UEFA_inu Ligu prvaka.
Turnir trenutno sponzorira kompanija za proizvodnju motora Toyota , pa je po njeno ime ušlo u službeni naziv turnir.

 
Бока се бори за свој седми наслов клупских богова Јужне Америке док Флуминенсе у својој другој прилици бори да први пут дигне пехар. Каква су вам очекивања? За кога навијате?
 

Back
Top