Crna gora - suverena drzava

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta fali sto je tema bas na istoriji?

Vojvodina, tesko da bi mogli da ostvare neku nezavisnot, ali varnice uvek mogu da izazovu pozar.Ono sto bih ja voleo kao Vojvodjanin, to je da nase pare osatju ovde, a da BG i ostala Srbija rmbaju za sebe.Dosta su bre izvlacili i sisali iz Vose.Treba Vojvodina da ucestvuje u budzetu Srbije normalno, ali da na prvom mestu bude budzet Vojvodine.Dakle neki vid ekonomske autonomije.

Pod tim subjektom verovatno se misli na visi stepen slobode.Verovatno bi hteli(LSV) da dobiju vise odresene ruke.Madjari ih svesrdno podrzavaju, ali nece im proci.

Konacno imamo svoju zemlju SRBIJU!!!
 
Vojvodina je deo Srbije u kojoj Srbi cine oko 80% stanovnistva od ukupno cca 2.000.000. Ostalih 20% cine manjine i to sledecim redom:
Madjari 270 000
Slovaci 70 000
Hrvati 70 000
Rumuni oko 10 000 - 15 000
Romi N/A
Ostali do 5 000 ukupno

Svega oko 425 000 pripadnika manjinskih zajednica! Znaci, nesto vise od 20%! To je, ukupno gledajuci vrlo malo! Dosta Madjara, Slovaka, Hrvata i Rumuna su jako lojalni drzavi a i asimilacija je u nekim podrucjima jaka. Drugo, te manjine nisu militantne i od interesa im je saradnja sa svojim maticama a ne sukob! Svi sukobi su uzolovani a politicari koji mogu da traze takve stvari su smesni.

Decentralizacija je medjutim potrebna celoj drzavi i ako Vojvodina ima autonomiju mora je imati i Sumadija i Zapadna Srbija i Istocna Srbija i Ponisavlje! To je prirodna stvar i nije ekskluzivno pravo Vojvodine. Uzgred i ja zivim u Vojvodini tako da ... zaista ne vidim nikakve probleme ovde jer ovde je narod ipak prosveceniji i u boljoj materijalnoj situaciji nego sto je to bio slucaj na Kosovu. Tamo je bila i bice beda! Ovde ljudi ipak imaju nesto novca i podela nije bas toliko izrazena. Jeste u nekim seoskim sredinama ali u gradovima ima dosta izmesanih brakova sto nije bio slucaj na Kosovu.

Trece, dosta sa ovom pricom!
 
Wilkolak, ne srdi se! ;) Teme idu spontano pa se tako dotakosmo i Vojvodine.Priznajem - ja sam kriva!Inace sam zivela u Novom Sadu 5 godina i njihov sam student.Poznajem i taj narod i taj mentalitet.Na zalost, narod se u mnogim stvarima ne pita, vec politicari.No, evo ja necu vise na temu Vojvodine.I moram priznati da me nervira malo kada neko ima iskljuciv i ostar stav tipa - o cemu to vi ovde, nije mesto - nije tema, dosta o tome i sl.Pobogu - forum je - znaci mesto gde svako moze da iznese svoje misljenje na zadatu temu.Svasta ja ovde na ovom forumu procitah, iznenadih se,ali podjoh dalje. Ja na ovom mestu nisam ni trazila misljenje suvih strucnjaka i profesionalaca, vec sveta koji ovde pise i razmenjuje svoje misli s drugim ljudima i to bez vredjanja! I onda mi neko na kraju prospe pamet o laickim pitanjima i laickim odgovorima - missslimmm stvarno!!! Mogu samo da porucim - ako mislite da nesto treba da se kaze, kazite, ako ne mislite, pustite druge da kazu sta hoce, bez packi i ogranicavanja, a ako to ne moze, e onda lepo temu zakljucajte! ;)
 
Nisam strucnjak, nisam intelektualac ali sve ostalo stoji. Moram da priznam da mi je preko glave da svi redom ispiraju usta sa Vojvodinom (bez uvrede) i prizivaju i prognoziraju nekakve sukobe! Mislim da je to iracionalno a siguran sam da se proces dezintegracije na Balkanu zaustavlja sa Kosovom (mozda eventualno Makedonijom i to njenim zapadnim delom) jer ce tim na Balkanu biti stvorene nacionalne drzave!
 
OK, znaci sa Vojvodinom smo zavrsili.
E sad kad Wilkolak spomenu Makedoniju, sta mislite da li ce biti stvorena jedna velika drzava na Balkanu(Albanija), u ciji sastav bi usla zap. Makedonija, KiM, ist. Crna Gora?Zvuci suludo, ali sve sto se desava, sva ova odvajanja i cepanja odigrala su se da bi se kasnije stvorila jedna nova velika drzava.Da li je to velika Srbija, Bugarska, Hrvatska, Albanija ili neka nova Jugoslavija nije bitno.
 
Kosovo ce se kad tad pripojiti Albaniji ... Proces u Makedoniji je zavrsen, MK je podeljena opasno! Verovatno ce za 50-100 godina postojati velika Albanija. Kada kazem to, mislim samo teritorijalno, jer oni nikada nece biti veliki u kulturnom i ekonomskom smislu... Naravno, ko visoko leti (dovrsite sami). Neplanirano umnozavanje ce im doci glave, kad tad!

Vrlo je verovatno da Makedonci postanu manjina u svojoj drzavi a i od Crnogoraca ce Albancerosi naplatiti ceh.... kada dodje vreme. No, smatram da svetske sile nece dozvoliti ovako nesto jer na to nece blagonaklono gledati druge nacije na Balkanu. Ne izostavljam mogucnost da jednog dana, ako se sve ovo desi i ako uticaj velikih sila skrene sa ovih prostora dodje i do nekog picenja izmedju Slovena i Albanaca. Mislim da se Albanci vise nece siriti na sever tako da smo mi u principu zasticeni od takvih stvari .... Ipak mislim da je sukob nerealan, ali .... ko zna kakvi ce interesi velikih sila biti.
 
ma dajte, k'o mala deca...rasparcavanje je pocelo jos za vreme tita, i to zbog nafte, preciznije receno da bi se izgradio naftovod od kaspijskog mora. njima je u cilju da postoje manje drzavice koje se mogu lakse kontrolisati,. vojvodina ce se kad-tad odvojiti, ne zbog zelje obicnih ljudi, vec zbog toga sto se ceo ovaj prostor mora prekrojiti. a ne znam da li vam je poznat i izraz zelena crta??? povezivanje turske, albanije, kosova, sandzaka, bih, i ostalih evropskih drzava? postoji tu vise vecih planova, a koji ce prevladati, zavisi od kolicine novca
 
Nema nista od toga. Ali zaista ... Zelena veza ili transverzala je ideja koja ima utemeljenja koliko i sveslovenstvo. Za njih to dobro zvuci, ali stara dama nikada nece dozvoliti da joj se muslici priblize. Uostalom, nafte nestaje tako da nema neke koristi od naftovod. Sledece gorivo je verovatno zemni gas, vodonik, bio-goriva i struja. Nafta vise nije isplativa jer mnogo kosta a i nestace je za par decenija. Uz sve to, Srbija je vec dovoljno mala zemlja za manipulaciju! A kada realno pogledas, ovo sto ostaje u Srbiji to ti je sav srpski narod. Van toga ga ima naravno, ali u mnogo manjoj meri. Ipak ce EU stvoriti nacionalnu drzavu.

Turska nece nikada biti u EU a mi ako ikada udjemo treba stope da im ljubimo posto cemo opet verovatno izigravati neku vojnu krajinu i granicare ... grrrrrrrrrrrr. Verovatno cemo imati neki status pridruzenih clanova ili partnera ali punopravno clanstvo necemo imati nikada!

Da rezimiram, Vojvodina nikada u povesti nije imala drugi nacion po kome bi mogla da se odvoji! Zna se da je bila seoba i da su Srbi tamo izbegli, sve je dokumentovano zahvaljujuci Austrougarskim povesnicarima. Jedino sto muci Vojvodinu su prihodi a to muci i sve ostale krajeve u Srbiji! U svakoj drugoj bivsoj SFRJ zemlji postojale su neke istorijske "nedoumice" i "pretpostavke" koje su se mogle iskoristiti u pogodnom trenutku. Ovde toga nema. Narod je homogen, pa je i zvanicno narecje sumadijsko-vojvodjanska ekavica. Znaci, homogenost je mnogo veca nego sto je ikada bila izmedju Srbije i CG ili izmedju Srbije i Makedonije.
 
ima rezervi i ispod jadranskog :-).sve je to malo i progutace ga industrija zapar decenija.sumnjam da ce vise dolazit do bilo kakvog rasparcavanja na ovom prostoru.stavise eu bi stala na stranu zajednice scg samo da se srbija nije qrcila sa hagom i jos ponekim stvarima.ovi ozgo oce da se zna ko je stariji.nama svima ostaje da se sto prije dokopamo partnerstva za mir(najbolji primjer sto mozes radit su kurdu u turskoj tamo su isprobavani sva moguca hemijska i bioloska oruzja pa nikom nista).naravno jos bolje bi bilo clanstvo u eu jer tad definitivno ni siptari ni muslimani nebi mogli da se ogrebu ni za milimetar zemlje vise.srecna vam nezavisna srbija srbi.
 
Besomar:
ima rezervi i ispod jadranskog :-).sve je to malo i progutace ga industrija zapar decenija.sumnjam da ce vise dolazit do bilo kakvog rasparcavanja na ovom prostoru.stavise eu bi stala na stranu zajednice scg samo da se srbija nije qrcila sa hagom i jos ponekim stvarima.ovi ozgo oce da se zna ko je stariji.nama svima ostaje da se sto prije dokopamo partnerstva za mir(najbolji primjer sto mozes radit su kurdu u turskoj tamo su isprobavani sva moguca hemijska i bioloska oruzja pa nikom nista).naravno jos bolje bi bilo clanstvo u eu jer tad definitivno ni siptari ni muslimani nebi mogli da se ogrebu ni za milimetar zemlje vise.srecna vam nezavisna srbija srbi.

A, i tebi čoče ! Al, moram ti reći moje vidjenje raspleta dogadjaja, sa kojim se ti naravno sad nećeš složiti: Nikad nećete biti primljeni u EU, kao ni mi, iz prostog razloga jer će se mutant raspasti dotle! E, sad ću ja u stilu jednog forumaša :p a do tada 1/3 će vam pokupovati ovi što su vam već kupili najveći deo primorja, 1/3 šiptari, a 1/3 zapadni komšije, da ne kažem Hrvati. I onda će biti, majko Srbijo primi nas natrag ! Ne zaboravi da je ovo podforum Istorija i da se nama ( tu mislim i na vas) istorijske greške --ponavljaju !
A, majka ko majka. Šta će? Primiće nazad zabludelog sina, sa svim njegovim greškama.
Od crnogorske vizije drugog Monaka nema bratac ništa.
U svakom slučaju, sve ti najbolje želim i sve želje da vam se ispune.
 
Rujevit:
OK, znaci sa Vojvodinom smo zavrsili.
E sad kad Wilkolak spomenu Makedoniju, sta mislite da li ce biti stvorena jedna velika drzava na Balkanu(Albanija), u ciji sastav bi usla zap. Makedonija, KiM, ist. Crna Gora?Zvuci suludo, ali sve sto se desava, sva ova odvajanja i cepanja odigrala su se da bi se kasnije stvorila jedna nova velika drzava.Da li je to velika Srbija, Bugarska, Hrvatska, Albanija ili neka nova Jugoslavija nije bitno.

Sve što se ovde dešava, dešava se da bi preživele velike države, a ne mi.
Velika riba jede malu, bilo i biće. Pade Berlinski zid, spoji se Nemačka ? Uvede se euro. Da bi meni bilo bolje, jest morgen. Nego da bi tako velika zemlja preživela. Tu se prikrila inflacija koja je bila neminovna s obzirom na ogroman priliv 30-40 miliona ljudi ! Nemci imaju danas oko 80 miliona ljudi .Zašto su Nemci prvi priznali Hrvatsku? Sloveniju ? Zato što ih vole, zato što su katolici? Isto, morgen. Nego da bi imali odakle da muzu, i gde da kupuju za male pare fabrike i šire proizvodnju. Nema prijateljstva, samo interes postoji večno. Pade jedan zid u Berlinu, napraviše drugi na našoj bivšoj teritoriji-SFRJ.
Poz
 
Pozdrav za Besomara! Srecna i tebi nezavisna Crna Gora! Slazem se sa svim sto si rekao, osim sa onim da ispod Jadranskog mora ima nafte :-)

EU se nece raspati jer je interes suvise veliki a mi i ostale balkanske drzavice cemo biti primljeni u EU tek za 15-tak godina (a mozda ni tada kao punopravni clanovi).
 
za naftu sam se salio.ono vjerovatno postoji nesto ali mozda dovoljno samo za crnu goru a znamo svi kolike su nase potrebe.sto se raspada eu tice ne vjerujem u to bar ne za moga zivota a tek mi je 23.eu ce jacati a ja ocekujem prije slabljenje SAD i ujedinjenje rusije i eu.ovo bi bio jos jedan razlog za zaustavljanje sirenja islama u evropi.o tome oce li i ko ce trgovat nase hotele,fabrike isl. ne brinem i ne interesuje me,ja ocu da radim da zaradjujem za zivot i da to mogu moja djeca(ako ih budem ima naravno).proslo je vise vrijeme busanja u grudi ovo je moje i nicije bolje da se svi smirimo i nesto radimo.stavise po meni bi najbolje bilo da i jednima i drugima eu posalje neki savjet od 5-6 ljudi iz najacih eu drzava da oni kontrolisu funkcionisanje drzave.samo bismo se tako smirili i poceli da radimo.kad cemo bit primljeni u nju to ne znam brzo necemo sigurno.sa 200 eura plate sa korupcijom sa nepostovanjem zakona prevenstveno od strane onih sto su ih sastavili se tamo ne ide.a to oce li nam neko oduzet zemlju je mala stvar.tesko da moze proc ovaj vijek bez svjetskog rata.mi smo uvijek birali pobjednike(mada smo prolazili ka porazeni).a ako rata ne bude vjerujem da nas nece bit briga za ostalo jer ce svijet bit bolje mjesto bar se nadam.
 
Meni je smesno kad gledam ove nase politicarcice kako pricaju o EU, standardu, i ostalim s.ranjima.U poslednje vreme mi je muka od svega toga, kao EU nam siri ruke, jedva cekaju da nas prime i slicno.Ma 'nas kad: nikad, a ni tada!
Crnoj Gori zelim sve najbolje, da sretno izbegne taj rat sa Japancima!Protiv drzavnosti CG nemam nista, ali me strasno vredja omalovazavanje svega sto je srpsko, sve sto ima veze sa Srbijom.I da za kraj, Crnogorci su jedini koji ne moraju da dokazuju da su Srbi.
Pozdrav
 
Ja takodje zelim srecan put CG. Nezavisnost je njihova stvar u koju ja nemam nameru da se mesam ni da je osporavam. Ipak, moram da kazem da mi na nerve idu likovi iz CG koji likuju kao da su pobedili nekoga (na vojnom planu) i koji pljuju po svemu sto nisu pridev "srpsko". Mislim, to je bolestina! Nazalost, postoji mnogo takvih ljudi i to veoma kvari vidjenje prosecnog Crnogorca ocima prosecnog Srbima. Zao mi je sto je to tako, ali ... to je vec Vasa unutrasnja stvar sa kojom vi treba sami da se izborite.

Uzgred, oko sve ove zavrzlame sa referendumom ja mislim da se ekipa za zajednicu drzavu sada ciganise sto je vrlo neozbiljno. Razumem ja njih da oni ne smeju da priznaju poraz, ali ... realno, ja ne zelim da zivim u drzavi u kojoj i 40% naroda ne zeli da zivi sa mnom. To je besmisleno i to nije srecna drzava. Ipak, takodje smatram da CG nece biti srecna drzava dokle god je polarisana tako kako je polarisana i dokle god postoje sukobi kakve gledamo u poslednjih par dana.

Da sumiram, meni je zaista jako drago sto sada imamo nasu zemlju, Srbiju i sto cu slusati himnu Srbije, a na takmicenjima vidjati i trobojku Srbije! Zao mi je ljudi koji su sada zbunjeni ili tuguju zbog odlaska CG. Pa Srbija je postojala i pre i posle ujedinjenja sa CG, pa postojace i sada! Mi imamo pametnijeg posla ovde, imamo 8 mil stanovnika a bez Kosova cemo imati i prilicno homogeno stanovnistvo (oko 90% Srba i 10% svih ostalih manjina) - znaci stabilna drzava! Treba nam samo rad, red i disciplina!

Srecan put Crna Goro! Napred Srbijo!
 
potpuno se slazemo.vidis kako mozemo da imamo isto misljenje po pitanju politike a dosti kazu e je nemoguce.treba jos skinut ove vampire s vlasti(i kod nas i kod vas) pa da se nesto radi.a sto se tice bloka za zajednicku drzavu ista bi stvar bila i da je druga opcija izgubila.to su ti "proevropski" politicari.tek sam prije par dana sazna kako je amaterski vodjena kampanje i kod jedne i kod druge strane.vidjelo se i u toku kampanje to ali sad je jos stvari isplivalo na vidjelo.da ste bili odje dolje pa da vidite tih budalastina od reklamnih spotova.a koliko je samo para dato i jednim i drugim :-(
 
@Besomar

Ja zaista ne znam sta se desavalo u CG tokom kampanje. Opet, kao sto rekoh, to je problem u Vasem dvoristu i na Vama je da to rascistite, na ovaj ili onaj nacin. Ono sto sam ja primetio i sto meni smeta je svakako "protiv-srpsko" raspolozenje, koje je po mom utisku, veoma jako tamo. Takva podela moze samo Vama napraviti problem jer ne treba zaboraviti da se 30% ljudi izjasnjava kao Srbi.

Jedna stvar me je vrlo uvredila, pa da kazem i naljutila. Moj stric je posedovao stan u Sutomoru i kako je svake godine dolazio na letovanje tamo, meni i mom ocu je rekao: "Sada sam dosao i nikada vise". Meni nije bilo jasno zbog cega posto znam da je taj isti stric pacifista do jaja! Kada smo ga pitali zbog cega je to rekao on je kazao da je par puta "popio komplimente" i savete da se "vrati odakle je dosao". Takodje, rekao mi je i da je par veceri video i cuo pijane momke kako pevaju stihove "Ubij, zakolji da Srbin ne postoji".E sada, ja kontam da je to manjina dole, ali svakako da narod nije tek tako poceo da prica takve stvari. Cemu to?

Ako cemo iskreno, prosecnog Srbina boli uvo da li je CG postala nezavisna ili ne. Mislim da je to tema koja nije ni u top 10 na listi prioriteta jednog stanovnika Vranja, Backe Topole i Loznice. Kontam da je bilo nepotrebno toliko zatezati situaciju.

Da ne bi ispalo da ja naklapam samo o ponasanju Crnogoraca evo malo i sa ove strane. Naime, postoji deo naroda u Srbiji koji su, ajd' da kazem, uvredjeni odvijanjem cele ove situacije. Ispadosmo okupatori svega i svacega. Takvi danas prave istu takvu pljuvacinu i pricaju o nekakvom iseljenju Crnogoraca iz Srbije... Besmislica, to se nece desiti i ne treba da se desi jer ima i cestitih ljudi koji zive ovde. Jednostavno, svima koji zive ovde treba ponuditi drzavljanstvo po skracenom postupku i kraj price. Drzavljanstvo obavezuje na neke stvari ali isto tako omogucava i neka prava! Da se razumemo, ovo je kvit odnos. Cist racun! Ti ljudi, koji su poreklom iz CG ce ionako, pre ili kasnije, za generaciju ili dve biti sasvim asimilovani. Mozda zvuci malo ruzno, ali to je neminovnost! Sve ostale odnose treba resavati na principu reciprociteta. Slazes se?

Isto tako me nervira i suzdrzanost nase Vlade sto se tice priznanja CG, odnosno komentarisanja rezultata ... Zaista mi nekada nisu jasni. OK, i da nije bilo preko 55%, ipak se vecina izjasnila za nezavisnost. Nikom normalnom u Srbiji ne treba jos 3 godine mucenja i odugovlacenja i cekanja novog referenduma. Lepo, budi sportista, pogledaj istini u oci i kazi "Cestitam, srecan put!". Bili smo jedna kuca, sada smo dve kuce i neke stvari ce se definitivno pormeniti. Necemo ratovati ali veze treba da budu bez ikakvih emocija, cisto poslovne.

Ja iako imam 21. godinu iskreno nisam vise nizakakvo ujedinjenje i "specijalne veze" ni na jednom nivou. Vreme je da Srbija malo bude samostalna zemlja, da se suoci sa svim problemima, da proguta ono sto mora da proguta i da napokon postane jedna dosadna, ali stabilna i srecna drzava.
 
@ Wilkolak
kakvo protivsrpsko raspolozenje.to je isto tako dio kampanje.ja ti mogu rec da od mog uzeg drustva od otprilike 20-tak njih samo se 7-8 izjasnjava ka crnogorci ostali su srbi.i to nam uopste ne smeta stavise stalno jedni druge zezamo na racun toga.zbilja desavalo se da sad u toku kampanje bude poneko izmlacen jer uleti u masu suprotno orjentisanu ali toga je bilo na obije strane a i balkan je balkan.prica prosrpskih snaga je bila takva kao da ce posle 21 maja ukoliko bude izglasana nezavisnost morat doc do egzodusa srba iz crne gore dok bi svi koji su iz cg porijeklom a zive u srbiji morali da napuste istu u roku od par dana.na cetinju mozda i ima pomalo mrznje prema srbima ali ne kod vecine vec kod pojedinaca a tome je doprinio amfilohije koji to stalno potpiruje(ka boga ve molim nemojte njega postavit na mjesto patrijarha posle pavlove smrti(pavle je po meni sveti covjek) jer ce vi sve dic sto bude moga)
ja tako nesto nisam cuo(mislim na to od tvog strica) ali ne mogu se zaklet da toga nema.ali kao sto sam vec reka to su pojedinci.i druga strana ima takvih "pjesmica" i rugaju se kralju nikoli,i balsicima i crnojevicima dok vojislavljevice uopste ne priznaju da su postojali sve uz amin par minornih partija.
znam da je prosjecnog srbijanca briga za ovo oko cg.isto ka sto je nas briga za frku oko haga isl.ali ovi ne daju ka sto mos vidjet.
o ljudima koji su porijeklom iz cg a odlucili se da zive u srbiji definitivno treba da budu vjerni njoj i da uzmu njeno drzavljanstvo.ja odje imam par komsija koji su se doselili iz bih.takvih srba nema nadaleko.njihovi sinovi su odbili da sluze vojsku odje vec su otisli u bih da je tamo sluze,odbili su da uzmu ovdasnje licne karte vec one bih pa su sad kukali da ih puste na referendum.a da im je lose nije.dosli su bez idje icega,sad su svi zaposljeni par njih(za moj komsiluk govorim) cak ima svoje pogone za preradu ovog ili onog,imaju kuce od po 1000 kvadrata,po par auta i psuju kako lose zive i kako ce da se sele gore kod vas.znaci vi ovijama iz cg dajte drzavljanstvo ako nece sa njima preko grane pa nek se onda snalaze.podrzavam te u potpunosti.
sto se tice cestitki i toga ovo je balkan jbg.da je po meni na referendumu bi odlucivali samo oni cije familije zive odje makar 100 godina.bez siptara,cigana,izbjeglica.50/50 pa ko uzme.55 je po meni sasvim fer resenje.uostalom blok za zajednicku je u 21h 21maja izasao sa saopstenjem da je sve regularno,a cak 2 dana prije da su spiskovi sredjeni i da ne moze biti prevare a sad...
ja imam 23 i isto mislim.zajednica nije bila zajednica i ono nicemu nije licilo.sad niko ne moze krivit drugog zbog svog neuspjeha i lose politike.nek nam je sa srecom pa da se u zdravlju posjecujemo.
 
@Besomar

Sto se tice pesama, znaci ako me je stric slagao, lazem i ja tebe. No to su mi i braca potvrdila tako da ili su me oni slagali ili ******.

Sto se patrijarha tice, Pavle je sasvim u redu i nek ga Bog pozivi jos 100 godina! Rusvaj prave drugi oko njega a iskreno, ja se plasim od toga ko ce biti naredni Patrijarh ... Ne vidim nikoga ko moze izneti tu ulogu na dobar i castan nacin kao sto to Pavle radi. Cak mislim da se dosta stvari skriva od Pavla, ja bar imam takav utisak. Od njega sam cuo onu poznatu "Budimo ljudi iako smo Srbi" i skidam kapu za takvu izjavu! Svaka cast! Niko od njegovih naslednika ne bi smeo da kaze tako nesto! Zao mi je zbog toga.

E sada, sto se tice pridoslica ... to je vec njihova stvar. I ovde ima takvih slucajeva ali ima i ljudi koji u krajnjoj bedi zive. Zao mi je i njih. E sada, sto se tice glasanja u CG ... pfff, ne znam sta da ti kazem ... Kako razumem zasto ljudi iz CG koji zive u Srbiji nisu glasali u CG tako i ne razumem. Imas dva stanovista i oba imaju vrlo jake argumente!

Ljudima je ovde svega preko glave a samo cekam trenutak kada ce se onih 60% apstinenata na izborima (medju koje spadam i ja) probuditi i skloniti SVU ovu GAMAD sa politicke scene! Ja recimo ne glasam jer nemam za koga da glasam! Iako imam 21. znam ih sve kao zlu paru!

Inace, imao sam zelju da dodjem na Durmitor letos jer zelim da popunim neke praznine u porodicnom stablu. Ne znam kako ce to sada ici, ali videcemo....
 
ne kazem da tvoj stric laze vec da ja licno takonesto nisam cuo.stavise desavalo se da u pg na utakmice dodju navijaci partizana i skandiraju nasim ustase ustase a da im ovi to tolerisu.opste histerije po tom pitanju nema.stavise vec se sve smirilo ljudi su se vratili svojim obavezama i tako.
za pavla i ja imam utisak da ljudi koriste njegovu starost kako bi okrenuli korist na svoju vodenicu.zato i kazem da se treba cuvat amfilohija jer je nesto precesto gore i cinimi se da bi bio spreman na sve da zauzme pavlovo mjesto.on nema ni prema cemu obzira.vidjeces u narednih godinu dana on ce prec na milovu stranu iako su trenutno(toboznji) neprijatelji.
pa i odje ima oko 40% apsitinenata medju kojima sam i ja.referendum je prvi put da glasam a mislio sam se ocu li samo zbog toga sto ga ovi organizuju.kod nas su na jesen izbori i nadam se da ako ih ne uspijemo smijenit a ono bar da moraju pravit koaliciju sa drugim stranka tj koncentarcionu vladu.dako ko novi izadje.
sto se dolaska na durmitor tice nezavisnost ce bit proglasena tek 13 jula a potpuno odvajanje u septembru kad ce cg bit primljena u ujedinjene nacije na njihovoj sjednici.a porodicno stablo bi i ja treba da pocnem kopat mada moje pleme tj pjesivci nikad o tome posebno nije vodilo racuna pa ce ic tesko ali bi trebalo bar tih 300 godina unazad vidjecu tek.a koja te familija ili bratstvo sa durmitora interesuje?
 
Mali komentar za Patrijarha Pavla - uz svo duzno postovanje, ne zaboravimo - i on je samo covek.Imao je i dobrih, ali i pogresnih poteza.U zadnjem broju Evrope bas ima poduzi clanak o buducim naslednicima patrijarha Pavla.Ne znam zasto su samo 3 episkopa izdvojena (da, verovarno ce se oko njih lomiti koplja), ali mislim da bi S.Sinod mogao da napravi i siri izbor, ima ih i kvalitetnijih.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top