vaginalni sekret

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

oppen for mail

Početnik
Poruka
3
Kako neko ko ima trecu grupu vaginalnog sekreta moze se izleci, a da pri tom nisu izolovane patogene bakterije?
Pre trece grupe moj sekret je spadao u sestu grupu.
Vaginalete koje sam koristila nisu bile od velike pomoci(kansen, polyginax, macmiror, daktanol).
Preporucite mi koje vaginalete bi trebalo da se koriste?
 
Jeli radjen bris?kako znas da bakterije nisu patogene?Jesi li radila bakterioloski cervikalni,vaginalni bris, bris na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu?
Vaginalni sekret nije bris i ne moze da izoluje bakteriju a ni gljivicu, on samo daje neku naznaku sta bi moglo da bude.
 
Radjen je vaginalni bris za odredjivanje grupe sekreta, a potom i vaginalno-cervikalni bris gde nisu nadjene patogene bakterije.
Vaginalete koje sam koristila nisu bile od velike pomoci(kansen, polyginax, macmiror, daktanol).
Preporucite mi koje vaginalete bi trebalo da se koriste?
 
Ja u klin ti u plocu.
Grupa sekreta nije bris, ne izoluje uzrocnika infekcije i ne radi se u ordinaciji nego u laboratoriji.
Nalazi brisa se cekaju par dana, pa sve da je i uradjen obican bakterioloski bris, on ne pokriva izolaciju hlamidije, mikoplazme, i ureaplazme, kao i bakterijsku vaginozu.To su brisevi koji se posebno zasejavaju i traze posebne uslove kultivacije a najcesci su uzroci III grupe sekreta.
Prema tome nemoj napamet da se lecis nego prvo ustanovi od cega se lecis, dakle bris na hlamidiju,mikoplazmu,ureaplazmu!!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top