trenutak istine

Die Cinderella

Zainteresovan član
Poruka
435
Gotovo svi strani mediji izvestavajuci o referendumu u CG, slozili su se u tome da Srbija tapka u mestu, zivom blatu, gubeci dragoceno vreme i perspektivu da se upristoji u dogledno vreme.
Da li mislite da da u Srbiji postoji svest i odgovornost politicara i biraca da se sagleda realnost, ili ce se sve zavrsiti napadima na iznosioce ovih argumenata?
 
ne postoji u dovoljnoj meri svest o vaznim pitanjima i pravcima razvoja srbije..pol.elita,koja i sama ne valja,mora da se udvara masi u klimi demagogije i populizma...yebiga,politicka kultura nas srba je losha,kvazi-tradicionalna,konzervativna,zatvorena i zatrovana..sto je proizvod najvishe komunizma, slobe i ratova...nesto je i do nas samih i mentaliteta(ali to je tako da se moze preokrenuti i u pozitivnu stranu)
uglavnom,kad vrebaju radikali,uvek spremni da se okoriste o nashu slabost,i kad prosecan chovek iz mase nije u dovoljnoj meri spreman da sagleda celinu nashih problema,vec ide afektivno na prvu loptu, ni druga "prodemokratska strana" pol.elite nije zrela ni spremna da odgovori...
a kad su pitali cherchila koji je najveci argument protiv demokratije kao sistema rekao je-petominutni razgovor sa prosecnim birachem...
znachi,potreban je neko ko ce misliti iznad dnevne politike i sadasnjeg vremena
 
Petar_FPN:
ne postoji u dovoljnoj meri svest o vaznim pitanjima i pravcima razvoja srbije..pol.elita,koja i sama ne valja,mora da se udvara masi u klimi demagogije i populizma...yebiga,politicka kultura nas srba je losha,kvazi-tradicionalna,konzervativna,zatvorena i zatrovana..sto je proizvod najvishe komunizma, slobe i ratova...nesto je i do nas samih i mentaliteta(ali to je tako da se moze preokrenuti i u pozitivnu stranu)
uglavnom,kad vrebaju radikali,uvek spremni da se okoriste o nashu slabost,i kad prosecan chovek iz mase nije u dovoljnoj meri spreman da sagleda celinu nashih problema,vec ide afektivno na prvu loptu, ni druga "prodemokratska strana" pol.elite nije zrela ni spremna da odgovori...
a kad su pitali cherchila koji je najveci argument protiv demokratije kao sistema rekao je-petominutni razgovor sa prosecnim birachem...
znachi,potreban je neko ko ce misliti iznad dnevne politike i sadasnjeg vremena

Лепо сагледани проблеми.
А решење је ?
 
da,slazem se sa ovima iznad...
gradjenje vladavine prava i liberalanih institucija mi prvo pada napamet.ali,to je opet apstraktno.. nista ako i prosechan birach ne uspe da prelomi neke stvari...i dalje cemo biti u zapecku,jer ce nashi politichari uvek se,zarad izbornog rachuna,upravljati prema njemu..i sto je najgore,ne u racionalnom smislu da mu bude bolje..vec stekanjem iracionalnom i instinktivnim vrednostima istih...
 
jednostavno ako srbija bude isla nekim tokom koji ja smatram za normalan a to je ka evropskim integracijama i nato nece vixe izbori imati preterani znacaj jer ce razlike izmadju stranaka biti sutinski minimalne...
 
Die Cinderella:
Gotovo svi strani mediji izvestavajuci o referendumu u CG, slozili su se u tome da Srbija tapka u mestu, zivom blatu, gubeci dragoceno vreme i perspektivu da se upristoji u dogledno vreme.
Da li mislite da da u Srbiji postoji svest i odgovornost politicara i biraca da se sagleda realnost, ili ce se sve zavrsiti napadima na iznosioce ovih argumenata?

Да може брже је лакше рећи него остварити, поготово ако долази од стране страних медија које ниси ни навео. Зар сви страни медији баш тако пишу?

Ако си ти тај "износилац аргумената" - не брини. Нико те неће напасти, јер нема због чега то да учини. наиме, ниси ниједан аргумент навео.
 
Просечан бирач?
Колико пута сам до сада чуо ту реч.
Бирач је бирач.
Питање је колико је СВЕСТ код бирачког тела изграђена.
Дакако није све ни у бирачу....колико политичара има јасну визију о Србији.
И како остварити пут до те визије..........
 
_Milanche_:
jednostavno ako srbija bude isla nekim tokom koji ja smatram za normalan a to je ka evropskim integracijama i nato nece vixe izbori imati preterani znacaj jer ce razlike izmadju stranaka biti sutinski minimalne...

Лепо, толико лепо да личи на бајковито...Дај Боже да доживимо и такву Србију.
 
Arhengel evo ja da objasnim
prekid pregovora o euro-atlenskim integracijama
jako mali nivo investicijama u zemlju
korupcija
neefikasnost pravosudja i drzavne uprave
velika nezaposlenost
i tako...mozemo do sutra...
 
Ja mislim da je veći problem u psihi birača nego političara. Političari mogu da izvale ovo ili ono, ali bitnije je da se razbistri kako to birači shvataju. Onaj tamo drekne - HOĆEMO, ili NEĆEMO, ili ŽIVEO, a njih 20 hiljada TAKO JEEEE!!!!!! Dakle u ovoj priči su problematični i jedni i drugi, ali onaj prvi je jedan, a ovaj drugi je brojniji.
 
jomini:
Ja mislim da je veći problem u psihi birača nego političara. Političari mogu da izvale ovo ili ono, ali bitnije je da se razbistri kako to birači shvataju. Onaj tamo drekne - HOĆEMO, ili NEĆEMO, ili ŽIVEO, a njih 20 hiljada TAKO JEEEE!!!!!! Dakle u ovoj priči su problematični i jedni i drugi, ali onaj prvi je jedan, a ovaj drugi je brojniji.

Свака ласта своме јату лети...Потребно је више прелетача.
 
Ne mogu da verujem dau Srbiji toliko ima pesimista. Srbija ce vrlo brzo da stane na noge, i snazno da krene prema EU i bez, jos uvek, otvorenih pitanja o Kosovu i Ratku Mladicu, vratice se na poziciju koja joj po prirodi stvari pripada i postace opet motor razvoja celog regiona... I da, politicke diferencije ce se minimalizovati.
Crnogorci ce se, uz Siptare sa Kosova, naravno, opet morati slepati uz takvu Srbiju.
 
Die Cinderella:
Gotovo svi strani mediji izvestavajuci o referendumu u CG, slozili su se u tome da Srbija tapka u mestu, zivom blatu, gubeci dragoceno vreme i perspektivu da se upristoji u dogledno vreme.
Da li mislite da da u Srbiji postoji svest i odgovornost politicara i biraca da se sagleda realnost, ili ce se sve zavrsiti napadima na iznosioce ovih argumenata?

...tako je ali za to ne snose odgovornost biraci nego nesposobni politicari koji su na vlasti
 

Back
Top