DOBRODOSLI NA KANAL "PoMoC MEnI"

Tony

Obećava
Poruka
88
Dobrodosli na kanal "PoMoC MEnI" gde do mile vilje mozete da odgovarate na pitanja koje cu ja da postavim u vezi programiranja.
:twisted:
Sto znaci: Ja pitam, a vi jasno i razumljivo odgovarate na to pitanje.

nista sto ne podrazumeva odgovor na pitanje ne sme da se ukljuci u odgovor na TEMU

BOG CE VAM VRATITI !!!!!!!!!
 
Ma pocinjem sa VB 6.0 pa imam neka pitanja.
Kupio sam VB bibliju od 900 strana pa polako, ali knjiga na nekim mestima ima bagove tj. nije dobro prevedena pa me neki odgovori u njoj zbunjuju.

I da: pozivam se na pravilo 1:

NISTA STO NE PODRAZUMEVA ODGOVOR NA PITANJE NE SME BITI UKLJUCENO U PORUCI !!!!!
 
ja bih ti savetovao da ti to sve lepo batalis neko vreme i uzmes da ucis Pascal. Onaj Pascla sto deca uce u skoli. Dosta je mesec dana. Da naucis stukturu programa, sintaksu, ...
tj da malo udjes us stos.

Posle uci malo C to je vec nesto ozbiljnije i posle par meseci rada vidi sta ces dalje.
Onda ces moci dalje na VB bez neke muke kao sada ili ces izabrati C++.

U svakom slucaju mislim da ce do kraja knjige tesko doci. ti pitas kako da popamtis if, else i ostalo a to je nesto kao tablica mnozenja.
Posto mi sve ovo sto ti radis lici na put na Mesec sa biciklom, ja ti savetujem da malo radis nesto drugo kao pripremu pa tek onda da se vratis tu gde si sada.

pozdrav
 
E PA MOGU JA DOSTA DUGO DA OKRECEM PEDALE, JOS DUVAM NA DOLE I TO JE TO!!! :twisted:

SALA!

Ja se ne slazem sa tvojom teorijom o mesecu, i mislim da cu uspeti samo da mi stigne ova knjiga za totalni pocetak pa kad nju predjem onda cu da se bacim na bibliju ( koju sam greskom vec poceo da radim).

Ono sto sam do sada naucio je pravljenje nekih programcica koji nesto mogu da izracunavaju pomocu variabli, na primer ono ukucas kolicinu robe , kurs evra ( koji program moze da pamti), porez na promet ( koji program moze da pamti) i on izracuna neto, bruto i saradnicku cenu, sumu neto, sumu bruto, cenu bez i sa porezom, ukupno evra, pojedinacno dinara, broj bodova i ukupno dinara.

I to je granica mog znanja
 
Ja sam prvi put video VB pre devet meseci i divio se nastavniku informatike u osnovnoj skoli kako stavlja command button na formu, a evo danas on se meni divi kako radim u VB (nije da se hvalim...). Najbolje se uci na tudjim kodovima znam iz licnog iskustva. Idite na www.planet-source-code.com i tamo cete naci milion kodova, zatim ih malo modifikujete i dobijete program koji je strava i u creditsu napisete special thanks to autor koda. Onda za 3-4 meseca napravite slican program verziju 1.1 ali ovaj put sa jedno 90% vaeg koda.
 
Znas sta Tony? Spali ti i "Bibliju" i "Za ne upucene" na lomaci i probodi onog ko ti je preporucio VB glogovim kolcem. Pa goreg jezika nema na kugli zemaljskoj. Ja sam bacio kroz prozor 2 godine zivota na njega i mogu da ti kazem da VB jednostavno ne sluzi NICEMU. Nakon sto je i poslednja stranica izgorela, kreni na C++ pa na Javu da vidis sta je to zivot.
Znam da ovo nije odgovor na pitanje ali ja ti zaista zelim sve najbolje dok VB preporucujem samo najcrnjim neprijateljima.
 

Back
Top