Bicu sve sto hoce

Prolećem vodjena

Zainteresovan član
Poruka
132
"Pristao sam biću sve sto hoće,
Evo prodajem dušu vragu svome.
I ostaću samo crna tačka
Poslije ove igre kad me slome,
Kad me mirno slome.
Pristao sam bicu sve sto hoce..."\


Da li bi promenili sebe, svoj nacin zivota, svoje snove, tkr. SVE, radi voljene osobe?
 
Kad_LupimLupim:
Ta stvar i tekst nemaju veze sa musko zenskim odnosima.
Citava pesma naravno da nosi neku drugu poruku.

Ali razmisli o prvih par stihova.
Mnogo puta cinimo sve za osobe do kojih nam je stalo, gubimo sebe, svoj razum, na kraju dodjemo do toga da izgubimo i svoju dusu, ukoliko se ne daj Boze vezemo za nekog ko nas ne zasluzuje.
 
Prolećem vodjena:
"Pristao sam biću sve sto hoće,
Evo prodajem dušu vragu svome.
I ostaću samo crna tačka
Poslije ove igre kad me slome,
Kad me mirno slome.
Pristao sam bicu sve sto hoce..."\


Da li bi promenili sebe, svoj nacin zivota, svoje snove, tkr. SVE, radi voljene osobe?
To je fatalna greska, menjati se zbog nekog...pre se moze reci da bi se korigovala...pa sta sad treba na silu da gledam fudbal da bi on ostao kraj mene narocito sad u junu...mozda malo kazem...al ne trazim ni ja da se on menja...treba da se volimo onakvi kakvi smo...
 
Ako kleknes ti, kleknucu i ja... neznam gde sam ovo cuo...

Daklem u vezama ljudi se uvek moraju malo prilagoditi... nesto malo promeniti... ako nista drugo onda raspored svog slobodnog vremena... :lol:

Ne treba od nekog traziti nesto nerealno i stavljati nekoga u neki podredjeni robovlasnicki odnos ali neki dogovori i kompromisi moraju postojati sa obe strane... Inace kad covek shvati da se mora malo prilagoditi i spusti to budi neke simpatije i siguran signal da je ta osoba spremna da ima nekog pored sebe...

Osobe koje nece da se menjaju ne zasluzuju da imaju nikog pored sebe... To su obicno samo sebicne osobe...

No ukoliko te promene izikuju spustanje ispod nase doze prihvatljivosti, dostojanstva i razuma... onda je ipak bolje traziti nesto drugo...

(a bas bi bio fazon kad se otvori neka tema da se cuje i postavljena muzika... Eto zadatka za admine... dalekoseznog... )
 
Prolećem vodjena:
"Pristao sam biću sve sto hoće,
Evo prodajem dušu vragu svome.
I ostaću samo crna tačka
Poslije ove igre kad me slome,
Kad me mirno slome.
Pristao sam bicu sve sto hoce..."\


Da li bi promenili sebe, svoj nacin zivota, svoje snove, tkr. SVE, radi voljene osobe?
Kao i svaki tekst Duska Trifunovica i ovaj ima poruku naravno.(u originalu glasi-pristao sam bicu igracka).Ja se menjam zbog voljene osobe ali sto vec neko rece ,samo kada i on(ukoliko treba nesto da promeni) prihvati da se menja zbog mene. Medjutim, igracka da budem na to ne pristajem i to mi se nije desilo do sada.To je skroz glupo i ne bih volela ni da meni neko bude igracka.
 
Prolećem vodjena:
"Pristao sam biću sve sto hoće,
Evo prodajem dušu vragu svome.
I ostaću samo crna tačka
Poslije ove igre kad me slome,
Kad me mirno slome.
Pristao sam bicu sve sto hoce..."\


Da li bi promenili sebe, svoj nacin zivota, svoje snove, tkr. SVE, radi voljene osobe?

Ja sam uvek mislio da je to kao kada se dve bojice sretnu, jedna prenosi svoje boje na drugu i obratno....
 
Prolećem vodjena:
Citava pesma naravno da nosi neku drugu poruku.

Ali razmisli o prvih par stihova.
Mnogo puta cinimo sve za osobe do kojih nam je stalo, gubimo sebe, svoj razum, na kraju dodjemo do toga da izgubimo i svoju dusu, ukoliko se ne daj Boze vezemo za nekog ko nas ne zasluzuje.


Потпуно наопако постављене ствари! Прво, уколико постоји љубав онда партнер неће тражити од нас да мењамо СВЕ!!!
Шта онда воли на нама ако тражи да се одркнемо свега и да изгубимо себе? :roll:
Друго, особа која и пристане на то, има дебели проблем са самом собом, и то што осећа није љубав него патологија! :?

У зрелим љубавима нема таквих условљавања нити таквог ''жртвовања''....

Има промена, али само као узајамно прилагођавање, никакава условљавања!
 

Back
Top