Na strane table,na silu?

PredatorBG11

Ističe se
Poruka
2.008
Da li kolege forumasi mislite da postoji bilo kakva mogucnost da se auto vozi sa stranim tablama,recimo zaustave te prvi put ti se isfoliras od brata iz Minhena je,samo sam posao nesto hitno i slicne fore....
Znam da ce biti onih koji ce ovo ismejati ali stvarno je frustirajuce sta se radi i vozi u Crnoj Gori,Bosni i okolnim drzavama.Tamo voze i bez table.
 
Ja sam u Bijeljini vozao nekoliko automobila sa italijanskim tablicama, ali ja nisam imao problem jer poznajem tamo sve policajce. Medjutim ovo sto ti pitas.... pa mozda te neko i pusti... ja nameravam da izvadim vozacku u Bosni i onda mogu da vozim sta god hocu jer oni imaju one cip vozacke ;)
 
Prema nasem zakonu sa nasom vozackom ne moze se voziti auto koje nije na nasim tablicama. Ja sam isao i molio da mi kazu sta treba da uradim da bih u Bosni mogao da vozim vozila sa bosanskim tablicama i rekose nema sanse. Ne vredi nikakva medjunarodna dozvola apsolutno nista sa nasom vozackom samo nase tablice. Jedino u slucaju da neko ima dvojno drzavljanstvo pa da ima pasos neke druge drzave, e onda moze voziti auto na tablicama te druge drzave ali samo kod nas u toj drzavi naravno ne moze jer nasa vozacka cak i medjunarodna ne vaze u tom slucaju.

I sad ovi nasi pisu neke nove zakone ubise u pojam narod sa kaznama i restrikicjama, a nigde se ne pominje ovaj slucaj. Gledam lik dosao iz Australije (sa njihovim papirima) u Italiji kupio auto i dobio punomoc i vozao se po celoj Evropi (pre svega Srbija, Bosna, pa onda Hrvatska, Slovenija, Austrija, Svajcarska, Nemacka, Madjarska) i niko ga nigde nista nije pitao. A nas zatvaraju u sopstvenoj drzavi u ocevim kolima.
 
pajamaca:
ne može...i sto puta ne!!!!
mene apsili pa me gnjavili ceo dan...
a auto ćaletov!!!
na ch table.
bedak je što ni ćale nije znao...:roll:
Pazi kada jedan lik iz ulice vozi caletov auto na nemacke table bez problema,ne znam sta se desi kada ga zaustave,samo pokaze,papire otac-sin,iver-klada?Cale mu je prijavljen u Nemackoj,radi,koliko znam nema drzavlanjstvo.
Nije mi jasno kako su tebe harasirali?
 
Ko zna ko kakve papire ima od tih tvojih otac-sin, ali u svakom slucaju to nije za zezanje jer mogu opusteno da ti zaplene auto na ko zna koliko vremena. Poznajem devojku koja je uvezla auto iz Italije i covek koji ima italijanske papire parkirao auto kod nje u garazu. I ona ga nije vozila dok je sredjivala papire. Medjutim istera ga ispred kuce da ga opere (u fazonu sutra dobija tablice pa da bude cist) i nailazi patrola onako bzvz traze joj dokumenta i ona im da ono sto je imala od papira i oni kazu da moraju da joj zaplene auto. I tako auto lezao 9 meseci zaplenjen i onda jednog dana dodjose i vratise joj auto kao da nista nije bilo. Tako da ti je moj savet da ako nemas bar neku potporu nemoj da se igras s tim stvarima ;)
 
Ja vozim vec 2 meseca caletova kola na strane table, overio sam punomoc u sudu, i kad me zaustave plavci dam im to i za sad mi nisu pravili probleme. Nego recite vi meni... juce sam slucajno kad sam ishao u rikverc opalio jedan jugic u vrata, malo ih udubio, i u tom trenutku gazda stize a ja ispario,e sad ako je gazda jugica zapisao moje tablice interesuje me da li je moguce da caleta na granici kada bude izlazio startuju povodom toga, tj. da li ta informacija uopste dolazi do granice >?<
 
Dovla:
Ko zna ko kakve papire ima od tih tvojih otac-sin, ali u svakom slucaju to nije za zezanje jer mogu opusteno da ti zaplene auto na ko zna koliko vremena. Poznajem devojku koja je uvezla auto iz Italije i covek koji ima italijanske papire parkirao auto kod nje u garazu. I ona ga nije vozila dok je sredjivala papire. Medjutim istera ga ispred kuce da ga opere (u fazonu sutra dobija tablice pa da bude cist) i nailazi patrola onako bzvz traze joj dokumenta i ona im da ono sto je imala od papira i oni kazu da moraju da joj zaplene auto. I tako auto lezao 9 meseci zaplenjen i onda jednog dana dodjose i vratise joj auto kao da nista nije bilo. Tako da ti je moj savet da ako nemas bar neku potporu nemoj da se igras s tim stvarima ;)
Nemam potporu(citaj vezu u muriji).
Thanks u svakom slucaju
Ali mi nije opet jasno da pajamaca ima probleme i da ne sme a ovaj lik sme,pa koji to mogu papiri da budu,nema drzavljanstvo cale,samo prijavu boravka,radnu dozvolu a od pajamace cale drzavljanstvo.
 
Znas kako... problem nastaje kada ni policajac nije siguran 100% sta je legalno, a sta nije. Vecina njih nije potpuno sigurna kako tacno funkcionise cela ta stvar, pa te onda puste da se ne bi petljali, jer cim postoji neki slucaj to sve mora da ide preko konzulata tj ambasade i tu se opterecuje komandir stanice i onda oni da bi mu se ulizivali nece da prave velike probleme oko toga.
p.s. kada sam rekao potporu nisam mislio samo na vezu u muriji... mozda neke papire, dozvole ili sta ja znam koji vec andrak... Na kraju krajeva odes lepo u stanicu ili stanes na ulici kada vidis saobracajce pa ih pitas sta ti je potrebno da bi vozio taj auto ;)
 
ma ljudi...ne može!!!
moj tata nema ch državljanstvo (to nije za obične smrtnike:lol: )
ali ima papire C.
dakle prijava stana je u ch, kao i auto..
pritom...oni imaju jedne table po vozaču,ne po kolima...porez itd..
ne znam da objasnim tačno...
pa smo mu napravili tablicu da ne bi nosao stalno tablicu tamo-vamo...
e,sad...da ja imam papire,ili državljanstvo...mogla bi da vozim, naravno.
ali nemam...a još se više i ne prezivam kao ćale...
ma smarali me do yaya.
ova priča o punomoći mi deluje ko sf..
jer npr..
kada je ćaletu ukraden auto otišla ja da ga preuzmem...
u muriju u ustaničkoj...
i kaže inspektor,kako da ti ga dam ,kada nemaš papire?
(stiglo punomoćje iz ch overeno tamo u muriji)
srećom otišla sam sa flajkom dooobrog burbona,
a i dopala sam se murkanu:lol:(ili moja kratka suknj:mrgreen: )
pa je rekao.ajde ovaj put..
sednem dakle u auto
(golf cabriolet našminkan izuzetno)
i zaustave me kod htl srbija!!!
i krene drk...drk drk...
ali me puste, uđem u moju ulicu
(tolstojeva)
zaustavi me pandur ćoškara koji i nije saobraćajac..
pa me on drk drk..
po pi zdela sam!!!
i još me pita kud sam ja krenula sa cvetom u kosi
( a sve u eri hapšenja slobe)
i tako...
ostavim auto ispred kuće..
(preko puta je jedna ambasada)
i ode autić opet sutra!!!
još ga nismo našli.
mislim izvinte na ispovesti....:lol:
 
Dovla:
Znas kako... problem nastaje kada ni policajac nije siguran 100% sta je legalno, a sta nije. Vecina njih nije potpuno sigurna kako tacno funkcionise cela ta stvar, pa te onda puste da se ne bi petljali, jer cim postoji neki slucaj to sve mora da ide preko konzulata tj ambasade i tu se opterecuje komandir stanice i onda oni da bi mu se ulizivali nece da prave velike probleme oko toga.
p.s. kada sam rekao potporu nisam mislio samo na vezu u muriji... mozda neke papire, dozvole ili sta ja znam koji vec andrak... Na kraju krajeva odes lepo u stanicu ili stanes na ulici kada vidis saobracajce pa ih pitas sta ti je potrebno da bi vozio taj auto ;)
Da ali on nece da se optercuje sa tim,jel tako bese ;) ?
 
pajamaca:
ma ljudi...ne može!!!
moj tata nema ch državljanstvo (to nije za obične smrtnike:lol: )
ali ima papire C.
dakle prijava stana je u ch, kao i auto..
pritom...oni imaju jedne table po vozaču,ne po kolima...porez itd..
ne znam da objasnim tačno...
pa smo mu napravili tablicu da ne bi nosao stalno tablicu tamo-vamo...
e,sad...da ja imam papire,ili državljanstvo...mogla bi da vozim, naravno.
ali nemam...a još se više i ne prezivam kao ćale...
ma smarali me do yaya.
ova priča o punomoći mi deluje ko sf..
jer npr..
kada je ćaletu ukraden auto otišla ja da ga preuzmem...
u muriju u ustaničkoj...
i kaže inspektor,kako da ti ga dam ,kada nemaš papire?
(stiglo punomoćje iz ch overeno tamo u muriji)
srećom otišla sam sa flajkom dooobrog burbona,
a i dopala sam se murkanu:lol:(ili moja kratka suknj:mrgreen: )
pa je rekao.ajde ovaj put..
sednem dakle u auto
(golf cabriolet našminkan izuzetno)
i zaustave me kod htl srbija!!!
i krene drk...drk drk...
ali me puste, uđem u moju ulicu
(tolstojeva)
zaustavi me pandur ćoškara koji i nije saobraćajac..
pa me on drk drk..
po pi zdela sam!!!
i još me pita kud sam ja krenula sa cvetom u kosi
( a sve u eri hapšenja slobe)
i tako...
ostavim auto ispred kuće..
(preko puta je jedna ambasada)
i ode autić opet sutra!!!
još ga nismo našli.
mislim izvinte na ispovesti....:lol:
E pa to je druga prica ako se ne prezivas kao cale,vec si udata,mada ti pise ime oca ali to nista ne znaci.
A znaci tako saobracajci u Ljermontovoj rade,Jack Daniels i vide zensku,pa ajde ovaj put...A i ti u minicu,e sad...
Bez obzira,bas su te iscimali,jbg...
 
ma ima tu rupa u zakonu cini mi se da voze ljudi strane automobile ali na primer sa hrvatskim pasosem , iako imaju dvojno drzavljanstvo (srbijansko) ovo nase kriju samo tako dok su u tim kolima mada malo je to zeznuto jer ako napravis neko cukanje imaces samo takve komplikacije...
 
ridersonthestorm:
ma ima tu rupa u zakonu cini mi se da voze ljudi strane automobile ali na primer sa hrvatskim pasosem , iako imaju dvojno drzavljanstvo (srbijansko) ovo nase kriju samo tako dok su u tim kolima mada malo je to zeznuto jer ako napravis neko cukanje imaces samo takve komplikacije...
Pa nemas ti sta da se krijes. Ako imas dvojno drzavljanstvo onda ti slobodno mozes da koristis oba pasosa. Te komplikacije koje pominjes nastaju oko tog sudskog spora kada treba npr da te zovu na sudjenje onda moraju da te zovu preko konzulata, pa i naplata stete je dosta komplikovanija... a sto se tice pravne strane tu nema nikakvih problema ;)
 
Garwor:
ma kazes da ti je kostunica techa i pustice te...:D
A da stavim masku faca Kostunice i da nosim neko bezvezno braon odelo i istu takvu kravatu,samo ce panduri kada me vide da kazu:A,to ste vi gosn' premijer,nastavite,prijatno!
srbijasmesko7sa.gif
 

Back
Top