Problem sa JAVA VM

  • Začetnik teme Neshicius
  • Datum pokretanja
N

Neshicius

Gost
Ciaos diskutanti!

Znam da je tema vec bila, i pregledao sam prosle postove, ali nisam uspeo da dodjem do resenja.

Imam WinXP (home), sa svim "upadates".
Do pre par nedelja sam na proslom kompu bez problema koristio chat na krstarici, uz instaliran Java2SDK 1.4.1 (jedino sto je na tom racunaru bio winXP pro).

Probao sam da instaliram Java VM, skinuo JavaSDK, gledao sam podesavanja u Internet Options, ali mi je sve delovalo ok.

Sto se Mirc-a i Mozille tice, znam za doticne, ali mi je sada bas "merak" da to odradim preko explorera.

Ima neko neku ideju? Hvala! :lol:
 
Nisam siguran da li sam postupio kako treba, ali otisao sam u Interent Options, nasao deo za Sun Javu, i iskljucio. Ispod toga su podesavanja za Java VM, i stilkirao sam to. Ee, ni to nije pomoglo. Doduse, vise ne dobijam siv ekran sa "soljivom kafe" (ili iksom) u gornjem levom uglu, vec plavi ekran sa nekim znakom u istom cosku (neki krug, trouglic...).

Izgleda me bas nece...

PS. Probao sam i ponovo da istaliram vm, ali ni to ne pomaze.

U svakom slucaju hvala! :lol:
 
Misija uspesno resena!
Ni posle gore navadenih podesavanja nista se nije promenilo. Sta vise, komp je poceo da se ponasa kao da nema VM. Ali ni novo instaliranje (tj reinstaliranje) Microsoftove VM nije pomoglo... odmah! Skinuo sam tri razlicita fajla (mali oscilacije u velicini), i treca VM je odradila posao!
TOOOO!

Pa ako nekom znaci, tj zatreba, adresa fajla je:
http://www.download.windowsupdate.c...l/MSJavWU_8073687b82d41db93f4c2a04af2b34d.exe
 
Neshicius,posto i ja imam isti kompijuter kao i ti... pa te zelim pitati dali je samo to potrebno da skinem ili treba jos nesto ...neka podesavanja mozda...ili neki mirc ...molim te hoces li mi objasniti sve lijepo ispocetka kao si to uradio da ja probam ali onako seljacki da ja to razumijem...unaprijed ti hvala
lijep pozdrav!!!!
 
Suzana, ne znam tacno sta sve imas instalirano, ali pretpostavljam da ti se pricaonica jednostvano ne pali...

Na mom predhodnom postu imas web adresu za virtualnu masinu. Klikni na to, i sacuvaj na svoj komp. Onda samo pokreni taj fajl, i mislim da ce problem biti resen. :)

Ako i dalje nece, javi! :lol:
 
Evo ovako Neshicius,da ti objasnim sve ispocetka,pa mozda mi pomognes...ja sam normalno pricala na pricaonici bez ikakvog instaliranja nista mi nije trebalo do prije nedelju dana,e onda mi se pricaonica normalno ukljuci i kaze mi tamo da sam prikljucena na server i jednostavno poslje toga da sam diskonektovana i tako stalno,,,e sad da li je moguce da me neko iskljuci odmak dok se prikljucim jer mi sve normalno radi do to diskonektovanja...ja sam probala instalirati to sto si ti rekao ali ...nista ili ja to nisam dobro uradila ili ne znam sta je...mozda treba jos nesto osim toga nisam nista vise instalirala ili je to malo veci problem za mene da ja to ne znam :oops: u svakom slucaju hvala ti sto si pokusao da pomognes,,,ma nisam ja neki ekspert za kom...hvala pozdrav
 
Ciao!

Tvoj problem nije kao sto bese moj.
Na mom kompu, pricaonica uopste nije htela da se ukljuci.
Moj ti je predlog da otvoris posebnu temu za tvoj problem, posto ja znam oko racunara, ali nisam cest na pricaonici, pa ne verujem da cu moci da ti pomognem.
Sa druge strane, sa mirc-om (program za chat) ces sigurno moci na pricaonicu (izgleda malo drugacije, ali nije tesko za snalazenje). Ako se odlucis za to resenje, ostavi mail, pa cu da ti napisem kako to da odradis. :lol:
 
Suzana,

izgleda da se ti na internet ne ukljucujes direktno modemski vec je tvoj racunar deo neke vece mreze koji ide preko jednog servera dalje na internet.

Koliko mi se cini administrator tog racunara je zabranio portove preko kojih se vrsi konektovanju u Pricaonicu, i to je razlog zasto ne mozes da se konektujes, ako nije tako ispravi me pa da vidimo u cemu je problem.

Pozdrav
 
Bozo,ja isto mislim da me netko iskljucujejer mi sve normalno radi i ucita se program i pise mi da sam povezana i onda me diskonektuje...pa sta je sad problem tu ja nista ne razumijem...mozes li mi objasniti zasto je to tako i jel se moze nesto uraditi tu....puno pozdrava i hvala unaprijed
 
Bozo,ja isto mislim da me netko iskljucujejer mi sve normalno radi i ucita se program i pise mi da sam povezana i onda me diskonektuje...pa sta je sad problem tu ja nista ne razumijem...mozes li mi objasniti zasto je to tako i jel se moze nesto uraditi tu....puno pozdrava i hvala unaprijed
 

Back
Top