Zbog CEJE ja platu primila nisam

absonic

Domaćin
Poruka
3.197
Danas ja u postu da platim telefon...
Posta pusta, dve radnice, a zesce se uzivele u razgovor, cuju se na kilometar izvan zgrade. Ja pridjem pultu i kazem dobar dan, a ona ce meni "momak, sacekaj malo".
ne bih ja imao problem nikakav da je ona bila u nekom poslu, da je popunjavala formulare ili neshto sl. ali njen jedini posao je bio to sto je diskutovala sa koleginicom o svetskim zaverama protiv srbije...
e sad ovako, logika je prosta i jednostavna - nju je za sluzbenicu postavila opstina, opstinu je postavila vlada a vladu CIA. indirekto, zbog CIA-e ona ne dobija platu, a kada je dobije to je nekih 15 hiljada, za sta je opet kriva CIA...

i ja se zapitam (u sebi naravno) - pa kako bilo kome moze biti u interesu da kokoska poput tebe ne primi platu. suvise si ti mala i beznacajna na ovom svetu da neko brine o tvojoj jadno zaradjenoj plati...

i opet to me je navelo na razmisljanje - zar nam ne bi bio lepshi zivot svima kada bi svako otisao na posao, odradio svoj deo posla kako treba i vratio se kuci umesto da trazi godisnje odmore, bolovanja i svaki moguci nacin da 90% meseca bude kuci, da trazi svaki nacin da opljacka kasu firme, da 90% radnog vremena ne ispija kafu i da josh ima obraza da strajkuje za male plate...

a oni koji odista krvavo i vredno zarade svaki dinar cute i trpe...

kolektivno ubistvo is the answer
 

Back
Top