posao preko leta

Pogledaj preko omladinskih i studentskih zadruga ili starijih prijatelja/rodjaka ili prelistaj raznorazne oglase.
Sad je malo frka oko toga, pogotovu ako si maloletna, jedino na crno. Ranije se to nije kontrolisalo.
Tu je ugostiteljstvo, kurirski poslovi, pumpe, perionice, igraonice, rad u trgovini po sezonskim objektima, raznorazne promocije, sajmovi ... Savet je da ides preko preporuke, a ne u nepoznato, pogotovu kad je ugostiteljstvo u pitanju.
Ako imas para mozes preko neke agencije otici u inostranstvo na ucenje jezika i sezonski posao, ali to ostavi za sledecu godinu, posto su prijave tokom zime.
 
Po mom misljenju agencije koje se bave promocijama su mozda malo ne isplatljivije, bas iz razloga sto uzimaju procenat od tvoje zarade...sto bi do nekle bilo logicno, jer su ti nasle posao..S druge strane prijavljeno je zaista mnogo devojaka, koje bi takav posao radile, jer za kratko radno vreme dobijas novac, sto je danas jako povoljno pogotovo za studente koji imaju svakodnevno obaveze na fakultetu...U svakom slucaju putem agencije se posao ceka, pa mozda ga dobijes za kratko vreme, a mozda ga ne dobijes uopste...
Mislim da je mnogo bolje stupiti u kontakt sa devojkama koje to vec rade, koje mogu da te ubace u takav tip posla...promocije,sajmovi....jer na taj nacin moze brzo da se zaradi fina sumica...
Sto se omladinskih zadruga tice zaista nisam upucena...
 
A da zamolish nekog ko te zna da ti pomogne. Ja sam radila u pekari tri godine dok sam bila u srednjoj. Pojavila sam se na vreatima pekare jednog popodnev ai rekla Dobar dan, meni treba posao. Dobila sam posao i tu ostala tri godine, ovo je ziva istina, samo je potrebno biti uporan i dovoljno dobro proceniti poslodavca od kog trazish posao.
 
sta ako neko ne proceni dobro?? :I ma i poznanici su pod ? jer moze kao ma kume isplaticu ti pa mi se znamo ...i da te zeza bas jer se znate a njih ces teze da oteras u **** nego nepoznate..to moze da bude lose

pa vidi preko oml. zadruga...mozes da budes anketar ali to ako si u gradu de ima tih firmi...mada mislim da je to da se bash ovajdis od para retko, to moras nesto da smislis pametno ili da naletis na nekog ko dobro placa tu potrosnu radnu snagu ali taj ce onda da te arci 15 sati dnevno.. ali nije lose da kapne kao neki dzeparac..
a ne moras na crno, neki idu preko omladinske zadruge..to mozes jer si maldaj od 26
anketiraje kako gde neke firme su valjda azurne u isplati a neke bas i nisu...ova de sam kao jeste...mozda cuvanje dece mozda to nije lose tu valjda nece da stede
i tako mislim ne znam da je stvarno tako

vidi imas www.infostud.com ili poslovi ili tako nesto...ima i tih poslica
valjda
 
Ako pogledate u halo oglasima na odeljku zaposlenje, pa ima bar stotinak pekara kojima su potrebne radnice...Tako da mislim da je taj posao lako naci....
Sto se anketiranja tice kod nas ima tih firmi, to nije stalan posao, ali moze da bude ukoliko se to nekome isplati....jer za par sati placaju oko 400din, pa koliko budes radio u toku meseca oni ti to isplate na kraju,saberu ti zaradu i daju ti novac....Ja sam radila po sajmovima, mada to je bila čista sreća..jer sam imala koga da me ubaci u takav tip posla....Mada iskreno mislim da je tako nesto danas retko naci, jer se tu vrti isti krug ljudi uglavnom.....Neko je postavio sajt neke agencije, koja trazi devojke za sajam arhitekture...i neke promocije....cini mi se da je www.********.co.yu sada koliko je to provereno ne znam...ali dali su broj telefona za detaljnije informacije.....
 
Da vidimo...
Pomagao sam treneru karatea,delio sam flajere,teglio sam gajbe,dzakove tzementa,bio otporash (to za dz :D ) ,brisao stakla,radio u trafici,prodavao sladoled...i pio sam batine shto sam nosio otporovu majicu...to mi je bilo u 1vom srednje glavno zanimanje :D
 
Hehe, sada mogu slogobodno da selepe plakati neke partije. Skoro svake nedelje su u nekoj opstini neki izbori, raspitaj se, cuo sam da se sad to odlicno placa i niko te ne dira (samo nemoj da lepis po privatnim lokalima:) )
 
djorax:
Hehe, sada mogu slogobodno da selepe plakati neke partije. Skoro svake nedelje su u nekoj opstini neki izbori, raspitaj se, cuo sam da se sad to odlicno placa i niko te ne dira (samo nemoj da lepis po privatnim lokalima:) )
jooooj tjuti...setjam se kad sam zalepio bio otpor na neki kafic...kad mi je izashao gazda...josh ja majmun od 16 god,1,90 i sav nabijen onako,mislim se sad cu da ga prebijem kad ono pishtolj :D bzv,bilo je opasno lepiti letke i praviti grafite otpora u ono vreme,niko recimo nije imao muda da odradi na zgradi preko puta skupshtine,nego sam morao ja :D itd...al sada je bezbedno,sada mozh da lepish shta otjesh :D
 
Oximoron:
Da vidimo...
Pomagao sam treneru karatea,delio sam flajere,teglio sam gajbe,dzakove tzementa,bio otporash (to za dz :D ) ,brisao stakla,radio u trafici,prodavao sladoled...i pio sam batine shto sam nosio otporovu majicu...to mi je bilo u 1vom srednje glavno zanimanje :D

si prao sudove?????? :evil:

.... kao dobra sam

pa ima mnogo tih poslova po halo oglasima i nisu neke pare ali to manje vis ekako naci pouydanog poslodavca to ej pitanej
 
vidim da ovde ima puno ljudi koji su nesto radili preko leta, pa me interesuje zna li neko neku omladinsku zadrugu (iz bilo kog grada u srbiji) preko koje bih mogao da nadjem konobarice.
naime radi se o baru koji se nalazi na terasi jednog bazena na kosovu (srpska sredina, naravno), pa je problem u tome sto puno devojaka odbija poslove zbog straha od trgovine ljudima i sl.
mogu li se naci pristojne i simpaticne devojke, koje bi radile na pristojnom mestu na kosovu?
 
kompir i sangarepa:
vidim da ovde ima puno ljudi koji su nesto radili preko leta, pa me interesuje zna li neko neku omladinsku zadrugu (iz bilo kog grada u srbiji) preko koje bih mogao da nadjem konobarice.
naime radi se o baru koji se nalazi na terasi jednog bazena na kosovu (srpska sredina, naravno), pa je problem u tome sto puno devojaka odbija poslove zbog straha od trgovine ljudima i sl.
mogu li se naci pristojne i simpaticne devojke, koje bi radile na pristojnom mestu na kosovu?

Pogledaj na www.infostud.com
 
kompir i sangarepa:
vidim da ovde ima puno ljudi koji su nesto radili preko leta, pa me interesuje zna li neko neku omladinsku zadrugu (iz bilo kog grada u srbiji) preko koje bih mogao da nadjem konobarice.
naime radi se o baru koji se nalazi na terasi jednog bazena na kosovu (srpska sredina, naravno), pa je problem u tome sto puno devojaka odbija poslove zbog straha od trgovine ljudima i sl.
mogu li se naci pristojne i simpaticne devojke, koje bi radile na pristojnom mestu na kosovu?
Po drugi put...
http://poslovi.infostud.com/omladinske-zadruge.php
pa biraj koju ces, mislim zadrugu :)
 
Ja sam preko leta radila kao ekonom i servirka u skolskom odmaralistu, nisam dobijala nikakve pare, ali mi je letovanje & prevoz bilo besplatno. Bila su to neka opustenija vremena, i moji tada nisu mogli da se nacude sto hocu da radim umesto da se samo zabavljam... A meni je ovako bilo sladje... Da, naravno, i besplatna letovanje(volonterisanje) preko Mladih istrazivaca. I danas se secam tih letovanja kao najlepseg perioda iz srednje skole.
Posle sam raduckala kao hostesa na Sajmu. Ni to nisam morala, a htela sam. I bas mi je bilo super!
Moja drugarica je pravila nakit koji sam ja povremeno prodavala (ovo je bila usluga njoj, radila sam bez provizije). Onda mi je ona poklanjala po nesto sto je pravila. I dan danas imam njene mindjuse...

Inace, od moje ekipe, neki su radili kao nocni cuvari(momci), devojke (u to vreme studentkinje) su peglale, cistile stanove, jedna devojka je isla da pere nocu tramvaje, jedna je radila fizioterapeutsku masazu, ja sam jedno vreme vodila knjige jednoj firmi, i tako....
Da, par meseci sam raduckala i u jednom marketing agenciji za neke bedne parice, pa u jednoj knjigovodstvenoj agenciji... uh, mislim da cu se setiti jos necega. Ovo je sve bilo do moje 24te godine. Da, pa raduckanje na radiji... Ihi-hi dosta toga se nakupilo :)
Sve je to iskustvo!
A ovi, sto sam ih pomenula kao moja ekipa, danas su to sve obrazovani ljudi, koji rade odgovorne poslove u (uglavnom) stranim firmama.
Mislim da smo se kroz kojekakve poslice naucili radu i odgovornosti. A i odlicno je sto upoznajes ljude a i shvatis da se bas ne jede sve sto leti, i da nas ima raznih.
Treba uvek da si zainteresovan, da grizes - to te najvise prodaje.
 

Back
Top