Poslovi na crno

robinzon

Početnik
Poruka
32
Otvorio sam ovo da bi diskutovali malo o poslovima koji nasi ljudi rade na crno,kolike su im plate....uopsteno koje su sanse za ljde koji odu da rade rade na crno,jer dosta ljudi masta o Americi kao da tamo svi cekaju nas....
Nadam se da ce ovo nekome da pomogne,da shvate kakav je real life tamo...
 
pa zar niko nece da napise nesto.Kakvi smo ljdi....a zamisli da nekome treba pomoc tamo od naseg coveka...
Cuo sam price da su nasi ljudi,koji su uspeli,prilicno zavidni i da tesko skoro nikada nepomazu nasim tj svojim i da likuju kada njima ide lose

Stvarno smo nacija...**** kevu!
 
robinzon:
pa zar niko nece da napise nesto.Kakvi smo ljdi....a zamisli da nekome treba pomoc tamo od naseg coveka...
Cuo sam price da su nasi ljudi,koji su uspeli,prilicno zavidni i da tesko skoro nikada nepomazu nasim tj svojim i da likuju kada njima ide lose

Stvarno smo nacija...**** kevu!

nece ti tamo niko pomoci od nasih. jedva cekaju da ti vide ledja, jako su zavidni. ako odes tramo treba da izbegavas nase ljude. ljudi dodju legalno na turisticku vizu i ostanu. sada sve zavisi. ja sam bila tamo pre nekoliko godina. znala sam neke ljude koji su ostali i radili na crno. ranije si mogao da dobijes social security i vozacku dozvolu na nas pasos. kazes da si turista da ti treba dozvola, i oni su davali ali na njemu je pisalo da ne sme da se radi. sada, nasi ljudi su pravili sc od metala, jer nekada ti traze na uvid, a nekada traze samo vozacku dozvolu. mislim da toga sada vise nema, to je ukinuto koliko ja znam. ja tamo nisam radila bila sam samo u poseti, ali su mi pricali. najbolje bi bilo da ozenis neku amerikanku i da dobijes tako papire. ovo je cisto mucenje, ja mislim da je to jako tesko i ako dobijes posao, uvek ce se naci neko ko moze da te prijavi.
 
Hvala.hvala...
A sto se zenidbe tice da li neko zna kakav je interviju,znam da bi bilo dobro da se imaju neke slike zajednicke,ali koja su pitanja odprilike....jel se sve zavrsava?normalno da nece proci oni koju nemaju pojma ko im je zena.... :lol:
 
robinzon:
Hvala.hvala...
A sto se zenidbe tice da li neko zna kakav je interviju,znam da bi bilo dobro da se imaju neke slike zajednicke,ali koja su pitanja odprilike....jel se sve zavrsava?normalno da nece proci oni koju nemaju pojma ko im je zena.... :lol:

moja sestra kada se udavala za americkog drzavljanina nosili su slike sa vencanja. nista specijalno je nisu pitali. naravno nikada nisu dosli da ih provere.
 
Yep, radnja se odvija u Point Place koji je suburb od Green Bay, Wisconsin.

Moja omiljena serija, nikada je ne propustam.

that70sshow.jpg
 
pa i nije tako lose da se zaljubis u coveka koji hoce da ti obezbedi dobar zivot,zar ne?jo ako je zgodan,lep i sarmantan.pa nije tesko izvesti neku ljubavnu scenu pred ,,inspekcijom,,.P.S.KAO U SERIJI!!!!!!!!
 
robinzon:
Otvorio sam ovo da bi diskutovali malo o poslovima koji nasi ljudi rade na crno,kolike su im plate....uopsteno koje su sanse za ljde koji odu da rade rade na crno,jer dosta ljudi masta o Americi kao da tamo svi cekaju nas....
Nadam se da ce ovo nekome da pomogne,da shvate kakav je real life tamo...
Sve sto si cuo .......na zalost.....istina je......Nasi ljudi su takvi kakvi su, najgore bi bilo da sada i mi postanemo takvi zato sto su oni takvi....Ja o njima ne razmisljam, krenem sa pozitivnim stavom, pa sta bude....:)
Sto se tice poslova na crno, evo ovako stoje stvari:
Znam gomilu ljudi koji su ovde bez papira, nemate pojma kakav je to zivot!!!
To je nesto sto je slicno paklu..i niko ne zna dok ne oseti......Uvek si u strahu dali ces biti otkriven, dali ce da se nadje neka budala koja ce da te prijavi.....ko god da te zaposli gleda da te iskoristi, jer zna da mu nista ne mozes, dakle ne mozes da ga tuzis, ne mozes da se bunis, jer nemas izbora.....Radis za minimalac, 2,3,5,7$ na sat, zavisi kako ko i kao gde...Radis do poslenje kapi znoja kao konj i niko to ne ceni.....Nikada ne mozes da napredujes, uvek si na dnu, osecas se kao stoka, ne mozes nazad jer tamo u Srbiji imas porodicu koja sastavlja kraj sa krajem i gledaju u tebe kao u poslednju nadu....Ti radis i trudis se da ne mislis o losim stvarima , trudis se da budes pozitivac...Nemas socijalni broj, nemas ID..ti ne postojis...Udare te kola, niko ne zna.....Tvoja porodica ne zna...Niko te ne vodi u bolnicu, a i ako se slucajno neko nadje ne pomazu ti zato sto nemas osiguranje, ako slucajno imas kes da isfinansiras preglede onda moze, ali da im platis u napred.>..TI si na primer ne svestan,stta onda? Puste te da umres., ionako niko nece saznati....
Uh.....dosta sam pisala ......
Da skratim,
Ne dolazite u ameriku ako planirate da budete ovde na crno, osim ako ste spremni da izdrzite ovaj teror koji sam gore navela!!!!
 
Da , vidim da pisete o braku za papire, znam i o tome po nesto:)
Udas se /ozenis, pozovu te na intervju , tamo te ispituju nesto tipa: " koje su mu boje gace? Ima li neki beleg na telu? Imate li kucnog ljubimca? Gde ste se upoznali, kako, zasto> ? Zasto si dosao ovde, koji su tvoji ciljevi? Kad ste se prvi put poljubili> ? Traze ti racun od vencanog prstena i slike sa vencanja, pitaju za njegovu familiju i sa kim se dobro slaze, a sa kim ne...Traze da budu oba imena na osiguranju za kola ili kucu, da budu oba imena na racunu za vodu , struju....Prvo uvode onoga koji aplicira za papire preko supruznika , sa njim prvo razgovaraju, onda uvode onog drugog , a prvi izlazi napolje,...Pitaju ista pitanja, koja vi unapred ne znate.,...
Morate imati slike, pozeljno je vise albuma.......Pisma koja dobijate moraju stizati na oba imena.....sta jos....Da , moraju vam biti iste adrese stanovanja, znaci na ID karti, vozackoj itd mora biti ista adresa.....
Pre intervjua dobijes ssn i ID, a posle dobijes radnu dozvolu i green card.....To traje oko godinu dana do dve, mislim da ima ukupno 2 intervjua.....Nakon toga, jos 3-4 godine cekanja na drzavljanstvo, kroz te godine, adresa vam ostaje ista, a dokazi o 'zajednickom zivotu' se moraju prikupljati ako se zeli dobiti drzavljanstvo......
 
nije bas tacno da nasi ljudi ne pomazu. Moj verenik je tamo. Chicago. Bilo je nasih ljudi koji su mu pomogli, a bilo je i onih drugih. Ali, sto se tice posla na crno, niko te ne proverava nista i posao uvek mozes naci, ali neces dobiti vecu satnicu od 10$/h. Mozda nekim cudom moze, ne znam...
 
@ isivradmanovic

E bas mi je drago da cujem da su tvom decku pomogli.
Meni niko nije pomogao , a da nije trazio nesto za uzvrat, tako da ja nisam ni zelela da mi bilo ko pomaze.
Al lepo je cuti da ima i pozitivnih primera.

A sto se tice toga $10 na sat i jos na crno.......mislim, u kom svetu ti zivis???
 
Ne znam sta vi radite i gde radite, ali on je u jednoj firmi sto prizvodi delove za auto i dobije toliko. Vikendom kada radi da li krecenje, da li obrezivanje zelenih povrsina, dobija isto toliko. Neki dan je dobio ponudu da vozi neki kamionic za neku trecu firmu, 12$/h. Tako da ne pricam nista neosnovano. On je tamo vec godinu dana, mozda su samo videli da je dobar radnik koga treba platiti adekvatno. Ili jednostavno ima srece... Ne pricam neosnovano...
 

Back
Top