U modi je ZDRAVA kosa!

Betty

Elita
Poruka
21.481
Nije sve u kozmetici ni u farbanju ni u frizeru! Ove godine (ovog veka :P ) važno je da se bude zdrav i svetlucav :)
Evo kako.

Stručnjaci za rast i zdravlje kose savetuju manje zasićenih masti (crvena mesa, sirevi, suhomesnato), a više nezasićenih (maslinovo ulje,suvo voće), zatim namirnic ekoje sadrže omega 3 (skuša, sardine, tuna), pivski kvasac, soju,klice i zeleni čaj, a i pet obroka voća i povrća dnevno 
Hormoni stresa dovode do poremećaja rasta kose, i zato se redovno opuštajte. Važna je fizikča aktivnost, pravilno disanje, i dovoljno kvalitetnog sna!
Negativan uticaj na kosu ima DUVAN, utiče na stvaranje slobodnoh radikala i starenejćelija, sprečava mikrocirkulaciju i dotok kiseonika u ćelije, oštećuje proteine, a kako su istraživanja pokazala - povećava i nivo MUŠKIH hormona u korenu dlake :shock: Dovoljno razloga da ostavite ovu ružnu naviku ;) Što da opada, yebote....
Ne preterivati sa solarijumom, jer isušuje dlaku i oštećuje njen zaštitini film, a isto rad ei smog, i prljavština.
Kosu pre pranja rašćešljajte, pokvasite celom dužinom, nanesite blagi šampon koji malo peni prethodno razređen u mlakoj vodi i jagodicama masirajte kožu glave. Kosu ne cedite (!), već vodu upijte peškirom, a ako baš morate da korisite fen stavite difusor i držite ga 20cm od glave.

Dnevno kosa izgubi od 50 do100 dlaka.
Na glavi godišnje ukupno naraste oko 16 kilometara kose :idea: a zdrava i jaka kosa ima jačinu kao – aluminijum.
Prirodno crvena kosa sadrži najviše bakra, crna magnezijuma a kestenjasta – olova.
Najbolje vreme za pranje kose je UJUTRO kada je koren najbolje snabdeven kiseonikom.
:P I još ovo. Boja će biti postojanija ako se farbate u vreme rastućeg meseca, a kosa će sporije da raste ako se šišate posle punog meseca. Ukoliko bez odlaska kod frizera želirte sebe da vidite sa razl. frizOvima, idite na www.clairol.com
(preneto iz Politikinog Magazina br. 445)



ne mogu da nađem one silneteme o kosama....
so...
 
Ja bih takodje dodala da i nije tako loshe furati prirodnu boju...Mnoge zene nisu ni svesne koliko bi im takva bolje stajala. Ima i ona fora, ceshljati se chim ustanete, tako se najbolje masira koren, e a ova fora je super: nabavite cetku sa gustom dlakom i naparfemishite, i tako chistu kosu oceshljati. Parfem se mnogo duze zadrzava na kosi...Kamilica vraca sjaj, pakovanja od prirodnih namirnica uvek bolja od hemije, B vitamin je ludilo za kosu i kozu...Eto ja rekoh shta znam..
 
Četka od dlaka divlje svinje je do yaya....i jako je skupa na Zapadu. Kod nas još može da se kupi kod četkara kod Bajlonija i to po smešnim cenama - ali deluje! Kosi se vrati sjaj jer je masiraš i podstičeš površinksu cirkulaciju takvom četkom :P
 
Heh, Betty, pa kada je moda bila drugacija? Mozda sedamdesetih :)
A u stvari - ili imas dobru, jaku i zdravu kosu ili nemas. Ako nemas, nema sanse da to promenish pa da se ebesh, sa oprostenjem. Ne pomazu ni samponi, ni kana, nista. Jedina stvar koja zaista napravi vidljivu razliku je pakovanje, tj. maslinovo ulje.
 
Betty:
Negativan uticaj na kosu ima DUVAN, utiče na stvaranje slobodnoh radikala i starenejćelija, sprečava mikrocirkulaciju i dotok kiseonika u ćelije, oštećuje proteine, a kako su istraživanja pokazala - povećava i nivo MUŠKIH hormona u korenu dlake :shock: Dovoljno razloga da ostavite ovu ružnu naviku ;).
:D..................
 
Jeca84:
Kako da sprecim da mi se kosa ne naelektrise....?Gde se nalazi taj cetkar kod Bajlonija?I koliko kosta takav tip cetke?


Bio je nekad tamo - u marin plavoj radnji, tačno prekoputa Bajlonija (iz Cetinsjke kad skreneš DESNO, prema Nevskom ali sa suprotne strane ), kuća bila određena za rušenje....ne znam gde je sad, ali prezivo se Živanović (a možda je još tamo? :D ).
Četke od prirodne dlake - skoro džabe, kistovi, za moleraj, za brijanje..... Tužna je sudbina starih zanata :cry:

Pazi, ja sam se uvek smejala mojoj tetki i njenoj četki :lol. Dok nisam PROBALA :P
 
Ovo je moja prirodna boja kose. Dobila sam komentar od frizerke da je zdrava.
Inace...jedno vreme sam se tripovala da se farbam, ali su me drugi opametili da zaista nema potrebe. Posebno sto me stalno pitaju za boju kose..kazu da je neobicna??? Kao klinki mi je bila jos svetlija :D Ali sada je "osmedjila" malo :(
 

Prilozi

  • plavusa.jpg
    plavusa.jpg
    87,6 KB · Pregleda: 30
Moze i farbana kosa da bude zdrava. Ja farbam koren na manje od mesec dana 12% hidrogenom i nisam se sisala jos od septembra, ali vodim racuna o svojoj kosi pazim je i mazim i zdrava mi je, cak i kad je perem ne moram uopste da je rascesljavam jer se ne mrsi.
 
Izvini Betty ali ova tvoja tema mi dobro dodje da pitam (pitala ja jednom na gerijatriji i svi me iskulirase).
Nije bas za ocuvanje kose ali moja kosa je skroz divlja, prirodno kovrdzava i bujna ali suva. Najvise mi odgovara kad je fenirana. E sad pitanje...
Ima li ko onu cetku rotirajucu za feniranje kose sto prodaju na teleshopu i vredi li cemu (velform ceramic brush)?
Lako se palim na reklame, 101 put se ispekla pa sad pitam pre nego sto bacim pare.
Hvala vam sto ste me procitali :D
 
the shezika:
Bas ti je lepa kosa u celosti ne samo boja, nemoj to da kvaris.

Hvala ti zaista. NE, ne diram je vise. Posebno mi se smejala prodavacica kad sam kupila peglu...jos me zna od malih nogu.. kaze...jel to za poklon? A ja...Ma za mene.
I ona je rekla da sam frik...sto upropastavam takvu kosu. I prestala sam. Ma samo par puta da me pordje volja. Uzalud bacene pare. A meni je kosa peglanija kad je ocesljam, jer je takva prirodna..nego kad je peglam :(
 

Back
Top