Sličnost izama

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Posmatrajući podelu medju polovima tj. seksizam vidim da je u početnom stadijumu kao što su nekad i rasizmi kretali.....

I nacionalizam kreće kao sitno negodovanje usled razlika, uz ekonomske faktore to narasta i na kraju postaje uzrok eliminacije drugog tabora....

Podela na polove, koja je sve ocrtanija, radi "ispoljenja" , sve više upija i ekonomski faktor u sebe , nešto kroz "ekonomsku nezavisnost" nešto kroz neke druge oblike....

Ako se nastavi ovako , ima dobrih šansi da se u budućnosti (za jedno 500 godina , koliko traje otisak , trag onoga što se mentalno danas dešava, ako se ne obnavlja) nastane RAT polova...
Znači bukvalno eliminisanje i težnja ka Dominaciji nad suprotnim polom...i to ne sa malim d.

Razvijanje žena ratnika, gladijatora i ostalo tehničko osoblje je u procesu....
Medjutim , ovo nije prelomna stvar , već mentalno stalno dejstvo na žene da su ugrožene....Tako su i ono što im je itekako dostupno počele da gube u stalnim pitanjima da nije možda ugrožena na nekom od drugih polja....

E , da sam sad neko sa strane i letimično (kao što većina ofrlje čitaju na forumu) čitam post , možda bih pomislio da je ovo čuvena fobija muškarca od dominacije žena ili od gubljenja dominacije muškaraca...
Medjutim nikada u prošlosti muškarci nisu bili na istoj strani iako su imali dominaciju koju im je obezbedila fizička snaga, tj. nije bilo podele po polovima u tom smislu, već je fizička snaga bila ključna , pol poželjnost i istovremeno i veliku verovatnoću fizičke slabosti i mentalne zavisnosti....

Da li je seks i mladi nevini naraštaj dovoljan regeneracioni faktor koji će poništiti dejstvo stalne "ugroženosti" ženskog pola i još veće razdvajanje i podvlačenje razlika u razmišljanjima i potencijalima...Ja se nadam da jeste, ali me brine prodor iluzija i fikcije u svakodnevno tumačenje sveta kod mladih naraštaja....Još malo pa se usled silnih igrica niko neće iznenadjivati da na ulici ugleda orkove....taurone....
 

Back
Top