ЂИНЂИЋЕВЦИ и ЉОТИЋЕВЦИ !

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Већ дуже време на овом подфоруму "демократски душебрижници" стално прозивају Димитрија Љотића називајући га "сарадником окупатора, фашистом, нацистом" и сл. Поставља се питање да ли сви ми довољно знамо о Љотићу, и да ли ПОСТОЈИ НЕОДОЉИВА СЛИЧНОСТ (уколико су истинити наводи о њему) СА ДОС-овским РЕЖИМОМ И НАЧИНОМ ЊЕГОВЕ ВЛАДАВИНЕ и онога што се замера Димитрију Љотићу ?
 
eremita:
Већ дуже време на овом подфоруму "демократски душебрижници" стално прозивају Димитрија Љотића називајући га "сарадником окупатора, фашистом, нацистом" и сл. Поставља се питање да ли сви ми довољно знамо о Љотићу, и да ли ПОСТОЈИ НЕОДОЉИВА СЛИЧНОСТ (уколико су истинити наводи о њему) СА ДОС-овским РЕЖИМОМ И НАЧИНОМ ЊЕГОВЕ ВЛАДАВИНЕ и онога што се замера Димитрију Љотићу ?


BRAVO!

10+

Ljotic je saradjivao sa nemcima 1941,

Zoran Djindjic 2001!
 
Ovako ja gledam na sve to. Realno, sećaš se? O Ljotiću znamo iz knjiga koje su blago rečeno diskutabilne, a o Đinđiću malo više jer je živeo i radio to što je radio, baš za naših života. Malo direktnije smo mogli pratiti i bar malo uključiti svoj mozak. Iako ni to nije dovoljno za pravu sliku, mnogo je više od onoga što piše po knjigama. A piše i crno i belo.
 
_Milanche_:
Eremita je u pravu s jednom malom razlikom 1941. je postojao izbor Nemci ili saveznike sile pa se opredeli,2001 godine nije postojao izbor ili zapad ili nista.Tako da je Ljotic imao izbor.
naravno u prilicnoj meri mogu reci da sa ove tacno je njegov izbor za Srpsku nacio bio bolje resenje...

Какав "ИЗБОР" је постојао 1941. - или си имао да клекнеш пред ужасном германском силом (као што је данас САД) - или да те Хитлер прегази "к'о трамвај *****" - као што су нама урадили Немци 1941. а САД 1999.

Данас су на власти они који су призивали страну силу, који су примили лову од странаца за наводно "обарање режима СМ", данас "демократска опција" заговара потпуну окупацију Србије... и зато се питам КО је ту заправо "љотићевац" а ко "ђинђићевац" - некако ми је све то мЛого слично.
 
_Milanche_:
Eremita ajde reci ti nama tvoje misljenje o toj paraleli i da li je Ljotic radio neke dobre stvari za sprski narod 1941-1945?

Па читава ствар и јесте у томе што, колико сви заједно знамо (за сада) о Љотићу - он није радио добре ствари за српски народ - и ту није проблем, него је проблем што је Ђинђић (ту мислим на целу политику ДС и ДОС) радио а и данас раде врло сличне ствари - А ТО СЕ ВЕЛИЧА као једина добробит за српски народ.
 
eremita[color=Red:
]Какав "ИЗБОР" је постојао 1941[/color]. - или си имао да клекнеш пред ужасном германском силом (као што је данас САД) - или да те Хитлер прегази "к'о трамвај *****" - као што су нама урадили Немци 1941. а САД 1999.

Данас су на власти они који су призивали страну силу, који су примили лову од странаца за наводно "обарање режима СМ", данас "демократска опција" заговара потпуну окупацију Србије... и зато се питам КО је ту заправо "љотићевац" а ко "ђинђићевац" - некако ми је све то мЛого слично.

E moj čoveče....izbor je 2 000 000 MILONA MRTVIH SRBA 1945 !
TO JE IZBOR PO TEBI !!!
DA li si se zapitao ovo:
- Zašto je Danaca malo izginulo?
 
Psihologue:
E moj čoveče....izbor je 2 000 000 MILONA MRTVIH SRBA 1945 !
TO JE IZBOR PO TEBI !!!
DA li si se zapitao ovo:
- Zašto je Danaca malo izginulo?

Па о томе и причам - избор Љотиће НИЈЕ БИО да се супротстави НЕМАЧКОЈ - него да сарађује са њима, избор Ђинђића такође није био да се супротставља и Немачкој и САД него да сарађује са њима. Па зашто онда једног називамо квислингом, нацистом и фашистом и издајником а другог добротвором и визионаром. :confused:
 
eremita:
Па о томе и причам - избор Љотиће НИЈЕ БИО да се супротстави НЕМАЧКОЈ - него да сарађује са њима, избор Ђинђића такође није био да се супротставља и Немачкој и САД него да сарађује са њима. Па зашто онда једног називамо квислингом, нацистом и фашистом и издајником а другог добротвором и визионаром. :confused:


Pravo pitanje..
LJotić je imao dobru viziju ali je nije sproveo,uradio je kontra pod prisilom partizana,
nemci su došli samo kao šlag na tortu...
 

Back
Top