Saveti u vezi crtanja...

ja ne znam gde se uopste moze naci nesto slichno ... ja sam do danas imao u rukama stara izdanja nekog casopisa u kojem je bilo "kako crtati na marvelov nachin" al nisam smeo da skeniram jer je povez takav da bi se raspalo kad bih ga ispravio ........

ako imas nesto konkretno da pitas u vezi crtanja, mozes ovde pitati, ja i alien stosta znamo ...... :wink:
 
Keeper:
ja ne znam gde se uopste moze naci nesto slichno ... ja sam do danas imao u rukama stara izdanja nekog casopisa u kojem je bilo "kako crtati na marvelov nachin" al nisam smeo da skeniram jer je povez takav da bi se raspalo kad bih ga ispravio ........

ako imas nesto konkretno da pitas u vezi crtanja, mozes ovde pitati, ja i alien stosta znamo ...... :wink:

Ma gde ja znam, ja sam samo samouki amater 8) :lol:
Dobra je ta knjiga ''Kako crtati na Marvelov način''. Prelistao sam je, ali stvarno ne znam gde se to može naći.
 
Evo, sad sam pogledao šta imam na temu crtanja stripova. Ima nekoliko stvari: jedan kurs koji je postavio na net neki autor koji radi online stripove, zatim neke knjige ''kako crtati mangu'', odličnu knjigu anatomije od Lumisa (nažalost samo pola, sklonili su je sa neta pre nego što sam skinuo celu), i neke ilustracije i slične stvari...
Sve to zauzima previše MB da bi se slalo mailom ili postavljalo na net, ali ako nekome treba, možemo da se dogovorimo da se nareže ba CD.
 
alien:
Keeper:
ja ne znam gde se uopste moze naci nesto slichno ... ja sam do danas imao u rukama stara izdanja nekog casopisa u kojem je bilo "kako crtati na marvelov nachin" al nisam smeo da skeniram jer je povez takav da bi se raspalo kad bih ga ispravio ........

ako imas nesto konkretno da pitas u vezi crtanja, mozes ovde pitati, ja i alien stosta znamo ...... :wink:

Ma gde ja znam, ja sam samo samouki amater 8) :lol:
Dobra je ta knjiga ''Kako crtati na Marvelov način''. Prelistao sam je, ali stvarno ne znam gde se to može naći.

ja sam dobio od jednog starog kolekcionara stare "SPUNK"-ove, i tamo to ima u delovima. znachi klasika ...... ne verujem da se to uopste moze naci.
taj matori mi reche da bane kerac ima tu knjigu celu
 
nesto vise?
koliko je to vishe?
.........

ja recimo bojim akvarelom..... senke, povrsine, sve komplet, samo je crtez ostrim crnim pastelom.
vrlo interesantno bojenje.

senchiti mozes srafurom. crno-belom povrsinom. ako imas talenta za boju, onda bojom ......
 
Pusti Lumisa on 2nd rang penciler.
Ja licno ne volim Marvel ali ako hoces da naucis da crtas nadji u BG (ima negde) Busemijev kurs crtanja.
Video sam je i iako ne volim Marvel stil, coveku skidam kapu.
Najbolje ti je da bojis akvarelom ili vodenim bojama.
Ako imas kinte kupi airbrush (isplati se za pozadine)
i Light table (da ne unistavas originale). Radi ako mozes za pocetak kadar po kadar.

Samo napred i da uskoro vidim neki tvoj strip.
 
gostivarna:
Na kom papiru crtas pastelom i bojis akvarelom? Mora da je neki deblji karton, kunsdruk ili slicno zbog uvijanja papira? Je li koristis suvi ili uljani pastel?

Ja sam novi na ovom forumu, ali sam pratio tvoju diskusiju u vezi sa crtanjem stripova. Imam velike kolekcije stripova i u nekima od njih razne skole crtanja stripova. E, sad, to bi trebalo skupiti, skenirati i eto skola stripa koja se moze staviti i na net. Jedino ne znam one fore oko zastite autorskih prava i slicno :D.
U svakom slucaju ako je neko zainteresovan za ovaj poduhvat neka mi se javi.
dgvozdich@yahoo.com
 

Back
Top