fashisti napadaju!!!

serb_pagan

Domaćin
Banovan
Poruka
4.442
jos jedna bizarna prica iz srbije:

Napadnuta kuca sociologa religije Mirka Djordjevica

U incidentu niko nije povređen. Nepoznata osoba je na kuću bacila betonske kamenice, koje su razbile dva stakla na prozoru i završila pored njegovog kreveta. Đorđević je izjavio da je incident u vezi sa njegovim gostovanjem u emisiji o vladiki Nikolaju Velimiroviću na RTS-u 15. maja.
U emisiji Đorđević je zastupao kritički stav prema Velimirovićevom delu. Vladiku Nikolaja Srpska pravoslavna crkva proglasila je za sveca. "Motiv bi mogao biti, mislim, jedno reagovanje na neke stavove koje sam zastupao u emisiji Ključ. Neugodno je, ali to je sve što mogu da kažem, ništa drugo o nekim drugim motivima napada. Ne isključujem da to može biti i neki pijan čovek, ali to će utvrditi policija", kaže Đorđević, navodeći da je policija za danas u dva sata najavila uviđaj.
Ja ono što radim, radim javno. Pristalica sam dijaloga sa najrazličitijim ljudima najrazličitijih gledišta i nikakvih ličnih razloga niko ne može da ima za takav napad. Ranije sam primetio da se mnogim ljudima ne sviđa moj stav, a to nije samo moj stav, o Nikolaju Velimiroviću, njegovom liku i delu, kao što se nekome i sviđa moj stav. Uvek dolazi do raspri, to je osetljivo pitanje. A u emisiji su akcenti bili raspoređeni vrlo jednostavno - jedni su tvrdili da je to nedodirljiva veličina, o kojoj se ne može sporiti, a ja sam zastupao mišljenje da o takvim ličnostima, koja sabiraju u sebi napetosti jednog vremena i kontroverze, treba kritički prosuđivati, ispitati svaku činjenicu i rasvetljavati lik i delo u spektru za i protiv, to je sve", kaže Đorđević.
 
serb_pagan:
jos jedna bizarna prica iz srbije:

Napadnuta kuca sociologa religije Mirka Djordjevica

U incidentu niko nije povređen. Nepoznata osoba je na kuću bacila betonske kamenice, koje su razbile dva stakla na prozoru i završila pored njegovog kreveta. Đorđević je izjavio da je incident u vezi sa njegovim gostovanjem u emisiji o vladiki Nikolaju Velimiroviću na RTS-u 15. maja.
U emisiji Đorđević je zastupao kritički stav prema Velimirovićevom delu. Vladiku Nikolaja Srpska pravoslavna crkva proglasila je za sveca. "Motiv bi mogao biti, mislim, jedno reagovanje na neke stavove koje sam zastupao u emisiji Ključ. Neugodno je, ali to je sve što mogu da kažem, ništa drugo o nekim drugim motivima napada. Ne isključujem da to može biti i neki pijan čovek, ali to će utvrditi policija", kaže Đorđević, navodeći da je policija za danas u dva sata najavila uviđaj.
Ja ono što radim, radim javno. Pristalica sam dijaloga sa najrazličitijim ljudima najrazličitijih gledišta i nikakvih ličnih razloga niko ne može da ima za takav napad. Ranije sam primetio da se mnogim ljudima ne sviđa moj stav, a to nije samo moj stav, o Nikolaju Velimiroviću, njegovom liku i delu, kao što se nekome i sviđa moj stav. Uvek dolazi do raspri, to je osetljivo pitanje. A u emisiji su akcenti bili raspoređeni vrlo jednostavno - jedni su tvrdili da je to nedodirljiva veličina, o kojoj se ne može sporiti, a ja sam zastupao mišljenje da o takvim ličnostima, koja sabiraju u sebi napetosti jednog vremena i kontroverze, treba kritički prosuđivati, ispitati svaku činjenicu i rasvetljavati lik i delo u spektru za i protiv, to je sve", kaže Đorđević.


Да се у "демократској" Јевропи неки други Ђорђевић УСУДИО да изговори о Римском папи оно што је овај бивши професор МАРКСИЗМА и тешка комуњара изговорио о Св.Владики Николају(Велимировићу) завршио би у канти за ђубре,
тако да се може рећи да је ова сподоба добро прошла - само са разбијеним стаклима на прозору своје јазбине. У емисији коју сам гледао тај скот је рекао ДА ЈЕ СВ.ВЛАДИКА НИКОЛАЈ - ФАШИСТА и АНТИСЕМИТА, зато што је у свом дугом и плодном раду изговорио неколико реченица(вербални делликт) које се могу и тако протумачити. Сподоба у људском облику Ђорђевић НА ТАЈ НАЧИН ВРЕЂА ВЕРСКА ОСЕЋАЊА СЕДАМ МИЛИОНА ПРАВОСЛАВНИХ СРБА !!! Е па - неће моћи!


Jozef Racinger – od Hitlerjugenda do pape Benedikta XVI
Да, драги пријатељи садашњи Римски папа Бенедикт 16. је био ХИТЛЕРЈУНГОВАЦ па ни једном "социЈологу" није ни на крај памети да почне да дроби о томе да је папа хитлеровац - а овај то јесте заиста и био.

И да одмах буде јасно, тај марксиста Ђорђевић НИЈЕ ЗАСТУПАО КРИТИЧКИ СТАВ како се наводи у теми - НЕГО ЈЕ НА НАЈГРУБЉИ НАЧИН ВРЕЂАО СВЕТИТЕЉА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ. Ако га икад игде сретнем - у најмању руку ћу га пљунути !
 
ne znam mnogo o Nikolaju Velimirovicu takodje nemam nista protiv kritike bilo koga posebno ne mislim da treba ni crkvene i duhovne ljude od toga izuzimati...ali...danas sam slusao socilolga i njegove kritike su najvse bile uperene protiv Nikolaja Velimirovica zbog toga sto on otprilike nije bio za otpor protiv Hitlera i imao je dobre odnose sa Ljoticem...pa se nesto pitam da li neko moze da shvati da je bilo ljudi tada koji su shvatali da je otpor Hitleru besmislen u situaciji kad se za jednog ubijenog Nemca strelja 100 srba...mislite o tome neka o tome misli i Mirko Djordjevic uz svu osudu napada na njega...
 
eremita:

Jozef Racinger – od Hitlerjugenda do pape Benedikta XVI
Да, драги пријатељи садашњи Римски папа Бенедикт 16. је био ХИТЛЕРЈУНГОВАЦ па ни једном "социЈологу" није ни на крај памети да почне да дроби о томе да је папа хитлеровац - а овај то јесте заиста и био.

pa i mi smo bili Titovi pioniru :)

inace Racinger je javno govorio o svojim danima u hitlerjugendu, i nije nista skrivao. Cenim ga sto je bar iskren. Pricao je kako su ih ucili disciplini, i kako je verovao u ono u sta su ga ucili ( a i mi smo u naveceg sina nasih naroda i narodnosti).
 
Znas kada je neko bio u Hitlerjugendu pa postane Papa, to i nekako ide...
Ali kada neko bude pionir, omladinac, partijski radnik, sekretar Mike Spiljaka, pa Slobin potpredsednik vlade, a onda naprasno antikomunisticki zaljubljenik u Drazu Mihajlovica i progoniteljaSrpskih generala...
Onda....

Racinger je malo dete...
 
eremita:
Да се у "демократској" Јевропи неки други Ђорђевић УСУДИО да изговори о Римском папи оно што је овај бивши професор МАРКСИЗМА и тешка комуњара изговорио о Св.Владики Николају(Велимировићу) завршио би у канти за ђубре,
тако да се може рећи да је ова сподоба добро прошла - само са разбијеним стаклима на прозору своје јазбине. У емисији коју сам гледао тај скот је рекао ДА ЈЕ СВ.ВЛАДИКА НИКОЛАЈ - ФАШИСТА и АНТИСЕМИТА, зато што је у свом дугом и плодном раду изговорио неколико реченица(вербални делликт) које се могу и тако протумачити. Сподоба у људском облику Ђорђевић НА ТАЈ НАЧИН ВРЕЂА ВЕРСКА ОСЕЋАЊА СЕДАМ МИЛИОНА ПРАВОСЛАВНИХ СРБА !!! Е па - неће моћи!


Jozef Racinger – od Hitlerjugenda do pape Benedikta XVI
Да, драги пријатељи садашњи Римски папа Бенедикт 16. је био ХИТЛЕРЈУНГОВАЦ па ни једном "социЈологу" није ни на крај памети да почне да дроби о томе да је папа хитлеровац - а овај то јесте заиста и био.

И да одмах буде јасно, тај марксиста Ђорђевић НИЈЕ ЗАСТУПАО КРИТИЧКИ СТАВ како се наводи у теми - НЕГО ЈЕ НА НАЈГРУБЉИ НАЧИН ВРЕЂАО СВЕТИТЕЉА СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ. Ако га икад игде сретнем - у најмању руку ћу га пљунути !
Ја нисам верник, али, то само Срби дозволе такве свињарије да по националним величинама пљују, а туђе вредности дижи у небо! Са великим задовољством читам беседе Владике Николаја и СТВАРНО МИСЛИМ ДА ЈЕ ОН У ВРХУ НАЈУМНИЈИУ СРБА! Зато је она ништарија добила што је тражила! Жао ми је што тако кажем, али се сећам оне огавне представе о Светом Сави која је требало да се игра у ЈДП, са Жарком Лаушевићем у главној улози. Ту се Српска икона св. Сава приказује као лакрдијаш и педер. Протести и новинарска критика су стопирале ту грозну продукцију. И после тога: ОВО! Опет неки комунистички (марксистички) професори блате српство!
 
Alekasandar2:
Crkva je predstavnik Boga na zemlji.
Ako ona kaze da je neko svetac, onda je svetac.
Sada, kao sto crkva nemoze da postavlja pilote u JAT-u, nemozemo ni mi da se mesamo u postavljanje svetaca.

hm...postavljati nekoga za sveca u ime boga nikako nije isto kao postavljanje pilota u jatu...iz prostog razloga sto su parametri koji su potrebni za pilote jasni i striktno definisani, dok postavljanje nekoga za sveca nikako ne moze da prodje kao nekakav test....sem toga, ljudi iz crkve isto mogu da budu korumpirani, zajedljivi, placeni, sujetni kao i oni sto postavljaju pilote...
 
paola:
Ја нисам верник, али, то само Срби дозволе такве свињарије да по националним величинама пљују, а туђе вредности дижи у небо! Са великим задовољством читам беседе Владике Николаја и СТВАРНО МИСЛИМ ДА ЈЕ ОН У ВРХУ НАЈУМНИЈИУ СРБА! Зато је она ништарија добила што је тражила! Жао ми је што тако кажем, али се сећам оне огавне представе о Светом Сави која је требало да се игра у ЈДП, са Жарком Лаушевићем у главној улози. Ту се Српска икона св. Сава приказује као лакрдијаш и педер. Протести и новинарска критика су стопирале ту грозну продукцију. И после тога: ОВО! Опет неки комунистички (марксистички) професори блате српство!



tako!

Ja ne znam puno o Sv Vladiki Nikolaju, ali sta mi znamo o Svetom jovanu, ili sta znamo o Svetom petru?
ono sto su nas ucili. Sta znamo kakvi su bili ljudi, kakav im je bio karakter i politicko stanoviste? Neznamo nista

Zasto onda gleamo to kod Svtog Vladike Nikolaja?
Covek je bio u Mathauzenu, i ako je imao neke grehe, tamo ih je okajao.
 
ni ja nemam puno podataka o nikolaju,ali je on,definitivno kontroverzna licnost,sa istorijske tacke gledista,i naravno da svako ima pravo da prouchava,pa i kriticki,nechije dolovanje.
znam da je vladika nikolaj za ljotica rekao-da mu je bio ucenik i verni sledbenik,koji mu je,metaforicki dodavao kadionicu..na ljoticevoj sahrani '45-e o ljoticu kao ideologu hriscanskog nacionalizma i politicaru svetskog kalibra...
a ljotic je bio naci-kolaboracionista...e sad,tesko je kompletno se izjasniti o vladiki velimirovicu,ali da je licnost koju treba prouchiti,i kriticki sagledati..je jasno
p.s. i nikolaj je bio u dahauu,manje od dva meseca,dok na ljoticevu interventciju nije oslobodjen.
"velimirovic i patrijarh dozic su u dahauu svrstani u ehrenhaflinge,odnosno "pocasne zatvorenike",sto je znachilo da su ziveli u posebnim odeljenjima unutar logora,i dobijali istu hranu kao i nemacki oficiri"-jovan bajford
ovo gore,dodushe ne znachi da je i nikolaj bio kolaboracionista,chim je bio zatochen,pa interniran
 
Obersturmfuehrer:
hm...postavljati nekoga za sveca u ime boga nikako nije isto kao postavljanje pilota u jatu...iz prostog razloga sto su parametri koji su potrebni za pilote jasni i striktno definisani, dok postavljanje nekoga za sveca nikako ne moze da prodje kao nekakav test....sem toga, ljudi iz crkve isto mogu da budu korumpirani, zajedljivi, placeni, sujetni kao i oni sto postavljaju pilote...

Ima velike razlike pogotovu sto u kanonu stoji tacno kako se beatifikuje, (po katolicima) i kako proglasava za sveca.

Inace imas prava da kritikujes ovu temu isto kao i vladika da kritikuje postavljanje pilota u JATU.

Ni ti ni on nemate znanje potrebno za takve kritike, on ne zna pilotiranje, ti ne znas crkvene obicaje. To sto si vernik ti ne daje za pravo da kritikujes Crkvu u svetim tajnama, kao ni putik u avionu da kritikuje kako pilot vozi avion iako je putnik, on nije pilot.
 
Alekasandar2:
Sv. Nikolaj Velimorovic je svetac. Tu vise nema mesta kritici niti slobodnom misljenju.
Sto bog kaze, ljudi neka ne kvare.

trebao je taj "istoricar" da dobije batine.
Подржавам


rusortho.gif
 
Obersturmfuehrer:
hm...postavljati nekoga za sveca u ime boga nikako nije isto kao postavljanje pilota u jatu...iz prostog razloga sto su parametri koji su potrebni za pilote jasni i striktno definisani, dok postavljanje nekoga za sveca nikako ne moze da prodje kao nekakav test....sem toga, ljudi iz crkve isto mogu da budu korumpirani, zajedljivi, placeni, sujetni kao i oni sto postavljaju pilote...

Ako si vernik jedne odredjene Crkve, u ovom slucaju SPC, onda se valjda i slazes sa njenim izborom svetaca. Ako nisi vernik, sta te se tice ko je postavljen?

btw, odakle postavljacu teme informacije da su napad izvrsili ni manje ni vise nego "fasisti"?
 

Back
Top