Преговори о Космету - коначни статус ?!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Недеља, 7. V 2006.
Писмо Вељка Губерине америчком амбасадору у Београду Мајклу Полту


ВЕЉКО ГУБЕРИНА

У ИМЕ КОЈИХ НАЧЕЛА?




Поштовани господине амбасадоре,



У недељном броју нашег најзначајнијег и најважнијег листа "Политика" дали сте интервју њеном новинару господину Бошку Јакшићу, где између осталог стоји ваша изричита изјава: "Вашингтон ће с’ гвозденом одлучношћу инсистирати да Београд испуни обавезе према Хагу."
С обзиром да вам новинар није поставио питање које је за нашу јавност од изузетног значаја, то сам слободан да Вам ја поставим питање : зашто до данас Ваша Влада није ‘гвозденом одлучношћу’ инсистирала да албанско руководство у Приштини испуни своју обавезу и омогући српском народу право на живот, то јест, да дозволи нашем народу повратак на своја вековна огњишта са којих је протеран.

Наиме, и после пет година уз примену драстичног насиља које води до убијања, албанско руководство у Приштини то исто спроводи, а Ваша Влада прелази преко тога. Бројни познати и угледни грађани Србије нису из разних личних и политичких разлога такво питање јавно упутили Вама и преко Вас Вашој Влади, док ја, који сам такође познати грађанин ове земље, а пошто сам увек припадао независној адвокатској професији, слободан сам да у своје име и име бројних других наших грађана поставим нека питања.

Ви као образован човек знате да је Ваша земља уз учешће скоро свих европских држава изјавила да је: ‘БОМБАРДОВАЛА СРБИЈУ ДА БИ СПРЕЧИЛА ХУМАНИТАРНУ КАТАСТРОФУ МИЛИОН АЛБАНАЦА КОЈЕ ЈЕ МИЛОШЕВИЋ ПРОТЕРАО СА ЊИХОВИХ ИМАЊА’.


У пролеће 1999. године па све до данас на све стране објашњавали свој злочин према Србима, а који Вам наш народ никада неће опростити. Штавише, довели сте и снаге НАТО пакта да буду на Косову како би омогућили Албанцима, јуна месеца 1999. године да се врате на своја имања, а они су при том избацивали Србе из њихових станова, кућа и имања и усељавали се у исте.

Ако Вам то није познато, спреман сам господине амбасадоре да Вас поведем и уверим у тачност тих тврдњи, јер сам 35 година долазио на Косово и Метохију бранећи Албанце који су починили убиства из домена крвне освете, а по чему су они познати у целом свету јер се равнају по Канону Леке Дукађинија. Слободан сам такође, да Вам скренем пажњу на још једно питање које би Вам требало да буде добро познато. Цео свет је мирно гледао како су Хрвати протеривали Србе са њихових имања 1995. године јер су, а Ваша Влада се сагласила, тврдили да су Срби извршили оружану побуну против хрватске државе чији су грађани и да Хрватска има право да заштити своју државу од побуњеника. Сада се аналогно томе поставља питање "Зар Албанци нису били грађани Србије против које су дигли оружану побуну, те и Србија има право да брани своју државу против побуњених грађана."


Поготово је значајно, а што би и Вама требало да буде познато да је још 1912/13 године решено питање граница и међусобних односа између балканских држава које су те године, после вековног турског ропства, ослободиле се и повратиле независност коју су изгубиле током XIV и XV века када су Османлије уништиле све, тада слободне државе на Балкану. Такође, требало би да знате да тада није било никакве албанске државе на том простору, а најмање на Косову и Метохији, а о чему говоре вековни споменици о њиховом бивствовању у тим крајевима.

Такво стање је и потврђено 1919. године мировним уговором после Првог светског рата. Такође, то стање је потврђено 1945. године после Другог светског рата.

На крају, као правник слободан сам, господине амбасадоре, да Вам на крају поставим још једно питање: "у име којих начела Ваша Влада даје себи право да одвоји једну покрајину српске вековне државе која је била и која ће остати извориште њене државности, историје, културе И духовности ?"

Господине амбасадоре, слободан сам да Вам упутим ово писмо јер потичем из породице која је опште позната да је васпитана на начелима Ваше демократије, а због чега сам још 1945. године био осуђен као присталица ‘америчког империјализма’, јер нисам желео, иако сам био младић од 20 година да у Београду марширам певајући "Америка и Енглеска биће земља пролетерска!"

Уз поштовање, уверавам Вас да сам био и остаћу пријатељ Вашег народа, али не могу да пређем преко горе изнетих ствари поготово што је моја целокупна породица остала припадник слободног света на челу са Вашом земљом.


С поштовањем,
Вељко Губерина, адвокат у пензији
 
opanak:
Kada slusas Svilanovica,Cedu i ostalu nebuloznu bulumentu sa NVO, pa se upitas sta je ovde netacno od strane svetski priznatog pravnika, kada isti napred navedeni ne znaju sebe da se postide ni kad se u ogledalu pogledaju.
Svaki posteni Srbin ne moze no do ovako misliti kako je gdin.V Guberina izneo.
A sada slede...........
Da, ali kad ih gledas, kao sto smo imali prilike :roll:
Ono, kad Micicka i Ceda odose na nekakve dogovore sa Tacijem, pa ih usnimi kamera, oni se neshto smrtno uozbiljili, dele ocevinu s Tacijem :roll:
Htedoh reci, poklanjaju tudju.
I, ko su oni uopste?
Ko stoji iza njih, koliko glasaca ima taj GSS :confused:
“Ne bojim se od vrazjega kota pa da ga je ka’ na gori lista, no se bojim od zla domacega”, sto bi rekao Njegos.
 
V. Guberina.............svetski priznat pravnik...........:):):):):):):)

I??
Sta je postigao sa ovim pismom???
Ostace Kosovo u Srbiji????

Parole, parole, lagarije, igrarije............Kosovo su izgubili SPS i SRS, sa sve njihovim obozavaocima...zahvaljujuci najglupljoj nacionalnoj politici, koju je neka drzava vodila zadnjih 500godina.....................................

Sada , opet vi nesto talasate..umesto da se pokrijete dugackim ushima............

Ajde, onaj hrvat Vjeko, je i imao zadatak da unisti Srbiju..........al sto ga Srbi obozavaju, to je srpska tragedija
 
Kohen:
V. Guberina.............svetski priznat pravnik...........:):):):):):):)

I??
Sta je postigao sa ovim pismom???
Ostace Kosovo u Srbiji????

Parole, parole, lagarije, igrarije............Kosovo su izgubili SPS i SRS, sa sve njihovim obozavaocima...zahvaljujuci najglupljoj nacionalnoj politici, koju je neka drzava vodila zadnjih 500godina.....................................

Sada , opet vi nesto talasate..umesto da se pokrijete dugackim ushima............

Ajde, onaj hrvat Vjeko, je i imao zadatak da unisti Srbiju..........al sto ga Srbi obozavaju, to je srpska tragedija
Micicka i Ceda su svetski priznati politicari 8-)
 
Hocu.
Jel imas ideju kog se imena za opozicionu stranku najvise plasio Sloba 1989. pa je DB brzo osranizovala stranku bas sa tim imenom Narodna Radikalna Stranka i na mestu predsednika postavila Veljka kojeg niko nikad vise nije mogao skinuti...do 1990. probano je nekoliko puta je gubio na skupstini ali nikad "drzavni organi" nisu priznali te odluku...naravno NRS se posle toga nije nikako mogla primiti i postala je marginalna...
 
rusortho.gif
 
_Milanche_:
Hocu.
Jel imas ideju kog se imena za opozicionu stranku najvise plasio Sloba 1989. pa je DB brzo osranizovala stranku bas sa tim imenom Narodna Radikalna Stranka i na mestu predsednika postavila Veljka kojeg niko nikad vise nije mogao skinuti...do 1990. probano je nekoliko puta je gubio na skupstini ali nikad "drzavni organi" nisu priznali te odluku...naravno NRS se posle toga nije nikako mogla primiti i postala je marginalna...

Ето, шта све ради интрига и трач у овој земљи... да Губерина буде проглашен за човека ДБ-а... појма ти немаш Миланче...
 
KIM Info-bilten 25-05-06

Kamenovan srpski konvoj, UN reagovao suzavcem


PRISTINA, 25. maja (Tanjug) - Policija UN intervenisala je suzavcem kako bi razbila grupu kosovskih Albanaca koji su kamenovali srpski konvoj u Metohiji, a u tom incidentu povredjena su dva pripadnika medjunarodne policije, nekoliko napadaca i tri vozila medjunarodnih snaga.

Incident se dogodio u selu Mala Krusa, javila je agencija Rojters, pozivajuci se na policijske izvore.

"Srpski konvoj koji je pratila policija UN zaustavljen je i kamenovan. Policija je ispalila suzavac", rekao je portparol policije.

Pozivajuci se na navode ocevidaca, britanska agencija je javila da je glavni put Prizren-Djakovica zatvoren, a da je "vise seljana" prebaceno u bolnicu zbog udisanja suzavca. Agencija podseca da se vecinsko albansko stanovnistvo u Pokrajini zalaze za nezavisnost i da je "pod pritiskom da poboljsa pravo Srba na bezbedan zivot".

Pozivajuci se na izvore misije UN na Kosovu, Rojters tvrdi da je etnicki motivisani kriminal 2006. godine, u poredjenju s ranijim godinama, u opadanju.
 
eremita:
Недеља, 7. V 2006.
Писмо Вељка Губерине америчком амбасадору у Београду Мајклу Полту


ВЕЉКО ГУБЕРИНА

У ИМЕ КОЈИХ НАЧЕЛА?


На крају, као правник слободан сам, господине амбасадоре, да Вам на крају поставим још једно питање: "у име којих начела Ваша Влада даје себи право да одвоји једну покрајину српске вековне државе која је била и која ће остати извориште њене државности, историје, културе И духовности ?"

С поштовањем,
Вељко Губерина, адвокат у пензији

E, Veljko, našao si crkvu u kojoj ćeš se moliti:
Za Amere su izgleda Srbi do daljnjega divljaci s kojima treba kao sa Indijancima...kakva istorija, kultura!!?? :-)
 

Back
Top