I Love You

frida-kahlo

Zainteresovan član
Poruka
350
Da li ste bili ili ste u vezi sa nekim ko nije iz vase zemlje...ko je stranac....?Ko se kome tu prilagodjava ili koja je strana spremnija na kompromise? da li ste uspeli ili ste odustali....?
Da li je razlika u mentalitetu kameni zid....koji ,kada zaljubljenost prodje ,postaje sve vidljiviji ....?
 
frida-kahlo:
Da li ste bili ili ste u vezi sa nekim ko nije iz vase zemlje...ko je stranac....?Ko se kome tu prilagodjava ili koja je strana spremnija na kompromise? da li ste uspeli ili ste odustali....?
Da li je razlika u mentalitetu kameni zid....koji ,kada zaljubljenost prodje ,postaje sve vidljiviji ....?


kada zaljubljenost prodje onda se vidi sva razlika koja ne mora da predstavlja kameni zid
 
Ne postoji dvoje ljudi koji su "isti". Svi se razlikujemo. Imamo različite potrebe, želje, navike, radimo neke stvari na različite načine, itd. E sad, zajednički život i jeste PRILAGOĐAVANJE. Samo, pitanje je gde je tu granica!!! Naravno ukoliko potičemo iz različitih socio-kulturnih sredina, onda se stvar dodatno komplikuje. U vezi svako mora da načini neke ustupke. Treba razumeti i prihvatiti različitost.
Međutim, pitanje je šta sve neko može ili ne može da prihvati. Suština je u tome, kao što sam rekao, gde je granica ustupaka. Ovo što sam napisao naravno ne znači da treba praviti beskrajne ustupke. Nekada, zaista stvari tako izgledaju da je bolje razići se nego produžavati "agoniju". U tom trenutku čovek ne razmišlja "čiste" glave. Pomešana su razna osećanja, ljutnja, preispitivanja, i sl. Međutim, posle nekog vremena, tj. vremenske i prostorne distance stvari postaju mnogo jasnije i čovek sebi kaže: "NE MOGU DA VERUJEM KAKVA SAM BUDALA BIO I ZAŠTO MI JE TREBALO TOLIKO VREMENA DA PRESEČEM".

Naravno, moguća je i druga situacija, a to je da shvatimo da smo možda bili suviše "strogi" prema toj osobi, da i mi imamo mane, itd., da ne dužim.

Suština: KAKO ZNATI DA LI JE BOLJE PREKINUTI ILI NE????

Beskrajna preispitivanja nikuda ne vode! Najbolje merilo je: DA LI SI SREĆNA SA TOM OSOBOM?!? Ako je odgovor potvrdan - čestitam. Ukoliko nije............... zna se!

PS: Evo ti jedan lepi smajlić.

c033.gif
 
Da. Sve je to ok sto si napisao. I stoji...ali ....mislila sam na svakodnevnicu...bez nekih velikih problema ali ...ali....uvek ali....
npr. zamisli prostu situaciju....ti volis da razgovaras...da se salis ...duhovit si i svi vole tvoje fore....ali ne i on....ne zato sto ih on ne voli vec ih prosto ne razume....Ono sto mozes na svom jeziku ,jako tesko uspevas na tudjem.....i frustriras se...nije to to....ti i dalje govoris...desava se konverzacija na tom nekom jeziku...ali nije to to....nije to TA konverzacija sa svim onim malim bezveznim upadicama koje zivot znace a koje koliko god ti neki jezik znao ne mozes prevesti ....banalno i glupo zvuci...
Ne znam da li sam bila jasna jer pisem s brda s dola...i ovo je samo jedan segment...a ima ih toliko....kao i onih lepih stvari naravno....
 
Prilagodjavanje je obostrano..zavisi i gde zivis u njegovoj zemlji ili tvojoj..a da neko ne razume tvoje upadice, tvoj humor i nacin komunikacije ne mora biti stranac,,,inace da se nauce da psuju nevidjeno su talentovani ..to ukapiraju iz prve iako ne znaju pravo znacenje..:p
 
frida-kahlo:
Da li ste bili ili ste u vezi sa nekim ko nije iz vase zemlje...ko je stranac....?Ko se kome tu prilagodjava ili koja je strana spremnija na kompromise? da li ste uspeli ili ste odustali....?
Da li je razlika u mentalitetu kameni zid....koji ,kada zaljubljenost prodje ,postaje sve vidljiviji ....?

Nisam nikad bila u vezi sa strancem. Ali se poslednjih par godina uglavnom s njima druzim, i s njima sam u kontaktu. I to pitanje koje si ti postavila je i meni mnogo puta padalo na pamet. Znam dosta mesanih veza i brakova. I funkcionisu. Verujem da i medju strancima neces birati nekoga s kim se ne razumes, vec nekog s kim imas dosta dodirnih tacaka, i ciji mentalitet ti odgovara, tj. slican je tvom. Ne mogu da zamislim da budem u vezi s nekim kome moram dvadeset puta da objasnjavam vic, a da ga on i posle toga ne razume. A to se desava sa Nemcima i Austrijancima, recimo. Ali zato poznajem decka Portugalca s kojim sam se skapirala na prvi pogled i stvarno smo dobri prijatelji. Sve razume!
Ne znam. Meni se cini da vera, mentalitet i jezik nisu smetnja, ako ljubav (volja i zelja) postoji.
 
Sve to lepo zvuci...ali kada pocne zivot...hm...
i mene je on uvek vukao na tu stranu nekako....i druzenje je jedno a biti sa nekim nesto sasvim trece.....Drug/prijatelj ce dati sve od sebe da mu tih sad dva budes zanimljiva kao i on tebi ...cak iako se ne razumete najbolje to nekako uvek (barem kod mene ) ispadne ok....i cak sta vise....ali u vezama mi je to jako smetalo....trudim se ...iz petnih zila...ali to je tu,uvek prisutno...i bas me rastuzi....jer ja volim da pricam....i nekad cak blabla...bezveze....da se salim bez smisla.....vedar sam duh i to me ubi...Ne radi se o vicu...viceve ne podnosim.....nego ono...znas.....
Kosmopolita sam i stvarno mi ne pada na pamet da ljude tako delim ali ovo je nesto sto koliko god htela da ignorisem ,ne umem....
Ljubav pobedjuje....to si lepo rekla....
...a ja samo da dodam.....VALJDA !! :OI
 
frida-kahlo:
Da li ste bili ili ste u vezi sa nekim ko nije iz vase zemlje...ko je stranac....?Ko se kome tu prilagodjava ili koja je strana spremnija na kompromise? da li ste uspeli ili ste odustali....?
Da li je razlika u mentalitetu kameni zid....koji ,kada zaljubljenost prodje ,postaje sve vidljiviji ....?
Jesam, bila sam, i jesam trenutno jesam i planiram i biti.
Prilagodjavamo se obadvoje, vise ja jer sam mozda flexibilnija.
Smatram da sam uspjela.
Razlika u mentalitetu nije kameni zid i uopste nije tako nepremostiva.
Ja znam bezbroj ljudi koji su razumjeli moj jezik ali nisu razumjeli mene (ili ja njih). A znam jednog covjeka koji me razumije i prije nego sto mu nesto kazem ;). Na bilo kojem jeziku.
 
Te kratke posalice, vicevi, duhovitosti, vruce kifle....to jeste frustrirajuce...ali...sa strancem otkrijes toliko sebe...upoznas sebe na neke nacine za koje nisi znala ni da postoje...i posalice postanu manje vazne...ili nadjes nacina da se drukcije izrazis...ili se strpis dok naucis jezik....i kad mu jednom objasnis ko su Mujo i Fata: zapamtice....isto kao sto i ti zapamtis ko je Herman Brood.
 
mammy:
Te kratke posalice, vicevi, duhovitosti, vruce kifle....to jeste frustrirajuce...ali...sa strancem otkrijes toliko sebe...upoznas sebe na neke nacine za koje nisi znala ni da postoje...i posalice postanu manje vazne...ili nadjes nacina da se drukcije izrazis...ili se strpis dok naucis jezik....i kad mu jednom objasnis ko su Mujo i Fata: zapamtice....isto kao sto i ti zapamtis ko je Herman Brood.
Mislim da me nisi razumela ali ok....imas iskustva sto je najvaznije za ovu temu....i naravno nismo svi isti....glupo bi bilo da je drugacije....Kao sto malo cas rekoh tako me zivot nosio i to za mene nije nista novo...pa ni jezik koji govorim....ipak bez obzira ...nije To to...barem ne za mene....slazem se ja sa tobom da se mnogo lepih stvari dobije u tom odnosu ,prevashodno upoznas jednu novu sebe....ali eto ,meni nedostaje da mu npr kazem "prisipetljice jedna " onako u sali pa da se mi tome smejemo....a ne mogu....Ovo je banalno ....znam...ali.... :shock:
 
frida-kahlo:
Da li ste bili ili ste u vezi sa nekim ko nije iz vase zemlje...ko je stranac....?Ko se kome tu prilagodjava ili koja je strana spremnija na kompromise? da li ste uspeli ili ste odustali....?
Da li je razlika u mentalitetu kameni zid....koji ,kada zaljubljenost prodje ,postaje sve vidljiviji ....?
Da, ja sam bila u takvoj vezi, i za mog "stranca" srecno sam udata vec sest godina :p
Prilagodjavanje je billo obostrano, i sve je to OK, ali razlika u mentalitetu je diskutabilan pojam. Meni je, po mentalitetu, npr Evropa uvek bila mnogo bliza od Srbije, pa nismo imali problema tog tipa, mada sve cesce otkrivam te razlicitosti u nekim banalnostima, ali to nije tog reda velicine da vi se stvarao zaista neki zid :lol:
 
frida-kahlo:
ali eto ,meni nedostaje da mu npr kazem "prisipetljice jedna " onako u sali pa da se mi tome smejemo....a ne mogu....Ovo je banalno ....znam...ali.... :shock:
Vidis, bas si me lepo podsetila, meni je u pocetku isto smetala jezicka barijera koja mi nije dozvoljavala da se dovoljno suptilno izrazim, ali vremenom, evo i zaboravila sam na te "detalje" koji su mi tada zaista smetali
 
Pa kazem ja njemu da je rospija. I on zna da se na to smije.
Zna i fazone od nadrealista "voda, komsija" i tako to.
Ne svidjaju mu se "mi nismo andjeli"...to mi je malo teze palo....al' nisu se ni mom bivsem svidjali.
 

Back
Top