moze li se poloziti prijemni,a da se posle ne mora upisati na taj isti fakultet?

Loo

Zainteresovan član
Poruka
341
cao svima, imam jedno pitanje. Naime ja trebam sam o da polozim prijemni na bilo kom fakultetu i naravno da dobijem dokaz da sam ga polozila. Ali posle polozenog prijemnog nemam nameru da se upisujem na taj fakultet.
Da li je to moguce? I ako imate neke informacije.... sve mi moze pomoci.
Znaci samo mi treba dokaz da sam polozila prijemni. Da li se uopste izdaju takve potvrde ...... ?

Pri tom sam mislila da polazem prijemni za psihologiju i to u Novom Sadu. Mada nije uopste bitno gde cu polagati. Mogu da odaberem bilo koji fakultet - ja bih naravno neki sto laksi tako da budem sigurna da cu proci. Znam da je za psihologiju prilicno tesko ali kako to volim to mi je jedino palo na pamet. Ako imate drugi predlog na kojem fakultetu je najlakse da polazem slobodno recite.

Isto tako, ako mozete da potvrdite da li su prijemni 26. juna, a predaja dokumenata 23 ?

HVALA PUNO!!
 
naravno da ne moraš da se upišeš na faks na kom položiš prijemni. Ima ljudi koji polažu na svim npr. pravnim fakultetima u zemlji koji postoje, pa kalkulišu gde će upasti na budžet i tu se upišu, a od ostalih fakulteta odustanu bez obzira što su položili prijemni.
Iskreno još nisam čula da negde izdaju potvrde o položenom prijemnom.
Ako ne planiraš da studiraš opšte nije bitno gde ćeš polagati i da li neku nauku voliš. Lično mislim da ima mnogo lakših prijemnih od psihologije. Osim toga, da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala.

Pozdrav
 
toskana:
naravno da ne moraš da se upišeš na faks na kom položiš prijemni. Ima ljudi koji polažu na svim npr. pravnim fakultetima u zemlji koji postoje, pa kalkulišu gde će upasti na budžet i tu se upišu, a od ostalih fakulteta odustanu bez obzira što su položili prijemni.
Iskreno još nisam čula da negde izdaju potvrde o položenom prijemnom.
Ako ne planiraš da studiraš opšte nije bitno gde ćeš polagati i da li neku nauku voliš. Lično mislim da ima mnogo lakših prijemnih od psihologije. Osim toga, da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala.

Pozdrav

..... hvala puno,
a za tvoj komentar: ''da voliš toliko psihologiju ti ne bi ostala samo na prijemnom već bi je studirala'' - trebalo je da pojasnim situaciju pa sam sigurna da tvoj komentar ne bi bio takav; naime ja cu i studirati psihologiju ali u inostranstvu; upis mi je u septembru i potrebno je da im dokazem da sam polozila prijemni u Srbiji.
Zato planiram da dodjem u Srbiju (posto nisam sad tamo), da polozim prijemni a zatim se vratim u Belgiju i upisem se.
Na taj nacin ne moram da polazem prijemni ovde, jer je prilicno tezak i sastoji se iz 6 ispita - iz svih oblasti: istorija, jezici, biologija.... da ne nabrajam, i naravno sve to na francuskom!
 
hvala svima puno na pomoci; pretposavljala sam da je sasvim moguce proci prijemni, ali posle mi je potrebno da mi daju neki dokument koji potvrdjuje da sam ga prosla;

u svakom slucaju hvala a ocigledno je najbolje da nazovem fakultet i da pitam;

hvala za predloge - u svakom slucaju na kojem god faksu da pokusam da polozim potrebno je da naucim materiju, a kako za psihologiju vec imam knjigu i ipak neki uvid u to.... mislim da nece biti problema;
ideja za rudarsko-geoloski je najbolja :)

hvala svima i srecno i ostalima koji se upisuju!
 

Back
Top