NEPRIJATNA PITANJA

baki 75

Aktivan član
Poruka
1.476
:shock: Naravno posto smo se vencali sad svi gledaju da li sam trudna, pitaju kad cu, vreme je, al jutros doziveh od coveka-rukovodioca s posla koji je pri tom dosta stariji, ima vise godina od mojih roditelja da me tako nesto pita. Osetila sam se malkice nelagodno, prvo nisam ocekivala, drugo na poslu je faca, trece imam respekt prema njegovim godinama...fino sam rekla da nema nista novo...Ok, mi nemamo jos decu jer ih do sad nismo ni hteli...Ali ipak je to intimno pitanje, sta ako neko ne moze da ima decu, jel treba medicinske rezultate da nosi sa sobom u dzepu, da bi dusebreznicima pokazao crno na belo o cemu se radi...

Pisite vasa iskustva, kako ste se ponasale i osecale zbog raznih neprijatnih pitanja ako ih za vas ima. Mene licno nervira zadiranje u tudju privatnost.
 
ZoricaS.:
:-D :-D :-D
ne znam, moj slucaj je obrnut, M. i ja smo se vencali za cerkin prvi rodjendan...
da, secam se da su me u porodilistu pitali da li ce neko doci po mene... :-?

valjda im to pitanje spada u red obaveznih pitanja, il ako niko ne dolazi po porodilju onda ce babica da zovne taksi al naravno da je castis...
 
To je ta vrsta pitanja. Dok studiras, koliko ima ispita do kraja? Kad diplomiras - kad ces da se zaposlis, kad se zaposlis, kad ces da se udas, kad se udas sta ima novo.................. Ne mozes pobeci, ali mislim da bezobrazluk pomaze ili da se pravis luda.
 
e, a znas sta mene nervira?
ja sam bila do pre 4 meseca (toliko dugo ne pusim!) poprilicno mrsava ... i onda su svi bili u fazonu: "jaaaaaaaaaoooooooo kako si mrsaaaaaaaaaavaa! pa to je strasno? je l ' jeedes ti nesto? da nisi bolesna? (:shock: , pazi to!)"
e, od toga sam sizela! pa, zamisli molim te, da ja idem i presrecem ljude "kako si debela! da ti nije to neki hormonski poremecaj? sto malo ne smrsas, bas ti je ruzno tako!"
 
Zorice, bas smor od pitanja! :evil: Sigurno te pitali da l si bolesna neki debeli ljudi jer im krivo sto si mrsavica.. ;)
U stvari zakljucila sam da nije problem ako naletis na jednu takvu osobu vec ako naidje njih 20 u tom zivotu sa istim pitanjem (licne prirode) a svako misli da je jedini...i ako oces da budes fina pa svima lepo od a-s onda ja opizdim u neko doba... :twisted:
 
Uf, mrzim sva ta pitanja. Cini mi se da ljudi koji postavljaju takva pitanja ili nemaju ni trunku mozga, ili imaju ozbiljan problem sa (nedostatkom) empatije ili su - zasto ne reci istinu - ZLI. Najgora su ipak "Da li imas decka?" "Kad ces da se udas" "Zasto nemas decu". Takve ljude odjebem odmah, bas onako prostacki. Odgovarala sam sve od "nemam decka ali tutzam se sa nekim drugim svaki dan/noc" do "Smrdi ti/Vam iz usta". More mars, seljachino-seljanko! (jedni pravi seljaci, oni sa sela, ne znam zasto bas njihovo ime postade pogrdno).
 
Posle 500-g pitanja mog rodjaka "Sta ima novo" misleci na novog decka, a tom prilikom me je gledao kao da imam Daunov sindrom, ja sam mu odgovorila: Eto, ti imas tako divnu vezu sa N. (koja je kako se kasnije ispostavilo bila psihijatrijski slucaj), a ja za sebe zelim samno nekoga ko ce da mi pruzi ono sto ti pruzas njoj i ona tebi. Nicim se manjin necu zadovoljiti i eto, zato nemam decka. On me je shokirano pogledao, i shvario da ga zayebava.
Drugi odgovor je ( to je iz knjige Bridget Jones) da po celom telu ima skrge i eto, cim se tuzna istina sazna decko me ostavi.
Ili da pitas tu osobu; "A kakav je vas seksualni zivot?

Treba ih shokitati breeeeeeeeee, pa im nece pasti na pamet da te smaraju sa takvim mornoskim pitanjima.
 
Mene ucili da se zene i studenti nikad ne pitaju za godine. I to za trudnocu je prilicno degutantno. Ja mrzim kad mi se umesto dobar dan, kaze: "A sta, vi ne planirate drugo"? Mis'im - dileje. Zaboli te sta ja planiram i kada planiram.:x
 
moj odgovor je "čemu nestrpljenje? ", "aaaa ...pa ima vremena za to" i apsolutno najbolji " bez brige, bićete obavešteni!" :mrgreen:

Kulturno odbij pitanje, nije to tako teFko ;) Nisi dužna da odgovaraš na intimna pitanja, ali budi pristojna i ne kaži im/mu NIŠTA :D
 
muvalo:
Uf, mrzim sva ta pitanja. Cini mi se da ljudi koji postavljaju takva pitanja ili nemaju ni trunku mozga, ili imaju ozbiljan problem sa (nedostatkom) empatije ili su - zasto ne reci istinu - ZLI. Najgora su ipak "Da li imas decka?" "Kad ces da se udas" "Zasto nemas decu". Takve ljude odjebem odmah, bas onako prostacki. Odgovarala sam sve od "nemam decka ali tutzam se sa nekim drugim svaki dan/noc" do "Smrdi ti/Vam iz usta". More mars, seljachino-seljanko! (jedni pravi seljaci, oni sa sela, ne znam zasto bas njihovo ime postade pogrdno).

stvarno to radiš? :lol: ne verujem ti :P Ne verujem da si prosta!
 
@ Betty
nije tesko , to sto si navela sve sam koristila kao odgovor raznim ljudima. Svekrva je stalno to pitala, prilikom SVAKOG SUSRETA, (ziveli smo nas dvoje i pre vencanja zajedno), ja sve fino bicet obavesteni , znacete, ima vremena ...a ona kaze kako ima vremena , ja imam vec 61 godinu, pa sve moje prijateljice su vec bake, setaju unucice samo se vi tu premisljate...i onda postaje napeto... :evil:
 
Baki, ja i dalje mislim da bi trebala da ih shokiras odogovorom.
Pomisli samo, osoba koja te to pita uopste ne vodi racuna o tvojim osecanjima, pa zasto bi ti vodila racuna o njenim. Istreses se na izvor tvoje frustracije, a ne posle na nekoga ni krivog ni duznog (ovo ja iz iskustva)
 
Naravno da to radim - na svu srecu ne moram cesto (sad je samo dete na redu). Sta znam, mozda nisam prosta, ali mrzim agresiju i nachisto poshizim kad mi neko postavi takvo pitanje - a jedini nacin da se branim od toga je da odmah, na mestu, vratim loptu. Pa sam nauchila da mi ne bude neprijatno kad izgovaram takve gadosti i da ih svakako kazem - inace se posle satima zivciram...

Mislim, pazi ti jedno takvo pitanje...pre svega je krajnje licno - znaci ne bi trebalo da pitas bilo koga, pogotovo ne u bilo kojoj prilici (sretnes ga na pijaci, u posti, u busu). Licno smatram da takve stvari ne treba pitati uopste - sacekas da ljudi sami prijave da su zaljubljeni ili nesrecni i usamljeni, ili su gej ili uopste ne razmisljaju o takvim stvarima... ili ne mogu da imaju decu, na primer.

Zatim, zamisli mozak koji postavlja takvo pitanje...Mislim, sta ti to govori o osobi, ako saznas da je udata ili da ima decu? Mislim, mozda je muz tuce a deca su lopovi, ili imaju leukemiju... Dakle, sto ne pitati "Kako si", "Sta ima novo", "Da li radis nesto zabavno ovih dana" "Sta citas" itd.

I, na kraju krajeva, bas te stvari - veza, brak, deca - su stvari na koje pojedinac bas ne moze mnogo da utice. Ti ne mozes da kupis decka u samoposluzi ili da nadjes muza tek tako... Plus patrijarhlana sredina u kojoj te osudjuju (bez reci, ali ipak) za svako odstupanje od decko/diploma/muz/deca/ itd. norme. Ma! Evo sad bih nekoga shutirala od besa kad na sve to pomislim... :)
 
muvalo:
Naravno da to radim - na svu srecu ne moram cesto (sad je samo dete na redu). Sta znam, mozda nisam prosta, ali mrzim agresiju i nachisto poshizim kad mi neko postavi takvo pitanje - a jedini nacin da se branim od toga je da odmah, na mestu, vratim loptu. Pa sam nauchila da mi ne bude neprijatno kad izgovaram takve gadosti i da ih svakako kazem - inace se posle satima zivciram...

Mislim, pazi ti jedno takvo pitanje...pre svega je krajnje licno - znaci ne bi trebalo da pitas bilo koga, pogotovo ne u bilo kojoj prilici (sretnes ga na pijaci, u posti, u busu). Licno smatram da takve stvari ne treba pitati uopste - sacekas da ljudi sami prijave da su zaljubljeni ili nesrecni i usamljeni, ili su gej ili uopste ne razmisljaju o takvim stvarima... ili ne mogu da imaju decu, na primer.

Zatim, zamisli mozak koji postavlja takvo pitanje...Mislim, sta ti to govori o osobi, ako saznas da je udata ili da ima decu? Mislim, mozda je muz tuce a deca su lopovi, ili imaju leukemiju... Dakle, sto ne pitati "Kako si", "Sta ima novo", "Da li radis nesto zabavno ovih dana" "Sta citas" itd.

I, na kraju krajeva, bas te stvari - veza, brak, deca - su stvari na koje pojedinac bas ne moze mnogo da utice. Ti ne mozes da kupis decka u samoposluzi ili da nadjes muza tek tako... Plus patrijarhlana sredina u kojoj te osudjuju (bez reci, ali ipak) za svako odstupanje od decko/diploma/muz/deca/ itd. norme. Ma! Evo sad bih nekoga shutirala od besa kad na sve to pomislim... :)


Tako je, bravo! Slazem se od prve do zadnje reci sa tobom!
 
Ranije sam na skrnava pitanja samo nonsarlantno skrenula sa teme, a sada otvoreno kazem da je glupavo pitanje i to nije nepostovanje jer ako meni neko postavlja takva neprijatna pitanja nekako moze da se pripremi i za neprijatan odgovor. Ali uglavnom se radi o osobama koje mi se ne dopadaju jer mi uglavnom njihova pitanja idu na zivce..
Ali bas se secam da sam od malena imala takva pitanja od starijih zvalavih krava koji su bile veoma zainteresovane u moje porodicno stanje i da li su se moji roditelji razveli, naravno nisu dobili odgovore na ta djavolasta pitanja!:D Od malih nogu se to uci, zaooobilazenje
 
Die Cinderella:
Pa sta te briga i ako ispadnes crna ovca, zasto ti je stalo sta ce neko nevaspitan, dokon i uglavnom zlonameran misliti o tebi 8-)

Ebiga, znas kad te roditelji vaspitali da budes dobro dete, da budes ljubazna, da ne lazes ;-) ...a i ebe me moja priroda ne volim zategnute situacije, vise sam za idilu... :twisted: :D
 

Back
Top