samo za MAME :)

Poruka
16.125
Drage mame,...pre neko vece sedela sam sa drugaricama u jednom kaficu i pricale smo o "novopecenim" majkama i njihovim drugaricama.

Zanimalo me je da li ste promenile odnos kada ste dobile decu, da li ste izgubili prijateljstvo jer ste vi tada bili majka a one su jos uvek bile neudate/udate devojke bez dece i obaveza. Da li ste se pretvarale u one mame koje samo znaju da pricaju o svojoj deci i nista drugo?
Pa mame zanima me vase licno iskustvo,...;) Hvala :lol:
 
Moje prijateljice imaju od 25 do 55 godina i nemaju sve decu i nisu sve udate.Svaka od njih ima razlicita interesovanja a i kao osobe se razlikuju tako da su i teme razgovora sa njima razlicite.Nisam bas odusevljena zenama koje pricaju samo o deci i o kuvanju jer nisu to jedini sadrzaji u zivotu ali saslusam ih i drzim se njihovih tema a sa onima drugima pricam nesto drugo.
 
Било је ситуација да су се "разбежале" јер су мислиле да нећу имати времена за њих или да ћу да разглабам само о пеленама и флашицама, али су се превариле - ја се уопште нисам променила. Али зато оне јесу. И више ми нису пријатељице.
 
Da, promenile smo se.
Samo sto su moje najbolje drugarice rodile decu u isto vreme kad i ja, tako da smo se sve promenile.
Pa meni je normalno da kad stices neko novo iskustvo da ti to bude preokupacija i da sa nekim ko ima isto iskustvo delis price.
I normalno mi je kad rodis dete da ti to bude jedina preokupacije izvesno vreme.
Pa pogledajte Mackicu koja se skoro porodila o cemu stalno prica, i o cemu je pitate. I to je savrseno normalno, pa o cemu ce?
Kad prodje neko vreme, kad se naviknes, onda se zivot nastavi dalje.
 
Ne, uopšte nam se nije promenio odnos. Mislim na dobre prijateljice, za ostale imam manje vremena i u tome se sastoji promena.
Oduvek su me smarale žene koje umeju samo o svojoj deci da pričaju i stalno sam razmišljala: Bože, neću valjda i ja jednoga dana takva postati. : ))




 
lady me:
Ne, uopšte nam se nije promenio odnos. Mislim na dobre prijateljice, za ostale imam manje vremena i u tome se sastoji promena.
Oduvek su me smarale žene koje umeju samo o svojoj deci da pričaju i stalno sam razmišljala: Bože, neću valjda i ja jednoga dana takva postati. : ))




E, bravo! I ja se nadam da cu postati mama i samoj sam sebi rekla da cu se zestoko truditi da ne smaram okolo sa svojim detetom! Ok ono najosnovnije, spontano u razgovoru, ali ne daj Boze onog davljenja po sat vremena na tel o svom detetu, pa jos kako je napametnije, najlepse i najbolje! Uhhh, imala sam jednu takvu smaracicu, kad me pozove, poplavim trenutno....:?
 
Nisam od onih mama sto samo pricaju o svojoj deci. Stavise mrzim te svakodnevne price o domacinstvu, deci, tamtevamte. Uzas. Oni ljudi koje me upoznaju sada, uglavnom se zacude kad cuju da sam udata i imam dete. Ne izgledam im uopste tako ozbiljno. :roll: :-D
Drugarice sam izgubila iz drugih razloga i to sad uopste i nije tema. Htedoh samo reci da me brak i materinstvo ni najmanje nisu promenili. Ali, poznajem neke koje su postale strasno tetkaste posle udaje i deteta. Strasno!
 
nemaš ti pojam gošćice...:lol:
kada daju tom istom detetu slučalicu da vam priča:roll:
ne podnosim razgovore sa decom telefonom!!!
ali ne i ne i ne!!!!
momentalno dobijam napad, ali o odbrusim kevi...
nemam ja vremena za gluposti!
 
Meni je jednom bila moja drugarica koja je ima cerku Milicu koja je tada imala oko 2 godine,..a ja mlada,zeljna provoda,i svega svacega,znate kako je to,...mada ni ona nije nesto straija od mene samo sto eto ona ima cerkicu,..i tako dosla ona sa Milicom kod mene na kafu..i bila je 3 sata kod mene i pricali smo kako milica ima proliv,kako milica jede,kako je jednom ne znam sta uradila, kako milica prica,kako milica ovo, kako milica ono,.....bla bla bla bla.....ja sam imala osecaj da mi neko ispiria mozak.
Nisam mogla da dodjem sebi,..i tako 3 sata.....:roll: :roll: i stalno je tako...kad god se sretnemo ona krene o Milici da prica....ne mogu vise....:?
a zao mi je nje jer nema ni jednu DRUGARICU,..a meni zao nekako...ali ne mogu vise da to slusam...dzabe ja krenem drugu temu a ona opet o MILICI :roll:
 
pajamaca:
nemaš ti pojam gošćice...:lol:
kada daju tom istom detetu slučalicu da vam priča:roll:
ne podnosim razgovore sa decom telefonom!!!
ali ne i ne i ne!!!!
momentalno dobijam napad, ali o odbrusim kevi...
nemam ja vremena za gluposti!

O, ne. Khm, da poznajem nekoga ko mi tako uvali dete, i kao, ona hoce da prica s tobom. Ah, haha. :x Ne mogu, po.pickim istog trenutka. Mislim, volim ja decu, al' nisam za takvo zaebavanje i majmunisanje.:evil:
 
Aphroditi:
O, ne. Khm, da poznajem nekoga ko mi tako uvali dete, i kao, ona hoce da prica s tobom. Ah, haha. :x Ne mogu, po.pickim istog trenutka. Mislim, volim ja decu, al' nisam za takvo zaebavanje i majmunisanje.:evil:

znate sta ,..mene su istraumirali sa decom kad sam bila mala uvek su uvaljivali da ih a cuvam..i do tada imam fobiju od dece,..nisam neki ljubitelj.....

a slazem se sa AFRODITOM nisam za majmunisanje i zajebavanje sa decom....Jos kad mi trazi da dam svoj sladoled nekom detetu a on ga onako olize pa sve bale ostanu...FUJ..nista licno mame,..:)
 
Uh, ja sam prva od svojih drugarica i od početka trudnoće mi govore: samo nemoj da postaneš ''takva'':lol: U trudnoći znam da nisam bila (ima žena koje i u trudnoći pričaju samo o trudnoći); sad sam okupirana detetom, ali nikog ne smaram. Mislim, kad se vratim u društveni život i normalu moći ću da kažem nešto:wink:
A i one me ne pitaju ništa drugo osim o Stefanu; ja se baš trudim da mi malo skrenu misli - kako izlasci, momci i sl., ali one su u fazonu: pusti sad to nije zanimljivo, pričaj o bebi. Zato što je svima novo i zato što su radoznale kako će i njima jednog dana biti; da čuju detalje iz prve ruke:lol:
Ali, kao što rekoh - za koju nedelju ću moći tek da sagledam kakva sam i ja i one.
 
Па добро, кад изађу из војске мушкарци даве причама о њој, са студентима се прича о испитима, са пензосима се прича о болестима...
Свако време и свака ситуација у животу намеће и теме за разговор.
Волела сам да причам и о деци и о порођају, али не једино и само о томе!
После првог порођаја први пут сам изашла увече у град са другарицама после 6 недеља, а после другог месец дана! Била сам се зажелела и других ствари и других прича осим пелена и флашица!
 
Hellen:
Била сам се зажелела и других ствари и других прича осим пелена и флашица!
Baš o tome se radi; ovo mi je svakako po ceo dan u glavi i samo o tome razmišljam i to radim... Pa, jedva čekam da čujem neke nove tračeve :mrgreen:
Mislim da ću samo biti dosadna sa pokazivanjem slika :oops: :roll:
 
Ja sam pak postala mama sa 31, nakon puno godina zivljenja bas punim plucima, u kojima razmisljanja na temu dece nije bilo ni u tragovima, pa sve negde do 29. Onda su dosla deca, i totalno me opscinila. Posvecenost deci delila sam sa drugaricama koje su takodje postale mame, a za ostale mi nije padalo na pamet da ih smaram stvarima koje ih ne interesuju, i tako su svi ostali na broju :p
 
Nemam klince ali imam nekoliko drugarica koje imaju i meni je bas ok da slusam o njihovoj deci, i sve sto picaju mi je zanimljivo - meni je to kao neka egzotika, izlet u nepoznato :) a i loodilo mi je da su moje drugarice, ej!, nekome majke i kao neshto ih vaspitavaju ... znaci sve mi je ok. Samo nemaju mnogo vremena pa mora covek da se prilagodi njihovom rasporedu :)
 
Neke od mojih drugarica imaju decu. Uglavnom se nisu promenile posle udaje i porodjaja. O deci pricaju, normalno, ali i o drugim stvarima. A meni je bas interesantno kad pricaju o deci. I volim i ja da "pricam" sa njihovom decom. :D
 
muvalo:
Nemam klince ali imam nekoliko drugarica koje imaju i meni je bas ok da slusam o njihovoj deci, i sve sto picaju mi je zanimljivo - meni je to kao neka egzotika, izlet u nepoznato :) a i loodilo mi je da su moje drugarice, ej!, nekome majke i kao neshto ih vaspitavaju ... znaci sve mi je ok. Samo nemaju mnogo vremena pa mora covek da se prilagodi njihovom rasporedu :)
Ovako baš moje druge sa mnom:smile:
Nešto razmišljam u ove sitne sate - kakve su i to drugarice koje očekuju da posle porođaja ostaneš ista, ne pričaš o svom detetu u njihovom prisustvu, nego nastaviš o frajerima, izlascima, najnovijoj modi...
Znam da Samantha nije tako mislila, ali ima ih i takvih:razz:
 
mackica ns:
Ovako baš moje druge sa mnom:smile:
Nešto razmišljam u ove sitne sate - kakve su i to drugarice koje očekuju da posle porođaja ostaneš ista, ne pričaš o svom detetu u njihovom prisustvu, nego nastaviš o frajerima, izlascima, najnovijoj modi...
Znam da Samantha nije tako mislila, ali ima ih i takvih:razz:

Dobro bre MACKICE,....sta si ti radila jutros u 5h? Jel to zbog malog? :)
E drago mi je da znas da nisam tako mislila:)
 
ma i ja sam mama ali me apsolutno ne zanima kad je kakilo drugaricino klince:roll:
ima jedna koleginica sve prijavljuje ,saslusam je iz pristojnosti ali u sustini bas me briga
o svom detetu takodje ne pricam previse,vise volim da pricam onima koje zasita zanima a to su babe u srbiji
jedan kolega nije do skoro znao da imam cerku,toliko o tome
 

Back
Top