novi virus

Luna-M

Početnik
Poruka
40
Stigao mi je mail sa sledecim sadrzajem, pa vi sami prosudite...

Ne otvarajte postu sa spojnicom <Copa del Mondo 2006 (Svetsko prvenstvo 2006) bez obzira ko ga je poslao. Naime radi se o novom virusu, koji ce vam najverovatnije stici od poznatog posiljaoca. Obavestite o tome sve svoje prijatelje !

Ako primite postu sa prilogom <Copa del Mondo 2006> nikako je nemojte otvoriti,

vec odmah ugasite PC.

Radi se o do sada najgorem virusu o kojem je obavesenje dao CNN, a
Microsoft ga je okarakterisao kao najgoreg unistavaca do sada.

Virus je juce otkrio Mcafee, za njega jos nema antivirusne zastite. Virus unistava Sector zero na tvrdom disku gde su smesteni najvazniji podaci za rad vaseg kompjutera.

Posto je vasa adresa u mom PC, ispunjavam svoju korektnu obavezu, da vas o tome obavestim,

A vi to uradite na isti nacin prema drugima
 
nije to virus vec klasicna hoax poruka...dakle nikakve opasnosti nema osim da ispadnete magarac gaseci kompjuter...
btw, kako misle da posaljemo nekome, ako moramo ODMAH da ugasimo kompjuter :)
 
Hmm, zanimljivo, dobijem poruku sa virusom i sta? - Ugasim racunar momentalno?
A dalje? Sedim i cekam 10-15 godina da "dejstvo virusa" ili opasnost prodje? li jos bolje, odmah kupim drugi, nov i "cist" racunar, instalisem OS i sve iz pocetka, dok ponovo ne "zaradim" taj virus?
Uskoro bih imao veroatno oko 70 racunara u kuci, svi zarazeni virusom i cak i moja macka bi pocela da kaslje i kija verovatno - EJ, VIRUS je to!

Nikako da shvatim kakvih naivcina sve ima!
 
codemaker:
Hmm, zanimljivo, dobijem poruku sa virusom i sta? - Ugasim racunar momentalno?
A dalje? Sedim i cekam 10-15 godina da "dejstvo virusa" ili opasnost prodje? li jos bolje, odmah kupim drugi, nov i "cist" racunar, instalisem OS i sve iz pocetka, dok ponovo ne "zaradim" taj virus?
Uskoro bih imao veroatno oko 70 racunara u kuci, svi zarazeni virusom i cak i moja macka bi pocela da kaslje i kija verovatno - EJ, VIRUS je to!

Nikako da shvatim kakvih naivcina sve ima!
Ma to su oni skeptici koji nemaju predstavu sta su kompjuterski virusi, svi mi cujemo svakodnevno price takvih: "Ej kakav internet, moš pokupiti virus i crkne ti kompjuter!".
Virus se sam od sebe nemoze pokrenuti, dakle kakvo gasenje kompa, samo izbrisite taj mail, bez otvaranja njegovog attachmenta i nema zime.
 
a sto je najgore jeste kakvi ljudi predaju infomatiku u skolama.
moj nastavnik je provalio da se neki "najnoviji" virus siri iskljucivo po bezicnim mrezama,i kao bolje da se vratimo na modem?!?!?!??!
OMG:roll:
 
Taj nastavnik bi trebalo da "predaje" pljuvanje u vis sa preponama u zabavistu...

E da... Kada smo vec kod pljuvanja nastavnika, moja profesorica informatike je zadala zadatak u Delphi-ju da napravim program koji racuna obim lopte :D
 
Ma zavrsili smo sa njom... Fala bogu...
Pored nje programiranje mi je postalo smor....

Koliko je zapela za jebeni Delphi... Bolje da sam naucio Java-u... ili HTML... Vise bi mi koristilo u zivotu.... Ali ajde.... Znam Paskal :D
 
ArkantoS-Vrbas:
Ma zavrsili smo sa njom... Fala bogu...
Pored nje programiranje mi je postalo smor....

Koliko je zapela za jebeni Delphi... Bolje da sam naucio Java-u... ili HTML... Vise bi mi koristilo u zivotu.... Ali ajde.... Znam Paskal :D
Dobar je Delphi nemoj da prines, nije uzaludno ucen
 
Sve dok ne dodje do "sistemskog programiranja" - U Mandusica Vuka, svaka puska ubojita!
Ako neko nece imati potrebu da pise novi OS ili neke drajvere ili nesto slicno, bilo koji programski jezik je dobar, kad se savlada kako treba.
 
ArkantoS-Vrbas:
Da ali za sta???
Sta da pravim sa Delphi-jem???

VIRUSE :D

U nastavi je jedan od osnovnih principa postupnost. Pošto program predviđa učenje Paskala (što je logičan izbor -> Basic teško da može da ispuni i vaspitne zadatke, npr. podsticanje urednosti i preciznosti:grin:), onda sledi Delphi (former Object Pascal). Sa znanjem OO principa nemaš da brineš.
Nego, code, da ne narušavaš predizbornu tišinu tim citatima ? :D
 

Back
Top