Zika Obretkovic

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

PredatorBG11

Ističe se
Poruka
2.008
ŽIKU ZA PREMIJERA
Ulični car Obretković kandidovao se za premijera vlade u kojoj će Stole Piksi biti ministar finansija, a Nikoli Šećeroskom će dopasti policija!
Parlamentarna kriza u Srbiji preti da nas vrati u stanje haosa i predpetooktobarskog ludila. Kako je krenulo, naposletku će biti po onoj staroj: Voja za Tomu, Toma za Borisa, Boris za Labusa, Labus za Vuka, Vuk za Velju, ovaj za repu... al' iščupati nas ne mogoše!

Iako većina Srba reč "koncentrat" poistovećuje sa hranom za piliće, taj se pojam ovih dana uvrežio u političkim rasprama. Tako nam je "koncentraciona vlada" ponuđena kao spasonosno rešenje za prelazni period tranzicije. Da postoje i bolje opcije, te da "ekspertska vlada stručnjaka" nije samo daleka utopija, posvedočila je jučerašnja poseta originalne beogradske legende, Žike Obretkovića redakciji Kurira.

Kaki Jezda, ja sam car Srbije!

Poput anđela sa frulama dvojnicama, ulični car Žika svratio je da nam izloži svoj politički program i ideje za bezbolan izlazak iz sveopšteg beznađa u koje smo upali. On je već kaparisao najvažnija mesta u novoj vladi, u kojoj će, ako bude sreće, on sesti na mesto premijera, Stole Piksi će postati ministar finansija, a Nikola Šećeroski prvi čovek policije (sa sve sto kila dokazi)!

- Iznervirao sam se s jučerašnje pisanje Kurira, pa sam rešio da izvršim zvaničnu posetu. Ovako više ne može. Kaki Jezda, ja sam Žika Obretković, svetski megacar, i će da budem srpski car. Za mene će da glasaju i Amerikanci i svi drugi nebeski carevi.

Na ovakav korak popularni frulaš, skadarlijski pesnik i boem odlučio se, kaže, odavno, ali je svoj originalni program reformi rešio da predstavi tek sada:


Goca Tržan buduća srpska carica!

Siguran u svoju pobedu, Žika Obretković je rešio da za prvu damu uzme Gocu Tržan, u koju je, kako priznaje zaljubljen već nekoliko godina. U njenu čast ispevao je i pesmu "Goco, ja te volem":

U celini i celosti
Cele planete vasione
Ljubav sve pokreće
Plavo cveće sve pokreće
Moju ljubav prema Goci kreće
Devojko, devojko, devojko
Za ljubav tebe volem
Dođi, dođi da se dogovorimo
Jer ljubav, srce, mlados'
poljupce traže..
Ljubav ljubav ljubav,
seks seks seks
Svatovci, svatovci, svatite me svatovci!
Digni kume lovu, bacaj po krovu!
Svadba, svadba, svadba, najlepša je svadba,
Skupila se familija, skupila se rodbina!
Skupili se prijatelji, skupile se komšije!
Svadba, svadba, svadba, najlepša je svadba,
A ja čekam trenutak i svoj svadbendan!




- Ja sam za domovinu, za zemlju, za otadžbinu, za narod i omladinu! Ako ne prihvate moj program, uskoro pokrećem ustanak, rušim sve i postajem novi srpski car! Sve će da isteramo, to je gotovo. Narod je dobar, al' vodioci ne valjaju, i teraju narod u propas'.

Poput ostalih estradnih veličina (Bajage, Čole, Čorbe), i Obretković je iskoristio prazničnu potrošačku maniju da izda svoj novi muzički projekat, pod nazivom "Ustanak - Hasta siempre comandante". Pesme poput "Neće živi na miru da pocrkaju" i "Čapka ptica rep" već su postali gradski hitovi, ali Žiki trenutno nije do muzike:

- Prestaću da recitujem. Pokrećem ustanak, preuzimam glasanje i prema tem, više neće da bude glasanje. To će se izmeni! Zemlja nema nijednog više vodioca koji je dobar. Oni napadaju narod, uzimaju im sve... doprinos i porez. Prodaju im placove i kuće, i uzimaju im pare.. I sve je skupo. Kod mene će cene da budu drukče, bolje.

Promene "po Žiki" podrazumevaju korenite, radikalne poteze. Jedan od takvih je i hapšenje svih rukovodioca. I to pod hitno:
- Ne trebaju nam rukovodioci. Lopuju lopovi! Vlast katastar i uprave prihoda, inspekcija, milicija, carina - koji globe narod. Niko ne proizvodi, samo jede i **** se u ovim vremenu.

Urbane legende, na ustanak!

Namera da okupi sve beogradske ulične intelektualce u svoju ekspertsku vladu nije nova, jer Žika je već pokušavao da mobiliše sve urbane legende, ali su izgleda i ovde sujete bile jače:

- Šećeroski je 'teo da caruje, al' nije dobio glasovi. Stole frulaš sve pare popije, al' ću da ga ispravim. I onaj Mile sa Čuburu treba da pomogne. A kad pobedimo, svašta ću da recitujem, i stari i novi hitovi, i himnu - "Carsku pticu".

I kao šlag na tortu ove bilateralne posete, Žikina poruka potencijalnim sledbenicima glasi:
- Drugovi i prijatelji, u celini i celosti iz celog sveta, ja od danaske dižem ustanak, k'o Žikica Španac. Mi nemamo proizvodnju, nemamo organizaciju, nemamo uslove, nemamo uređenje.. Ko je uz mene, neka dođe kod opštinu Stari grad, subotom i nedeljom pre podne, i četvrtkom posle podne. Toliko za sada.
 

Prilozi

  • 1221spikula.jpg
    1221spikula.jpg
    6,4 KB · Pregleda: 12
Žika ima svoje mesto medj velikanima srpskih boema.
Ako ikada budete šetali Skadarskom videćete i njegov lik nacrtan na zidu slavnih.
Dakako, ometen u razvoju ali sa interesantnim fenomenom - ima moć intuicije.
A sada, koliko je ometen da bude i veoma snalažljiv veoma je diskutabilno!
Pobrao je sve simpatije Beogradjana i svako ko mu se smeje evo kažem - nije mu ni za nokat!

Naravno, tema ostaje zaključana jer Žika nikada neće moći da obavlja neke delatnosti zbog urodjene mane.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top