potreban strucni savet

7sins

Primećen član
Poruka
553
Pozdrav svima na forumu, potreban mi je strucni savet. U subotu je moja cerka od 4 godine pala s bicikle. Pala je na beton i pritom udarila glavu, celo u predelu izmedju obrva i koren nosa. Odmah sam stavila hladne obloge i otok je malo spao. Pratila sam je tog dana, u nedelju i juce, nije joj bilo muka, nije povracala, nije se zalila na glavobolju, nije bila pospana. Zalila se na bol samo u tom delu gde se udarila i to na dodir. Medjutim juce sam primetila da joj se taj otok oko nosica malo prosirio ispod ociju, tako da je sada ispod ociju u predelu podocnjaka malo modra. To je malo oteceno, medjutim na dodir se ne zali na bol. Nismo je vodili kod lekara, pa me zanima da li ipak treba da je odvedemo. I ako ne treba da li ima nekih obloga koje mogu da kupim da joj stavljam (cula sam za burove obloge, nisam sigurna) da joj to sto pre prodje. Aktivna je kao i pre, jako aktivna, koordinacija dobra, ne zali se na bolove, normalno jede, obavlja sve druge potrebe, samo izgleda kao bokser :). Hvala unapred na savetima.
 
Ha zvuci kao moja cerka prosle godine. Razlika je samo sto je cvoruga bila ogromna pa smo posli kod lekara jer je bilo 9 uvece i njoj se spavalo, tamo smo uspeli da dodjemo oko pola dvanaest i zamalo da zavrsimo na proveri, ali to je druga prica (sva sreca da je sve bilo ok pa je sad samo smesna prica). Elem njoj nije nista bilo, samo su nam rekli da u narednih par dana ne gleda tv za svaki slucaj, i da je pratimo, mada mislim da je kod vas vec prosla frka. Ali modrica ce jos dugo da stoji i da se sliva, i da menja sve one boje, modra,zuto zelena. Sta da ti kazem, ali nas su u naredne dve nedelje svi pitali , kako je slomila nos. Nista nisam koristila od obloga kasnije, samo hladne obloge tu noc. Eto to je nas slucaj. Ljubi nestaska.

E da nisam strucnjak, ali sam morala da ispricam jer zvuci isto.
 
Hvala na odgovoru. Sad sam sa njom pricala i pitam je bole li je okice i nos i kako je ona kaze "Ne boli ali su mi sada oci zute :)" valjda iz modrog prelazi u zuckasko. Uh, skratio mi se zivot u subotu.
 
E tada sam saznala da ceoni udarci uglavnom retko imaju za posledicu potres mozga (naravno zavisi od jacine), i da treba obratiti paznju na detetovu reakciju odmah nakon udarca, jer ako odmah pocne da place to je valjda dobar znak tj najverovatnije nije opasno, a ako prilikom udarca ima zadrsku (tj valjda na trenutak izgubi svest), to uglavnom ukazuje da postoji opasnost.
Ovo mi je taman dobra prilika da saznam od nekog strucnog da li ovo ima smisla, ako se javi i procita ovo.
A sto se skracivanja zivota tice bolje me nista ne pitaj. Ani je tada kad je pala u roku od 10 sekundi izasla cvoruga velicine jajeta, ali bez preterivanja, to u zivotu nisam videla ( a pad nije bio bas toliko jak). Kasnije sam cula da nije jedina sa tim problemom, ali tad nisam znala da takvo nesto postoji.
Ali valjda sve to ide u rok sluzbe.
 

Back
Top