Aforizmi

Istočna medicina tvrdi da da bi bio zdrav čovek s vremena na vreme mora bolovati. Shodno tome mora on s vremena na vreme biti lud da bi dublje mislio i slep da bi dalje video. Da li to, međutim, znači da od vremena do vremena mora biti mrtav da bi uistini živeo?


Borislav Pekić
 
Ne znam da li je ovaj već pomenut, ali meni je onako baš upečatljiv.

"Ljudi uvek traže mesto pod suncem. Ne znam šta im je. Ja bih radije u hladovini." - mislim da je Brana Crnčević

i da... setih se još jednog dobrog.. "Džabe što je politika kur.va, ako su političari ******. " :D
 
Ако живот јесте, како кажу, умјетност, у свијету је превише плагијата.

Свако је некоме чудан; зар не може, онда, бити и неко свакоме чудан, ради равнотеже.

Има (духовно) боголиких људи. Ко упозна таквог, не треба му никакав доказ да је човјека створио Бог. Али има и (духовно) мајмуноликих људи који као да се труде да, не доказују, већ показују своје животињско поријекло.

Јасно је да је рај бољи, али пакао има успјешнију службу за односе са јавношћу.

Човјек некад не вјерује у Бога, а Бог увијек вјерује у човјека; чудно је то пошто је данас знатно теже наћи човјека, него Бога.

Оне, који сањају будни, често исмијавају они, који спавају будни.

Зашто човјек не види трун у своме оку? Зато што је тешко видјети сопствено око, а још има трун у оку па не види добро.
 
Najbolja vrsta prijatelja je ona sa kojom možete sjediti cijelo veče ne progovorivši ni riječi, a kad odlazite osjećate se kao da je to bio najbolji razgovor u životu.

Anoniman
 
" Ako na stazi zivota potrcis i padnes,podigni se,ocisti prasinu,jer ne gubi onaj sto pada vec onaj sto ostaje da lezi" - Aristotel

" Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje."- Duško Radović
 

Back
Top