Aforizmi

Нарко-мафија, грађевинска мафија, фудбалска мафија, фармако мафија, стечајна мафија...А где сам ту ја?
 
Jos ce mnogo vode da protekne Amerikom pre nego sto svet postane bolji.

Ima jedna zemlja u kojoj sve moze. Recimo ovako: ako odgovaras bitangama na vlasti, ne odgovaras pred zakonom!
 
Najbolje priče usmeno
Niču
Najtiše šapću kada
Viču

Od svake munje plaše se
Groma
Najbrži im konji izvan
Hipodroma

Punoglavci se plaše
Da postanu žabe
I pupoljke uče
Kako da grabe

Prava vrlina dar je
Sa neba
Ako se samo nađe
Da nekom treba.
 
- Ako prvi put ne uspete, plačite opet!

- Bolje je ćutati i biti smatran glupim, nego progovoriti i odstraniti svaku sumnju.

- Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi,
kao i uvek kad su vas posrali.

- Bračno stanje naziva se svetim upravo zbog toga što u njemu učestvuje toliko mučenika!

- Gruba je laž da mi sve više zaostajemo za svetom. Mi tim putem uopšte i ne idemo!!
 
- Brzina kojom se napred ide
Ne dozvoljava da se sve faze vide

- Po ko zna koji put sve je nabolje krenulo
Pa je na pola puta iznenada skrenulo

- Sve je dobro ako se dobro spoji:
Moji uspesi su vaši
A vaši neuspesi su moji
 
Ko kaze da nasi politicari nista ne rade?! A sto se svaki dan sprdaju sa narodom???

Svuda u svetu postoji Loto. Samo sto tamo poneko i dobije glavnu premiju...
 
Žena može lako privući pažnju muškarca.
Dovoljno je da ućuti.

Kada mi je rekla koje sve poze hoće,
isterao sam je napolje.
Šta, bre, ona misli, da sam ja kaskader!?
 
Najveci domet ljudskog zivota je- kultivisana dokolica.


Zivimo u doba s previse posla, a premalo obrazovanja. Od silne marljivosti, ljudi su oglupaveli.


Tragicno je da danas toliko mladih ljudi zapocnu zivot tako lepo kao ja- ne radeci nista, a na kraju zavrse tako jadno- radeci nesto korisno.


Rad je za ljude koji nemaju- pametnijeg posla.

Tajna vecne mladosti je u velikoj strasti za zivotom i uzivanjima.

Sve sto znam naucio sam kroz zadovoljstvo i uzivanje.

Prepoznavanje lepote najuzvisenija je zivotna spoznaja. Cak je i sposobnost raspoznavanja boja vaznija od osecanja za ispravno ili pogresno.

Ono sto smo sto posto uvereni da je istina, najcesce je-laz. To je zla kob vere i ljubavi.

Jedan od istinskih ciljeva umetnosti je govoriti predivne, ali neistinite stvari.


Kad se covek obuce prema vlastitom ukusu, pitaju ga koga oponasa i sta glumi. A one koji stalno nekog oponasaju i glume, ne pitaju nista- to im je sasvim prirodno ponasanje.


Najteza stvar na svetu jeste- ne raditi nista. To je zaista najteze, ali i intelektualno najzahtevnije.



O.W.:razz:
 

Back
Top