Srednjeazijski ovcar

Moonfairy

Zainteresovan član
Poruka
459
Planirala sam da ga uzmem,mada pomalo strepim.Neki kazu da je opasan,ili kako vec vole da kazu "lud pas",a neki da je strasno umiljat i velika maza.Ja licno smatram da je to vise stvar "vaspitanja" ali ne ulazim u raspravu sa genima,pa me interesuju vasa iskustva.Da li je sklon nekim bolestima,da li je poslusan, itd.
Svaki komentar je dobrodosao-ukoliko se odnosi na temu,naravno.
 
Nisam imala azijata, ali mogu ti reci jedno, a to je da uvek sve zavisi od vlasnika..Ne znam gde planiras da ga drzis, nadam se u dvoristu, jer to nikako nije kucni pas... Sto se bolesti tice, poznato je da su veci psi uvek skloniji displaziji...Ali zato postoji planirana kupovina, od dobrih roditelja....
 
Bilo je skoro na tv-u u emisiji "Sasvim prirodno" koju vodi Jovan Memedovic nesto o srednjeazijskom ovcaru. Poklonili su dva steneta coveku koji drzi ovce da ih stite od vukova, naravno kada porastu :-) Izgledaju prilicno miroljubivo prema ljudima. Poveli su jednog odraslog psa da bi mogao taj covek da vidi kakvi ce stenci da budu. Dozvoljavao je svima da ga pomiluju i drze na povocu. Nije pokazao agresivnost ni prema psima koji su tu bili.
Za njega ti sigurno treba dosta prostora i mesto sa debelom hladovinom, s obzirom da idu vrucine.
 
Pozdrav svim ljubiteljima zivotinjica velikih i malih.

Potrebna mi je pomoc da pronadjem neku uzgajivacnicu srednjeazijskih ovacara u Srbiji. Pokusao sam nesto da iskopam na netu ali se uvek uvalim u neku 'slepu ulicu'. Voleo bi ako bi neko ko je imao iskustva, ili pak cuo nesto o ovoj rasi, napisao koji redak. Cuo sam da su dosta nezgodni za uzgajanje ako nisi imao iskustva sa 'teskim rasama'. Voleo bih da imam jednog ali nebih da se zalecem. Takodje imam malog mesanca koji je ljubimac cele ulice, jako je simpatican i bilo bi mi jako zao ako bi ga moj novi dzukac pojeo. :-( Pa me zanima kako se oni snalaze sa drugim psima koji su par puta manji od njih.

Hvala
 
dobra vecer
evo da i ja predstavim ovu prekrasnu pasminu!
vise na www.alabaicroatia.com
pogledajte nesto drugacije,nesto "novo"
164mc4.jpg

fenechka1wx7.jpg

lubimxpatishaczeq4.jpg
 
Planirala sam da ga uzmem,mada pomalo strepim.Neki kazu da je opasan,ili kako vec vole da kazu "lud pas",a neki da je strasno umiljat i velika maza.Ja licno smatram da je to vise stvar "vaspitanja" ali ne ulazim u raspravu sa genima,pa me interesuju vasa iskustva.Da li je sklon nekim bolestima,da li je poslusan, itd.
Svaki komentar je dobrodosao-ukoliko se odnosi na temu,naravno.

U pravu si,stvar je vaspitanja.Karakter rase je osnova svega pa prema tome i biras psa.Kako ga vaspitas takav ce i biti..to je pas cuvar,a u krvi svih cuvara je da dodju u sukob sa svim sto ugrozava njih,njihovog vlasnika,clanove porodice i nakraju teritoriju koju cuva.ipak pas poseduje karakterne osobine kao i njegov vlasnik..jer je malo stene kao neispisana knjiga i svaki covek psa vaspitava da bude onakav kakav njemu odgovara..
 
moj drug ima bijelog SAO sa crnom flekom na levo oko ljude nikada nebi napao ali kad pse vidi oce da slomi sve zivo da ih ubije pa ne bira jesu li stenci ili odrasli psi....

kakve su gromade ovi psi za neverovat glava vrat phhh:worth::worth:
 
moj drug ima bijelog SAO sa crnom flekom na levo oko ljude nikada nebi napao ali kad pse vidi oce da slomi sve zivo da ih ubije pa ne bira jesu li stenci ili odrasli psi....

To nije u redu ,mislim neshto nevalja sa psom-psiha .

dobrica je to velika ali je sad taj pubertet pa onda ide na sve zivotinje da ih udavi mada kada je bio mali napao ga je Nemacki Bokser dok je imao 7 meseci i Rotvajler kad je imao 10 meseci i zbog toga sad kad vidi psa nemozes ga maci sa drugog psa
 

Back
Top