Ne, nemoj mi .....činiti uslugu

Betty

Elita
Poruka
21.481
Ovo je malo čudovišno :D Ali je logičan nastavak editorijala "o tugo jesenja" - kako je krenulo , vidim da se sve lepo žalimo na žk, pa ajde i ja :) Mislim, opet ja! :D



8)
So...jeste li IKAD pomislile za neku osobu "ne daj Božo da mi on/ona učini uslugu!" :?


Cenim da se svi radujemo kad nas se neko seti, bilo poznat, bilo nepoznat (ovo je pogotovo dobar osećaj! :P ), ali mogu da se opkladim da poznajete i slučajeve od kojih bi i "dobro delo" došlo kao kamen oko vrata....:idea:


Mislim, nemoj da mi činiš usluge jer znam da ćeš posle teFko sjašiti! :twisted:
Žasu.


Vaša iskustva? :neutral:
 
Pre dva sata se žalim kevi na jednog skota od poznanice ... E, ona je takav lik. Učini ti neku glupost, bez da si tražio nešto od nje, znači samoinicijativno ti kao nešto pomogne i posle ti se nakači i traži od tebe nešto što zna da joj inače nikad ne bi učinio jer se kosi sa nekim tvojim principima. I naravno, ispadneš zloćko jer je odbiješ. Užasno proračunata osoba...Fuj od čoveka.

A o muškarcima koji igraju na tu loptu pri muvanju žena ne bih ni da pričam : ))
 
Betty:
a šta ujak radio? :lol:
Pa npr.dodje i daje mi neke savete o sexu......ne bas direktno al mi neprijatno spram coveka koji i ako rod......misssim nije mi blizak vidjam ga par puta godisnje.
Pa kad smo isli da gledamo stan koji smo i kupili i iz koga pisem on se prilepio pa kad smo dosli pocela prica:"AAAA dobro je,dobro je,dobro je ovO VREdi PArA,.........a odlicno,odlicno,jevtino majku mu....."i tako...a moj cale ga gleda belo vidim ubio bi ga......
 
:lol: pa ne znam za muvanje, to ne videh još! :
Nego ....mah....sve u svemu, čini mi se da se takva konstrukcija DOBROG DELA zatvara čudovišnim egom. Brutalnim, nikad mu dosta pažnje. :?
OndaK je bolje i zameriti se takvom liku nego upadati u mrežu...

šta kad ne možeš begati? :?
 
ama nutkaju...ucenjuju, precenjuju, manipulišu...prave se dobri :twisted:
slažem se - ni u ludilu im ostati dužan!

ali zar nije upravo TO čudovišno? :)

Kapiram da ne želiš da ti se od ljudi koje znaš dese LOŠE stvari, ali kudikamo je STRAŠNO kad ne želiš da ti se desi nešto DOBRO. :idea: Kakvi su to ljudi, yebote.....:?
 
Kakva tema, nejasna... Opet :roll:

Ne znam što je neko opterećen dobrim delima? Ako stvarno učiniš dobro delo, ne misliš više na to. Ako ti neko (bez traženja) učini dobro delo, nemaš obavezu da mu vraćaš, niti si mu nešto dužan.

Meni je samo malo kiselkast ukus kad nekom pet puta učinim uslugu a onda doživim da vidim kako okleva da mi uradi neku sitnicu. I onda pokušavam da se setim šta sam mu ja to dobro učinio, da ga podsetim, tek da zna koliko je loš, ali se nikad ne setim šta je to. Onda se uvek setim kako je onaj lik iz filma 'Memento' pametan i kako je najpametniji don Vitto Corleone. Ali ebeš ga, ne možeš ni tako da živiš.
 
Mislim da ti imas nekog konkretnog u vidu... uopste mi ne pada napamet niko takav... u stvari, tesko mi pada na pamet neko ko bi mi ucinio neku zescu uslugu - a da mu nisam ja ili moji roditelji vec nesto ucinila (onako prijateljski :) ) Imam drugare koji su mi nabacili poslice pa onda kad me nesto zamole - ja kazem "da"...
Sto se tice ljudi nagledala sam se jbt svega i svacega, trudim se da ne budem gruba i da ne naudim, ali ne moram bas po svaku cenu da ispadnem "fina". Nije mi frka da kazem "ne". A kad neko nastavi da smara bez problema ga eskiviram, ako je potrebno ne dizem ni slusalicu, a ako ni to ne upali ja lepo kazem "Alo, sto si tako prost/prosta, zar ne vidis da te izbegavam?" I to bi bilo to.
 
naravno da imam jednog konkretnog u vidu, ybg, vrzma mi se po glavi danas, brutalno je bre i zno je imati TO u okolini :?

ja sam zaista laka srca, lako praštam i lako pomažem, i ne pamtim kome sam sve i kad i kako i zašto ...pamtim, naprotiv, loše stvari, valjda jer su retke.
 
Betty:
Ovo je malo čudovišno :D Ali je logičan nastavak editorijala "o tugo jesenja" - kako je krenulo , vidim da se sve lepo žalimo na žk, pa ajde i ja :) Mislim, opet ja! :D



8)
So...jeste li IKAD pomislile za neku osobu "ne daj Božo da mi on/ona učini uslugu!" :?


Cenim da se svi radujemo kad nas se neko seti, bilo poznat, bilo nepoznat (ovo je pogotovo dobar osećaj! :P ), ali mogu da se opkladim da poznajete i slučajeve od kojih bi i "dobro delo" došlo kao kamen oko vrata....:idea:


Mislim, nemoj da mi činiš usluge jer znam da ćeš posle teFko sjašiti! :twisted:
Žasu.


Vaša iskustva? :neutral:

Одлична тема, за мене врло актуелна. Морам да олакшам душу, слободно немојте читати. :lol:

Имам другарицу која ме у животу није назвала, а да није нешто тражила од мене. Оооодавно већ немам жељу да се дружим са њом, али је сестра моје добре другарице, па њих две увек иду у пакету. У почетку ми је била сасвим ОК, чак је тај "почетак" и предуго трајао, с обзиром да ме је годинама искоришћавала на све могуће начине, а ја то или нисам регистровала, или сам опраштала, да се не бисмо свађале.

Искоришћавала ме је материјално, буквално сам јој један период спонзорисала изласке, зарађивала је на мени на каталошкој козметици, стално измишљајући неке изговоре зашто не може да ме учлани. Кад ми је прекипело и кад сам се учланила преко неког другог, она се ишчланила - није јој се више исплатило, јер је само на мени зарађивала! Мувала ми момка, па му је после постала најљући непријатељ, јер је он остао мртав-хладан, стално је кењала против њега. Стално је нешто тражила, те имаш ону књигу, те "позајми ми овај руж", те "хладно ми је, дај ми твоју јакну", те "одштампај ми семинарски и донеси ми га на ноге" (а после ни хвала!), те "нађи ми то и то на Интернету", те "немам с ким да изађем", а онда се цело вече мува с неким ликом, док се ја смарам, те "ово ми се свиђа, (а иде ми рођендан)" и све сам ја то трпела годинама, зарад добрих односа са њеном сестром и да се не бих свађала, јер не подносим непријатне ситуације, а једноставно нисам могла да јој кажем не, нити да је се отресем. За све то време она мени никад није учинила ни најмању услугу, а нисам ни тражила тако нешто од ње. Јбњ у здрав мозак, тј. лечење својих комплекса на мени нећу ни да помињем.

Кад јој се сестра удала и одселила се, мислила сам да је коначно крај, нисмо се више чуле, а виђале смо се само код сестре.

И тако, у суботу ја требало да будем кума на једној свадби и причајући са њеном сестром споменем како ми треба бели сако. Ни на крај памети ми није било да питам да ми позајми, јер немам обичај да размењујем одећу са другима, то сам рекла чисто ћаскања ради, кад ме је питала шта ћу обући.

Сутрадан, назове мене ова моја пантљичара. Чим сам јој чула глас, помислила сам да ће нешто да тражи, јер се никада, али никада није десило да ме зове само да би чула како сам.

Онда се нађем у чуду. Чула је да немам сако и хоће да ми понуди свој! Шта!? Остала сам у шоку. Рекла сам да ћу јој се јавити кад одлучим шта ћу. Наравно, нисам имала намеру да га узимам, то ме је само више подстакло да купим нови (добар изговор за шопинг :lol: ). Назвала сам се да јој се захвалим и то је то.

И после свега се осетим невероватно непријатно, скоро прљаво. Понуду која би требало да буде леп гест доживела сам као увреду. Помислила сам, јбт, шта је то са мном, је л' се ја то претварам у монструма кад у свему видим лоше намере. :shock: Човече, успела је чак и тако да ме убије у појам, набила ми осећај кривице и осећај као да јој нешто дугујем, а није ми чак ни учинила ништа, само је понудила! :x

А једноставно ЗНАМ шта сад следи, искористиће своју "великодушност" да првом приликом поново тражи нешто од мене, док се ја преиспитујем јесам ли постала негативац. :roll:

Стварно, боље ми немој чинити ништа! :?
 
"Jednog dana Zaratustra beše zaspao pod smokvom, pošto je bila vrućina, i rukama je pokrio lice. Tada dođe jedna guja i ujede ga za vrat, tako da je Zaratustra kriknuo od bola. Kad je sklonio ruku s lica, ugledao je guju. Ona tad poznade njegove oči, nespretno se izvini i htede da pobegne.
- Nemoj, reče Zaratustra, još nisi primila moju zahvalnost! Probudila si me na vreme, predstoji mi još daleki put.
- Predstoji ti još kratak put - reče guja žalosno - moj otrov ubija.
Zaratustra se osmehnu:
- Zar je ikada neki zmaj umro od zmijina otrova? Ali primi natrag svoj otrov! Ti nisi dovoljno bogata da mi ga poklanjaš.
Tad se zmija ponovo savi i poliza mu ranu.

Kad je Zaratustra jednom pričao o tome svojim učenicima, oni upitaše:
- A šta je, o Zaratustra, moralna pouka tvoje priče?
Zaratustra na to ovako odgovori:
- Uništiteljem morala nazivaju me dobri i pravedni, moja priča je nemoralna.
Ali ako imate neprijatelja, ne vraćajte mu zlo dobrim, nego dokažite da vam je učinio nešto dobro."

U svakoj ženi čuči guja.
Guje bi, definitivno, trebalo tretirati kao stoku.
 
za@storm
Svako jednom shvati da nije pozeljan i povuce se
Samo ti nju nemoj zvati i odgovarati na njene poruke,ili joj vise ne cini usluge
Ja sam imala par takvih drugarica - u razlicitim zivotnim razdobljima - i veruj mi,mnogo mi je dobro bez njih
Bile su kao pijavice.Kad se setim nije mi dobro
 
Groucho Marх:
Ne znam što je neko opterećen dobrim delima? Ako stvarno učiniš dobro delo, ne misliš više na to. Ako ti neko (bez traženja) učini dobro delo, nemaš obavezu da mu vraćaš, niti si mu nešto dužan.

Е, то! :)

Дуго сам имала другу врсту дилеме. Имам пријатеља који јако воли да чини добра дела чак и онда када зна да му ни на који начин не могу узвратити слично. Понекад ми је било непријатно због тога, осећала сам као да ме његова дела обавезују, да би требало да му вратим истом мером (а није било такве ситуације)...а онда сам схватила да он то ради због себе, да тиме испуњава своју потребу за чињењем добрих дела, за чињењем услуга људима које воли, да то њега испуњава, и да то не ради зато да би му било враћено...:-)
 
Cekam kuma:
Merenje na kantar je svojstveno sitnim dusama.
Kad dodje do sukoba sa tom osobom, onda krece da nabraja taksativno od A do Š svoja dobra dela, a ti ne mož' da pariraš.


Vaistinu :lol: O tome pričam...."a kad si ti meni oteo devojku u drugom osnovne...." ma dobro to je smešno :lol: ali: "ja sam tebi POMOGLA 1000 puta" (a znamo se 6 meseci :? ) pa krene taksativno....jao što je to gadno. :x
 
"Имам другарицу која ме у животу није назвала, а да није нешто тражила од мене. "


e sad zamisli da to nije neka drugarica nego, recimo, zreo i ozbiljan muškarac iz okoline ....:shock:
znači - upiški se, ali ima da odslušaš mojih 10 uzastopnih viceva :twisted: :lol:
a to je samo VRH ledenog brega.....dok ne shvatiš da je do yaya uvredljiv (kažem ja, bolje ostati i gladan i žedan i neobavljenog posla nego se "drznuti" da kažeš "ej, aj zapamti taj vic pa ćeš mi ga kansije ispričati" :lol: ), i da će da te MRZI yebote....uh :roll: Ah ta velika novinarska imena....my ass. Nije prvi put da imam utisak da su postali novinari da bi neko imao da ih SLUŠA, sve te šale i govnarije koje su u stanju da istresu u toku dana....... pa da, zato i ne rade posao od kuće - nemaju publiku tamo, smorili su i ženu i decu odavno! :?

E, mislim, batice, od tebe ni aspirin :x Moje vreme košta :)
 
Hellen:
Е, то! :)

Дуго сам имала другу врсту дилеме. Имам пријатеља који јако воли да чини добра дела чак и онда када зна да му ни на који начин не могу узвратити слично. Понекад ми је било непријатно због тога, осећала сам као да ме његова дела обавезују, да би требало да му вратим истом мером (а није било такве ситуације)...а онда сам схватила да он то ради због себе, да тиме испуњава своју потребу за чињењем добрих дела, за чињењем услуга људима које воли, да то њега испуњава, и да то не ради зато да би му било враћено...:-)

Naterala si me da se zamislim... I ranije sam otprilike bio svestan toga, ali tek sad u potpunosti shvatam da su u najvećem broju slučajeva ljudi činili usluge meni. Čak se ne sećam da sam ijednom prijatelju iz različitih faza života, iz dva različita grada (znači, bilo ih je...) ikad učinio neku značajnu uslugu. Sećam se da sam uvek razmišljao čime sam ja to zaslužio da ljudi budu tako dobri prema meni a da ne traže ništa zauzvrat. Evo i sad razmišljam, dvojica mojih najbližim prijatelja - u deset i petnaest godina koliko ih znam nikad, ama baš nikad, nisu tražili ništa a dali su mi baš mnogo. I znam da će uvek biti tu kad mi zatrebaju. Ne osećam obavezu prema tome, ali osećam odgovornost... Znam da ću hteti i moći (nadam se) da im vratim onda kad im budem zatrebao.

Jedino su mi bezveze neki periferni likovi (tipa, komšiluk i to...) koji traže i traže usluge i ti se uvek iscimaš (jer je ne daješ dobrovoljno) i učiniš im a onda kad tebi treba nešto, oni se femkaju... Pa niko nije blesav da poznanicima čini usluge koje oni ne umeju da cene. To nema nikakve veze sa kantarom. To je nešto što većina ljudi ne bi radila.
 
šta je u stvari dobro delo? :? Verovatno se razlikuju mišljenja...za mene je dobro delo i saslušati smarača :) I probati da ga razumeš, podržiš, opustiš i ponašaš se s njim ko sa čovekom! :idea:
Zaista verujem da ne postoje dosadni ljudi - postoje samo loše ustrojeni, tj. pokvareni.
E takvi ne zaslužuju moje vreme :)
Niti mi treba usluga...aaaaa......ne dam svoje vreme!!! :lol:
 

Back
Top