SPISAK IGRACA ZA S.P.

Nevernik u to

Aktivan član
Poruka
1.593
Selektor fudbalske reprezentacije Srbije i Crne Gore, Ilija Petković saopštio je spisak igrača za Svetsko prvenstvo u Nemačkoj. Na spisku se nalaze:

Golmani:
Dragoslav Jevrić, Oliver Kovačević, Vladimir Stojković.

Odbrana:
Nemanja Vidić, Mladen Krstajić, Goran Gavrančić, Milan Dudić, Ivica Dragutinović, Dušan Basta, Nenad Djordjević.

Sredina terena:
Igor Duljaj, Albert Nadj, Ivan Ergić, Dejan Stanković, Predrag Djordjević, Zvonimir Vukić, Ognjen Koroman, Danijel Ljuboja, Saša Ilić.

Napad:
Savo Milošević, Mateja Kežman, Nikola Žigić, Mirko Vučinić.
 
Ко је тај Ковачевић? Само са шлепа. Пре бих звао Краља, у страшној је форми.

Избацио бих Дудића, Наћа, Илића, Ђорђевића, можда Милошевића. Ко је бре тај Ергић?

Свиђа ми се што је позвао Стојковића (можда може бити кључан за пенале), Басту и Вукића (надам се да ће ући у форму). Жао ми је што нема места за Луковића (некако сам уверен да ће му то бити највећа грешка) и Ковачевића.
 
Ljuba82:
Ко је тај Ковачевић? Само са шлепа. Пре бих звао Краља, у страшној је форми.

Избацио бих Дудића, Наћа, Илића, Ђорђевића, можда Милошевића. Ко је бре тај Ергић?

Свиђа ми се што је позвао Стојковића (можда може бити кључан за пенале), Басту и Вукића (надам се да ће ући у форму). Жао ми је што нема места за Луковића (некако сам уверен да ће му то бити највећа грешка) и Ковачевића.
Ko bi nosio igru, Djordjevic jeste star, ali jos uvek igra! Milosevic je u dobroj formi, ali treba i zbog morala! Mislim da u napadu treba da startuju Zigic i Kezman, odlicno se nadopunjuju!
 
Ljubo slazem se Nadja i Djordjevica! Dudic je prava zamena za igrace iz prve postave ako se neko od njih ne daj Boze povredi ili dobije kartone,mislim da ce cak i da odigra umesto Vidica prvu tekmu! Ilic je podjedanko dobar i vazan za tim na sredini terena,osvojio je prvenstvo za galatasarajem i igrao je dobro! Milosevic je institucija,oprostaj od reprecentacije,a Ergic je ... ne znam sta da kazem znam ga iz one ekipe Bazela koja je icepala Liverpool a on zadivio Evropu svojim golovima!
 
Prijatno sam iznenadjen...nema nekih gluposti a la Cirkovic.Vise-manje ocekivano.
Po meni isto ko sto je vec receno,nepotrebni taj Kovacevic i Nadj.
Umesto njih Bolje je bilo zvati npr Zilica ili Krajla i mozda Pantelica ili Lukovica iz zvezde.
 
На Ђорђевића из Партизана сам мислио. Мислим он десно слабо игра, а у средини је прејака конкуренција, Видић, Крстајић, Гавранчић, чак и Драгутиновић може у средини да игра. Остаје значи само Драгутиновић који може да игра лево, али није толико пробојан као Луковић.
 
Дефинитивно је могао да улети Луковић, ако се нешто, не дај Боже, деси Драгутиновићу, сад да л' уместо Ђорђевића, Дудића или Ергића... ствар селектора. Ергић свакако изненађење, обзиром да још није дебитовао за репрезентацију, а није се ни у младој наиграо, ал пошто чујем да игра ко змај у Базелу, можда се испотави и као сјајан потез. Троуглови Нађ-Ковачевић-Младеновић и Вукић-Пауновић-Вукчевић дискутабилни, чини ми се ипак да је ово најисправније, макар због заслуга у квалификацијама. Други Ковачевић по мени никад није био репрезентативни калибар и чини ми се да су Краљ, Аврамов и Жилић, па чак и Дишљенковић и Кујовић боља решења, ал' ајде сад, иовако је Јеврић неприкосновен... Све у свему чини ми се да је неко први пут после Осима од наше репрезентације створио екипу, па иако смо аутсајдери у групи, можда и урадимо нешто више. Уствари, најбоље смо пролазили кад смо ишли са најмањим очекивањима и обрнуто, а чак и да се момци врате после првог круга кући, тешко да неко сме да им замери на томе. Само храбро...
 
Ljubo slazem se u svemu recenom. Dragutinovicovo mesto je ahilova peta ali verujem, u slucaju da se, nedaj Boze, opet povredi ili popije crveni, da ce nam Stojkovic osvetlati obraz. Ergic, momak iz Sibenika, je veliki patriota i kao i za Stojkovica mislim da ce zablistati, naravno ako dobiju odgovarajucu minutazu.
Zasto Nadj! Treba neko i onih 300 000 Hungara u Vojvodini da veze za nasu stvar ((:
I u SFRJ je islo po nacionalnoj osnovi...

Donja zemljo (Niederlande) ostacete donji :D
 
Stvarno je trebao pre da pozove Kralja ili Zilica...oni su mnogo iskusniji od Kovacevica.
Ne znam sta ce mu Nadj (osim iskustva),ali trenutno ne mogu da se setim nekog drugoga na njegovom mestu. A Dudic mi je rupa. Sve ostalo je najbolje sto trenutno imamo.
Mislim da je moralo da se nadje mesta za Marka Pantelica. Covek ne da je igrao ovog proleca,nego je razbijao!
 
68Charger440:
Sta bi sa onom definicijom "Ako igrac ne igra u klubu ne moze igrati u reprezentaciji"? Pa Vukic godinu dana nije igrao, od kada je otisao iz Ukrajine.

Ronalno 2002 nije odigrao utakmicu godinu dana,Milan Baros 2004 nije prethonu goidnu igrao sve da se sastavi 3 utakmice pa je bio najbolji strelac na EURO,Grcki fudbaleri vecina njih na istom takmicenju tj vecina bili su rezerve u svojim klubovima,isto je bilo sa i sa Hrvatima 1998...nekad i to vrlo cesto igraci koji su malo igrali su spremniji za Prvestva jer su odmorni za razliku od onih koji su iograli cele sezone...sad recimo Mogli bi to da se desi sa eksplodira Totti koji nije igrao 3,4 meseca...
 
PLESsitnihDEMONA:
Stvarno je trebao pre da pozove Kralja ili Zilica...oni su mnogo iskusniji od Kovacevica.
Ne znam sta ce mu Nadj (osim iskustva),ali trenutno ne mogu da se setim nekog drugoga na njegovom mestu. A Dudic mi je rupa. Sve ostalo je najbolje sto trenutno imamo.
Mislim da je moralo da se nadje mesta za Marka Pantelica. Covek ne da je igrao ovog proleca,nego je razbijao!
Ne znam sto se trzate zbog treceg golmana! Ta pozicija me najmanje brine!

Slazem se sa tobom oko Pantelica! Hertha je dobila mnogo za male pare, ali ne znam koga bi Petkovic izbacio da uvede Pantelica!
 
Prvo i osnovno sam iznenađen nepozivanjem Lukovića. Imao je dobru sezonu. Brz je i probojan...
Drugi koji je trebao da bude na spisku je Ivica Kralj. Ne mogu da verujem da nije dobio poziv. Kad će da ga zove. Kad bude napunio 40 možda? Čuj, Oliver Kovačević. Strašno...
Ne vidim zašto ne Nađ. Posle Duljajevog crvenog kartona sasvim je dobro odradio posao na sredini. Potreban je kao igrač zadatka.
Danijel Ljuboja je igrač koji večito obećava i ništa od njega. Po meni je on taj koji nije trebao da bude na spisku. Bolje da je pozvao Ramba ili Pantelića.
Malo mi je čudna odluka da pozove Ergića ali ajd sad. Možda su pratili njegove igre.
U suštini, lako je sad pametovati ali neke stvari nisu na svom mestu.
 

Back
Top