LUD ZA EJMI ...

NatasaNatasa

Elita
Poruka
15.620
Beše jednom jedan takav film .... o izgubljenom kamenčiću sreće ... o osobi koju smo propustili .... o nekome za kim ćemo žaliti ceo svoj život, jer smo svojom nesmotrenošću i slepošću uspeli da je izgubimo.

Da li takva ''Ejmi'' postoji kod vas u životu .... ???
 
Da, na zalost u mom zivotu postoji i verujem kod vecine drugih ljudi takodje....i od tad se trudim da ne budem ni toliko nesmotrena ni toliko slepa ali ta prilika je zauvek propustena....
 
Ne baš... Sasvim je drugi scenario. Pre bih rekao da žalim za određenim, vrlo posebnim, a dobrim hm... "delom" te osobe. Nešto što mi je donelo jedinstvene doživljaje i osećanja. A i bila mi je lepa u p.m. Eto tako...
 
NatasaNatasa:
Beše jednom jedan takav film .... o izgubljenom kamenčiću sreće ... o osobi koju smo propustili .... o nekome za kim ćemo žaliti ceo svoj život, jer smo svojom nesmotrenošću i slepošću uspeli da je izgubimo.
Postoji čovek za koga mi je užasno žao što nismo zajedno,
jer od kad ga znam osećam da je on taj.
Ali ga nisam izgubila svojom nesmotrenošću.
I nadam se da neću žaliti ceo život.

Ima još ljudi na planeti. :D
 
NatasaNatasa:
Beše jednom jedan takav film .... o izgubljenom kamenčiću sreće ... o osobi koju smo propustili .... o nekome za kim ćemo žaliti ceo svoj život, jer smo svojom nesmotrenošću i slepošću uspeli da je izgubimo.

Da li takva ''Ejmi'' postoji kod vas u životu .... ???

Chasing Amy je dobar, ali ti ako pogledaš tu trojku - svi su syebani.
Imaš tipa koji predloži svom najboljem drugaru da ga kresne, a zatim i da mu kresne devojku pred njim. Dakle, ne radi se o ljubavi, već nesigurnosti...

Uvek postoji neko ko nam nedostaje u životu. Nekada je to ljubav, nekada su prijatelji, uvek neko koga volimo odsustvuje... Onda čovek sedne i npr. napiše roman:lol:
 
HeBePoBaTaH_:
Chasing Amy je dobar, ali ti ako pogledaš tu trojku - svi su syebani.
Imaš tipa koji predloži svom najboljem drugaru da ga kresne, a zatim i da mu kresne devojku pred njim. Dakle, ne radi se o ljubavi, već nesigurnosti...

Uvek postoji neko ko nam nedostaje u životu. Nekada je to ljubav, nekada su prijatelji, uvek neko koga volimo odsustvuje... Onda čovek sedne i npr. napiše roman:lol:


Mislim da si pogrešno protumačio temu .... tema je postavljena na osnovu priče, jedne od one dvojice strip junaka .... koji je ceo svoj život lud za Ejmi ... koju je izgubio.

Tema nije vezana za trojku ... i njihove odnose .. i način kako da se izvuku iz svoje nesigurnosti ... tema je jednostavno ljubavna (što je ovde retkost na LJ&S) i govori upravo o našim greškama zbog kojih ispaštamo.
 
NatasaNatasa:
.... tema je postavljena na osnovu priče, jedne od one dvojice strip junaka .... koji je ceo svoj život lud za Ejmi ... koju je izgubio..

Ne, on nije bio lud za Ejmi, on o njoj nije ništa znao, niti je razumeo. Nekada ljudi pogrešno definišu ljubav, kao što je to u filmu, tu ljubavi nema. Ona je njega volela, ne obrnuto.
Tako je često u životu, ovde nije reč o nesporazumu, već o totalno različitim ličnostima..

Naravno da je moguće da postoje neporazumi koji nas razdvajaju od onoga koga volimo.
Nekada, zbog sujete, mislimo da je to neopravdano, a nije.
Druga je stvar kada ljubav nemamo i tražimo je...E., to je Chasing Amy - traženje svoje druge polovine...ne priča o gubitnu. Tako ja vidim stvari. Ali, opet, nismo svi istog senzibiliteta, različito mislimo i doživljavamo..
 
Nato, ne polemišem o filmu, nego samo o tome, kako ljudi mogu da budu u zabludi kada je reč ljubavi., a nije. Kapis? Ne sada, sada nema Amy, sada imam sve što mi treba :)
Ovako kako si definisala stvari :
Da, postojala je i ranije, jedna za koju sam ja mislio da je neko koga tražim celog života. Neverovatno sam osećao i voleo, i onda sam shvatio da se ne razumemo i morao sam da odem. Odjednom je sve prestalo, sve, ništa nisam osećao više, ništa, prazno sve, kao da je nikad nisam video. Nije bilo razumevanja, nije ništa znala o meni, a bila je to relativno duga veza. I - PAF- kao Amy kad ustane, otvori vrata i nikad se više ne vrati..
Sada, kada bi mi se desilo da izgubim postojeću ljubav, mislim da bih bio dugo mrtav. Ne znam da li doživotno, ali nikad isti. Gotov sam ja , bre, sa tim stvarima :))
 
...a može li neko da bude pravi za nas a da toga ne bude svestan...?
I da li je ljubav toliko krhka da se upropasti jednim gestom... ma jednim bilo čim?
Ja nekako mislim da ne može.
I da je ljubav jaka, ili je nema.
 
Onda se pojavi neki novi veseli plapičak, ovaj plamičak..
Ma, ja sam, bre, emotivan...sav se prostrem ..ko ćebe, na - seci ruke, noge, ostalo ne diraj.. i nikad nisam imao žal kad prođe sve. Pa nek prođe, od 6 milijardi ljudi na svetu, eto, baš nas dvoje smo našli da provedemo izvesno vreme zajedno..to je super : )
 

Back
Top