Montažne kuće

Svako,za svoje pare,gradi ono sto mu se svidja.Ali da bi bilo sta gradio moras da imas plac,dovedene sve prikljucke,kao i potrebne administrativne dozvole.Kad sve to obezbedis,uzmes olovku u ruke,pa racunas sta ti je bolje i jeftinije.Nije kuca potrosna roba i ne pravi se svaki cas,pravi se samo jednom.Tako je u Srbiji,ako pricamo o Srbiji!
 
ne gradi ih niko u Srbiji, Marles čak nema ni predstavništvo kod nas. Što se tiče cena, najmanja je 96kvm i košta 42.000 eur, bez carine, pdv-a. Znači siva faza. Sve kuće su spratne.
Više informacija imaš na www.marles-hise.si

To je,na grubo,preko 600e/mkv.Uzmi taj projekat i napravi identicnu kucu,ali od zidanog materijala.Manje kosta a uvek je kvalitetnija.Treba racunati,to se jednom gradi.Ko ima pare na gomili i ne zeli da se muci,njemu je lako.Mislim na ljude koji moraju da ekonomisu i vode racuna o novcu.
 
Ne razumem kakva je to kuca potrosno dobro?

Pa naravno da je potrosno dobro, roba, kako hoces.
Ovde se ljudi ne vezuju za kucu generacijama, vec je menjaju ceo svoj zivot. Kada im ide bolje oni kupuju vecu kucu u boljem kraju, ako im krene slabije posao, oni prodaju kucu , kupe manju , ili na manje atraktivnom mestu, i zive dalje.
Nemaju onaj fazon , da zive u pradedinoj kuci, i za kucu se vezuju sentimentalno taman koliko i za automobil.
 
Pa naravno da je potrosno dobro, roba, kako hoces.
Ovde se ljudi ne vezuju za kucu generacijama, vec je menjaju ceo svoj zivot. Kada im ide bolje oni kupuju vecu kucu u boljem kraju, ako im krene slabije posao, oni prodaju kucu , kupe manju , ili na manje atraktivnom mestu, i zive dalje.
Nemaju onaj fazon , da zive u pradedinoj kuci, i za kucu se vezuju sentimentalno taman koliko i za automobil.

Gospodine,pricamo o Srbiji,da se niste malo zbunili?!
 
Gospodine,pricamo o Srbiji,da se niste malo zbunili?!

Ne , nisam . Upravo i jeste poenta , da covek ne moze da robuje svojoj kuci. Valjda kuca sluzi za stanovanje , a ne da vam bude bukagija oko noge. Naime, ne znam gde vi zivite, ali recimo da ste iz Novog Sada. Najveci broj ljudi nikada ne bi otisli da rade u Nis iz Novog Sada , cak i kada bi dobili dobro placen posao tamo.

Razlog je najcesce vezanost za rodni grad, rodnu kucu , stan i slicno. U americi se kuca proda i kupis se druga u Nisu , preseli se porodica i nastavi novi zivot i koristi sansa koju pruza taj novi posao i nova karijera.

Zato u Srbiji postoje apsurdi , da neka mesta ocajnicki traze lekare, obezbedjuju dobre plate , cak i stanove, i niko nece da ode tamo da radi, a da istovremeno u Beogradu sedi na birou nekoliko hiljada lekara bez posla.
 
Ne , nisam . Upravo i jeste poenta , da covek ne moze da robuje svojoj kuci. Valjda kuca sluzi za stanovanje , a ne da vam bude bukagija oko noge. Naime, ne znam gde vi zivite, ali recimo da ste iz Novog Sada. Najveci broj ljudi nikada ne bi otisli da rade u Nis iz Novog Sada , cak i kada bi dobili dobro placen posao tamo.

Razlog je najcesce vezanost za rodni grad, rodnu kucu , stan i slicno. U americi se kuca proda i kupis se druga u Nisu , preseli se porodica i nastavi novi zivot i koristi sansa koju pruza taj novi posao i nova karijera.

Zato u Srbiji postoje apsurdi , da neka mesta ocajnicki traze lekare, obezbedjuju dobre plate , cak i stanove, i niko nece da ode tamo da radi, a da istovremeno u Beogradu sedi na birou nekoliko hiljada lekara bez posla.

Pise gde zivim,ne moze se porediti Srbija i Amerika.Los temelj,nikakva kuca.U Srbiji se kuca pravi da bi u njoj zivele generacije.Kad pravis kucu,mislis i na svoju decu.Los primer ste naveli,nije za poredjenje.
 
Pise gde zivim,ne moze se porediti Srbija i Amerika.Los temelj,nikakva kuca.U Srbiji se kuca pravi da bi u njoj zivele generacije.Kad pravis kucu,mislis i na svoju decu.Los primer ste naveli,nije za poredjenje.

I sta se desava sa tom kucom, kada deca odrastu, pozene se i poudaju , i odu da zive neki svoj zivot, kao sto si ti, otisao u Izrael??

Ili se u Srbiji u 21.veku, kuca pravi da bi se deca zakovala za jedno mesto??Ne razumem tu logiku. Pravis kucu za generacije:roll:
 
I sta se desava sa tom kucom, kada deca odrastu, pozene se i poudaju , i odu da zive neki svoj zivot, kao sto si ti, otisao u Izrael??

Ili se u Srbiji u 21.veku, kuca pravi da bi se deca zakovala za jedno mesto??Ne razumem tu logiku. Pravis kucu za generacije:roll:

Pa vidis,ne treba ja da ti objasnjavam istoriju TVOJE porodice.Sad sto si zaboravio odakle potices i kako ti zive ljudi u staroj domovini to je tvoj problem.Napisao je Sremac svojevremeno jedan lep komad,zove se "Pokondirena tikva".Procitaj,izgleda da nisi,pa onda pokusaj da nadjes kako su ziveli tvoji preci,iz tvoje uze i sire familije.Ili svet pocinje od tebe.Ja nisam zaboravio svoje korene i nikad necu biti veci izraelac od izraelaca.A ti amerikanca mozes samo da glumis.I to lose.
 
Pa vidis,ne treba ja da ti objasnjavam istoriju TVOJE porodice.Sad sto si zaboravio odakle potices i kako ti zive ljudi u staroj domovini to je tvoj problem.Napisao je Sremac svojevremeno jedan lep komad,zove se "Pokondirena tikva".Procitaj,izgleda da nisi,pa onda pokusaj da nadjes kako su ziveli tvoji preci,iz tvoje uze i sire familije.Ili svet pocinje od tebe.Ja nisam zaboravio svoje korene i nikad necu biti veci izraelac od izraelaca.A ti amerikanca mozes samo da glumis.I to lose.

Pusti te pateticne kukulele o zavicaju i porodicnoj genezi, korenima, i vekovnim ognjistima:roll:

Ja lepo pisem o tome , da je montazna kuca odlicna investicija, i obrazlazem da je razlog :"zidana kuca se gradi za 50 generacija " u nanjmanju ruku - glup.

Ti si u izraelu, i ti ces da se vratis iz izraela , samo zato sto imas kucu u srbiji??:roll:
Mislim, nije red da bude prazna ako je vec pradeda pravio za dvadesetak generacija iza sebe.

Porodicu i korene niko ne zaboravlja, ali pomesao si porodicno stablo i istoriju sa gomilom cigala i crepova:roll:
 
Pusti te pateticne kukulele o zavicaju i porodicnoj genezi, korenima, i vekovnim ognjistima:roll:

Ja lepo pisem o tome , da je montazna kuca odlicna investicija, i obrazlazem da je razlog :"zidana kuca se gradi za 50 generacija " u nanjmanju ruku - glup.

Ti si u izraelu, i ti ces da se vratis iz izraela , samo zato sto imas kucu u srbiji??:roll:
Mislim, nije red da bude prazna ako je vec pradeda pravio za dvadesetak generacija iza sebe.

Porodicu i korene niko ne zaboravlja, ali pomesao si porodicno stablo i istoriju sa gomilom cigala i crepova:roll:

Moje licno iskistvo,znaci LICNO a ne tamo nekih je sledece:Svi u USA koji imaju godisnje prihode ispod 30-40 000 $ boluju od megalomanije.Znaci ,nemaju nista,zive goli k`o pistolji a drze predavanje o avionima i kamionima.Imam dosta prijatelja u USA,vidjamo se i posecujemo,nemoj meni da pricas kako se u svetu zivi,losa ti je adresa.Imas li TI,u svom vlasnistvu,tu gomilu cigle od kuce,kako je nazivas.Ne u vlasnistvu banke,svoju,otplacenu kucu.Vidis,ja imam i tamo i ovamo i naravno da cu da se vratim u Srbiju za maksimum 5 godina.Maksimum.Boze zdravlja samo.To su moji koreni i ja im se vracam.Oni koji nisu nigde,nemaju kapital i dobru socijalnu sigurnost,obicno sanjaju i drze predavanja.Sanjare,preciznije receno.Bogati ljudi,jedan uzi sloj,lepo zive u svakoj zemlji.Najbolje je govoriti o sebi,licna iskustva.U Srbiji graditi montaznu kucu je lose pomodarstvo,ne isplati se,preskupo je za nas standard i mentalitet.Nema logike da zidana i montazna kuca imaju istu cenu.Nema logike,ali u Srbiji je tako!
 
Montažne kuće su ok. Ali u Srbiji je cena gradnje mondažnih i tvrdih gotovo identična. Zato smo se mi odlučili za tvrdu.

Prednost montažnih je što se brzo urade.

Samo argumenti.Sta je tu "montazno"?!Sve prikljucke,instalacije,podovi,vrata,prozori,temelj,kuhinja,kupatilo,SVE JE ISTO.Sta je onda montazno?Uzmimo primer prizemne kuce,lakse se sagleda.Samo zidovi i plafon.Hajde onda da vidimo za koliko vremena se ozida kuca i postavi ploca,(temelj moras da imas i za jedno i za drugo).Kucu od 100m.kv ce tri majstora ozidati za jedan dan.Za dva dana ce, ti isti majstori, osalovati i naliti plocu.Sta je brze sa montaznom kucom.Ali ako si kao ovaj nas "Amer" pa ne umes ekser da zakucas niti si u zivotu napravio WC,onda te setaju polupismeni "majstori".Ne mozemo se mi sa nasim standardom i mentalitetom porediti sa Amerikancima,Englezima,Australijancima...Kod nas je tesko napraviti kucu,a kad je pravis mislis i na svoju decu.Ili ja gresim,neka me isprave oni koji su gradili kucu!
 
ako nekog interesuje montazna armiranobetonska kuca koja sa sendvich panelima... cjena je cak i povoljnija od svih montaznih objekata od iverice, lameliranog ili punog drveta... a sada postoje i kuce na sprat...
npr... kuca od 315 m2 dodje oko 200 eura po kvadratu... podrum sa garazom+prizemlje+sprat
mozteepogledati detaljno objasnjenje o ovim kucama na:

http://www.gikont.com/index.php?option=com_content&view=article&id=6&Itemid=7

ovo je jedina firma u Srbiji i regionu koja pravi ovakve montazne kuce...

pozzz mikos
 
Vidim ovde raznorazne price o montaznim kucama, ZA I PROTIV, i moram da napisem nekoliko reci.

Imao sam i ja takve predrasude, dok moj prijatelj nije napravio takvu kucu. Kada sam pre tri godine krenuo da gradim kucu, poucen njegovim iskustvom, odlucio sam se za montaznu, iz vise razloga:
- Cena.- Mene je kostala oko 300E/m2 kljuc u ruke. Pre toga sam kontaktirao razne preduzimace, i svi su trazili 40 do 50 E/m2 za ruke za zidanje prizemlja i po 20 do 25 E za temelj i krov. Kada to saberes sa cenom materijala izadje preko 400e/m2.
-Kredit. Dobio sam od te firme papire, otisao u banku i digao kredit. Da sam angazovao preduzimace, niko mi ne bi dao papire za kredit, mada je bilo nekih kombinacija koje bi me kostale doista vise
-Grejanje. Kucu sam uradio bez grejanja, vec sam na mestima ispod prozora montirao mermerne ploce na struju. U najhladnijim mesecima, potrosnja struje mi je povecana za 200 do 400 kW, za kucu od skoro 90 m2. Da li sa toliko struje mozete grejati obicnu kucu.
-Zvicna izolacija zidova je odlicna, i ne cuje se nista iz susednih soba.

-Brzina gradnje. Kada sam odlucio da gradim, pozvao sam tu firmu koju mi je prijatelj preporucio, dosli ljudi, pogledali plac, seli sa arhitektom, usaglasili plan i izgled kuce, i potpisali ugovor. Izidali temelj za 2 dana, sacekali da se osusi, i montirali kucu za desetak dana. Ko toliko brzo moze da napravi zidanu kucu ?

Ne gubite vreme i novac na zidane kuce. Montazne su bolje od zidanih, a manje kostaju
I preporucio bih vam ovu firmu koja je meni gradila(www.kucamont.com), jer sam se detaljno raspitao o Ivanjici i saznao da oni grade kuce po tehnologiji koja je iz sedamdesetih godina, i imaju samo neke tipske modele kuca.
 
Veoma smo blizu odluci da gradimo montaznu kucu.Ako neko ima iskustva,volela bih da nas posavetuje.Dvoumimo se izmedju dve opcije(naravno,interesuje nas koja je jeftinija).Kuca ima 134 kvm,spratna je ,a prizemlje ima 76 kvm.Prva opcija je da sami napravimo temelj i odradimo zavrsne radove,tzv.siva faza.U tom slucaju je kvadrat 200 eura po kvm.Druga je uzeti kljuc u ruke za 350 eura po kvm.
Koristice nam svaki savet.[/QUOTE

Montazne kuce "Paradise" 120 e/m2 ,po sistemu kljuc u ruke,tvoje je samo da postavis temelj,sve ostalo je njihovo,sanitarija,plocice,podovi,elektro instalacije i sve sto ti padne na pamet. Izguglaj malo pa pogledaj! Jedino,nisam upoznat sa kvalitetom i ne smem da ti garantujem nista,ali sam siguran da su najjeftiniji u Srbiji.
 
:) Mirko, koliko sam procitao negde, pravnik si, a i da zivis u Izraelu. Iznenadjuje me, da jedan tkzv. intelektualac tako nesto moze stalno ponavljati. Toliko predrasuda i neznanja, mogu ocekivati od jednog jednostavnog, neprosvecenog coveka koji se nije pokrenuo dalje od svog "sela". Moja preporuka, okani se o necemu komentarisati o cemu "pojma nemas", neko ko ima malo vise obrazovanja i na tom polju se internacionalno vodi kao strucnjak, moze se samo zalosno nasmejati.
 

Back
Top