Montažne kuće

sibirska

Ističe se
Poruka
2.268
Nemam pojma gde da postavim temu, pa nek je šef preseli gde pripada (samo nemoj na "Nekretnine", jer tamo niko živ ne zalazi).

Elem, da li neko ima iskustva sa montažnim kućama i da li imate neku informaciju koje su najpovoljnije. I koliko je pametna varijanta kupovine takvog objekta. Hvala unapred.
 
Ispričaj mi časkom, please. Koliko to košta? Kakve kreditne varijante? Koliko je isplativo u odnosu na standardnu gradnju. Za koliko vremena ti je namontiraju? Ne mogu da se zayebavam sa majstorima, izluđuju me!
 
Evo za ilustraciju
(izvor : http://www.nmknet.com/cenovnik.htm )

R.br.
Tip objekta
Osnovna cena sa varijantom standardnog zida (d=16,50 cm)
Osnovna cena sa varijantom NMK zida (d=18,50 cm)
Doplata za zanatske radove
Doplata za izradu temelja*
Doplata za izradu grejanja**
Doplata za Al-PVC stolariju***

01
NMK 30/27
6.000,00
7.500,00
3.000,00
1.350,00
1.250,00
1.125,00

02
NMK 35/31
7.000,00
8.500,00
3.500,00
1.575,00
1.300,00
1.275,00

03
NMK 36/32
7.200,00
8.200,00
3.600,00
1.625,00
1.375,00
1.230,00

04
NMK 45/40
8.350,00
9.500,00
4.750,00
2.025,00
1.750,00
1.425,00

05
NMK 52/46
9.100,00
10.900,00
5.450,00
2.340,00
1.875,00
1.635,00
 
Cene su izražene u evrima. Cenovnik važi za teritoriju Srbije. U cenu su uračunati i sledeći troškovi: prevoz materijala, prevoz radnika, ishrana i smeštaj radnika. Troškovi isporuke i montaže van Srbije posebno se obračunavaju.

Termin «Osnovna cena» podrazumeva: isporuku i montažu objekta, pokrivanje objekta, postavljanje, zaštitni premaz i zastakljivanje stolarije, izradu pripadajućeg dimnjaka, montažu oluka i izradu «demit» fasade u beloj boji.

*Cena temelja na ravnom zemljanom terenu (nagib do 3%). Za veće nagibe i kamenite terene vrši se korekcija cene. Pod izrazom «temelj» podrazumevaju se svi grubi građevinski radovi predviđeni projektom.

**Podrazumeva izradu instalacija grejanja sa montažom kotla na struju ili na zemni gas.

***Podrazumeva doplatu za ugradnju spoljne Al-PVC stolarije, bez kapaka i komarnika.

Cenovnikom nije obuhvaćen pretovar i prevoz materijala od vozila do placa, ako iz bilo kojih razloga nije moguć direktan dovoz materijala na plac teretnim motornim vozilom. Ova aktivnost se obračunava i naplaćuje na licu mesta.

Izrada podrumsko-garažnog prostora, proširenje terasa i ostali naknadni radovi posebno se obračunavaju po građevinskim normativima.

Objekti sa potkrovljem i spratni objekti rade se od posebno konstruisanih zidova debljine d = 18,50 – 24,00 cm.
 
Način plaćanja:
50% prilikom sklapanja ugovora
30 % prilikom početka montaže
20 % prilikom primopredaje objekta
Prilikom ugovaranja investitoru se predaje primerak tehničke dokumentacije. Ostali primerci se naplaćuju 75 evra po primerku.
Rokovi:
30-45 dana za prizemne objekte
45-75 dana za poluspratne i objekte sa potkrovljem
90 dana za spratne objekte
 
mene samo zanima nacin placanja i kako si se dogovorio sa njima , varijanta kljuc u ruke ili si nesto sam opet se cimao sa nekim tvojim majstorima.
opet me interesuje kolika im je garancija na ugradjene elemente tipa plocice, parket, laminet i tako te stvari.
 
Ja sam im dao pola para unapred, a pola po zavrsetku kuce. Nisam hteo "kljuc u ruke" vec prvu opciju (moja ploca, struja, voda, podovi i keramika), ali sam naknadno pogodio sa njima patos i struju. Od skoro stambeni krediti za izgradnju montazne kuce funkcionisu odlicno. Sto se tice garancije, u ugovoru je stavka da je prodavac duzan da otkloni svaki kvar na kuci nastao njegovom krivicom, i kod te stavke nema nikakvog vremenskog ogranicenja.
 
ok, a jel mi mozes reci koji su to krediti, mislim kod kojih banaka.
i ako nije tajna koliko te je ispalo po kvadratu, ako mozes da navedes posebno stavke.
aj hvala ti unapred bas sam se zagrejao.
pozdrav
 
Znam da sam videla neku temu, da ne otvaram ponovo :-)

Ima li neko iskustva; znači ne sa plaćanjem, nego sa stanovanjem. Našla sam vrlo povoljnu varijantu, sve mi se čini extra, ali mi (mislim kod na su srbiji) nekako nemamo poverenja da je dobro izolovana, da je dovoljno čvrsta i sl. A opet nisam čula nikog nezadovoljnog.
Zašto se kod nas ljudi teško odlučuju na montažne kuće, ima li nekog opravdanog razloga?
 

Back
Top