Su-35 Su-37

Tamo_Neki

Početnik
Poruka
32
Moze li neko da mi objasni razliku izmedju Su-35 i Su-37. Meni deluju isto.
Dali ce ikada uci u operativnu upotrebu i kojih zemalja, tj ima li Ruska Federacija uopste para za tako nesto?
Koje najnovije verzije Su-27 trenutno koristi RF, i kakve su te verzije u odnosu na one koje idu za Kinu, Indiju?
Veliko je sarenilo verzija, domacih i izvoznih izvedenih iz poznate 27-mice zato ako neko moze da mi razbistri bio bih mu zahvalan.
Serbian Pilot verovatno zna.
Pozdrav.
 
Ta dava aviona neće ući u upotrebu jer su to tehnološki demonstratori.
Ali, mnoge stvari sa su-35/37 su primenjene na serijskim verzijama aviona(npr. su-30mk) i polako se uvode u avijaciju ruske vojske(SU-27SM).Do 1995 je izradjeno 12 komada su-35 ali su korišteni za ispitivanja.Razlika izmedju su-35 i su-37 je što su-37 ima mogućnost promene vektora potiska a opremljen je i HOTAS komandama
Varijante aviona su-27:
Su-27, su-27P , su-27S , Su-27UB , Su-27M(su-35), su-37 , Su-27PU(su-30) , su-33(mornarička verzija na nosaču aviona ) , Su-27 IB(su-32FN/34) , Su-27SK(izvozna verzija , Kina i Vijetnam), Su-30MK(prodat Kini,Indiji varijanta MKI ),Su-30MKK i MK2(Naručeni za Kinu),i su-27SM (zadnja verzija koja se isporučuje samo Ruskoj vojsci a prvi avion je u upotrebi od 2003.) i su-47(varijanta sa obrnutom strelom krila-prototip).
 
Hvala na odgovoru ali zanima me samo jos koje tacno verzije koristi rusko RV, kakve su one u poredjenju sa izvoznim verizjama. Ja sam, npr, pre koju godinu citao da rusi imaju svega 5 Su-30 i da se koriste samo za takticke eksperimente. U kakvom je uopste stanju elektronika na ruskim Su-27 avionima. Dali je usao u ozbiljnu serijsku upotrebu Su-34 jurisnik ili je i one jedan od onih koji se proizvede u par komada pa se ceka kupac spolja da bi se nastavila proizvodnja.
Su-47 berkut koliko znam nije varijanta Su-27 vec kompletno nov avion, tehnoloski demonstrator.
Pozdrav drustvu.
 
Koliko se sećam u operativnoj upotrebi imaju u Frontovskoj avijaciji 100 Su-27, a u Lovačkoj avijaciji275 Su-27 i 5 Su-30. Neznam tačno koje varijante u kojoj avijaciji, bar je tako bilo pre par godina.
 

Back
Top