Promena fakulteta

Nevernik u to

Aktivan član
Poruka
1.593
Dve godine sam student Istorije u Beogradu, i shvatio sam da sam pogresio sto sam upisao,izgleda da se nisam prepoznao u tome! Pre dve godine kada sam trebao da upisem faks,otac me je molio da upisem PRAVA, a znam da sam mu rekao da to ne bih ni u ludilu! Sada sam definitivno resio da promenim faks i razmisljam se izmedju UCITELJSKOG (nekako sebe vidim u prosveti,ali nikako da pronadjem gde?? :( ) i PRAVA ( verovali ili ne IMAM BAS NEKU JAKU ZELJU DA UPISEM PRAVA) odakle se ona stvori,a znam da sebe nikada nisam mogao da zamislim na tom fakultetu?! Sta mislite sta je bolje od ova dva?
pozdrav i hvala
 
Ne znam nista o Uciteljskom fakultetu da ti kazem, ali sto se Pravnog faxa tiche, ako ne vidish sebe kao pravnika, ako ti ulazak u pravnichke vode znaci samo potencijalnu dobru zaradu i drustveni status, vrlo brzo ce ti i studiranje na njemu dozlogrditi. Potrebna je jaka volja i motivacija da se studiraju prava.
Ali ako izmedju sve te silne papirologije :) mozes da vidish mogucnost da se bavis poslom koji ce te ispunjavati, a ne opterecivati, ne daj ista da te spreci.
Neki su isli na tzv. profesionalnu orijentaciju, jesi li probao tako nesto?
Srecno..
 
:) Kako stvari stoje, izgleda si se odlučio obrazovanja koja nude šarolikiji spektar zanimanja od studija istorije a i sve to novo što te vuče i nije nesrodno!

Razmisli dobro, uostalom, izađi na prijemni ispit, nakon toga imaš još vremena da vidiš šta ćeš! ;)
 
Ima smer BEZBEDNOST na Civilnoj odbrani i magistarske iz LJUDSKE BEZBEDNOSTI! Ali, kragujevački pravni fakultet je, ako se ne varam, otvorio smer baš tako NACIONALNA BEZBEDNOST!
 
Bravo drzim ti fige da tvoj drugi izbor bude pravi u svakom smislu. A to za slusanje roditelja apsolutno podrzavam. Ja svoje nisam poslusala pa sam zavrsila faks koji sam ja mislila da treba i sad sam ponovo student ( faks za koji su mi roditelji preporucivali da upisem).
Sa prvim faksom sam se grcevito borila za posao, a da sam poslusala roditelje sve bi bilo drugacije.
Srecno
 
Nevernik u to:
Da na Kragujevackom ima Nacionalna bezbednost!


Srećno!
A za roditelje- pitanje je samo koliko su to konstruktivni saveti! Ima raznih roditelja (pa i raznih saveta)! Meni nikad nisu rekli šta da studiram i činjenica je da su moja opredeljenja potpuno, potpuno različita od njihovih! J a se u njihovu branšu nikad ne bih ukopila a svoj fakultet sam završila za 3 i po godine.
Samo, da me neko pogrešno ne shvati, ne mislim na roditelje koji dave bezrazložno nego, vremena se menjaju, neki su baždareni na potpuno drugačiju podelu zanimanja i za njih neki fakulteti predstavljaju univerzalno obrazovanje sa ogromnim mogućnostima zapošljavanja a više nije tako!
Ipak, čovek bira ono čime će se baviti celog života, nije u pitanju uvek "nepoštivanje" roditeljske želje, to je ipak već vreme da čovek i sam zna šta želi, da i sam ume da sabere za i protiv- najveći deo odluke je uvek na njemu!
Postoje slučajevi kao Biskin ali imam ja i jednog druga kog je ćale doslovno naterao na prava obećavši mu d aće mu finansirati i bilo koji drugi fakultet ali pod uslovom da završi i prava (!!!!), one nakon druge godine prava upisao drugi fakultet, pre tri godine već i diplomirao na njemu a na pravima još nije upisao četvrtu godinu i, da stvar bude nagora, pre dve godine je zbog odlaska na polaganje jednog ispita na pravima, preskočio razgovor za posao koji bi mu donosio 40-ak hiljada dinara plate a ispit nije ni položio!
 
TO je individualno na svakom fakultetu; najbolje je da se raspitash u svom sekretarijatu, ili ako imate neki salter 'za sirotinju', kako ja zovem ove nase saltere za informacije i potvrde...
 

Back
Top