Viza

Ja do sada nisam imala problema. Nije bila u pitanju Grcka, ali sam u nekoliko zemalja ulazila sa vizom izdatom u ambasadama drugih zemalja.

Ako je Sengen, onda ne bi trebalo da bude problem uci u bilo koju clanicu (sem UK).
 
Mislim da nije nikakav problem da ti prvi ulaz bude u Grčku, tačnije sigurna sam da nije. Jedino ne znam kako si dobila šengen. Ako si primera radi dobila preko firme (kao ja), moglo bi se desiti da nazovu tvoje i pitaju zašto su ti odobrili vizu ako se nisi pojavila tamo u recimo narednih godinu dana..

Ali, generalno nema problema. Evo moji drugari upravo dobijaju baš austrijski šengen, i idu avionom za Nemačku, naravno, na Svetsko prvenstvo i ne pada im ni napamet da ulaze u Austriju!

Lep provod!
 
sara777:
Mislim da nije nikakav problem da ti prvi ulaz bude u Grčku, tačnije sigurna sam da nije. Jedino ne znam kako si dobila šengen. Ako si primera radi dobila preko firme (kao ja), moglo bi se desiti da nazovu tvoje i pitaju zašto su ti odobrili vizu ako se nisi pojavila tamo u recimo narednih godinu dana..

Ali, generalno nema problema. Evo moji drugari upravo dobijaju baš austrijski šengen, i idu avionom za Nemačku, naravno, na Svetsko prvenstvo i ne pada im ni napamet da ulaze u Austriju!

Lep provod!
Muz radi u austrijsoj firmi pa su nam oni poslali pozivno pismo i svi smo deobili vizu, poslovnu.
Ali ni on ni mi necemo ici u Austriju pre mora, a neki su me zaplasili da Grci prave probleme.
 
Petka, kako je proslo?
Ja sam putovala u Italiju na Grcku vizu (sengen), a da u Grcku nisam ni usla. I naravno, nije bilo problema. Ne bi trebalo da ih imas.


Kad smo kod viza, zna li neko onaj sajt o viznom rezimu? Pominjali smo ga ranije. Dobra stvar.
Hvala!
 
Petka:
Imamo austrijski sengen.
Da li prvi ulaz moze da nam bude u Grcku, a da pre nismo isli u Austriju?
Da li Grci prave probleme?

Ja sam prosle godine isao u Grcku sa, do tada, nekoriscenim belgijskim multi schengenom. Nije bilo nikakvih problema, cak ni pitanja kako, zasto i slicno. To vazi za sve sengenske zemlje.

Ono gde moze da bude nezgodno je ako single entry vizu za jednu zemlju iskoristite za neku drugu, ili multi nikada ne iskoristite tamo gde treba. Niko vas nece spreciti da putujete, ali sledeci put bi ta ambasada mogla da se nadje "uvredjenom" zato sto niste postovali odredbe sengenskog sporazuma koji kazu da vizu treba da izda zemlja "glavne destinacije".
 
meelosh_bg:
Ja sam prosle godine isao u Grcku sa, do tada, nekoriscenim belgijskim multi schengenom. Nije bilo nikakvih problema, cak ni pitanja kako, zasto i slicno. To vazi za sve sengenske zemlje.

Ono gde moze da bude nezgodno je ako single entry vizu za jednu zemlju iskoristite za neku drugu, ili multi nikada ne iskoristite tamo gde treba. Niko vas nece spreciti da putujete, ali sledeci put bi ta ambasada mogla da se nadje "uvredjenom" zato sto niste postovali odredbe sengenskog sporazuma koji kazu da vizu treba da izda zemlja "glavne destinacije".
Grci su rejkli da nema problema, a i ja sam tako shvatila na kraju. Da ce jedini problem biti ako sledeci put trazimoo vizu od njih, a nismo bili u Austiji. Onda mogu da kazu, ajde vi lepo u grcku ambasadu po vizu.
Hvala svima!:)
 
:confused:
Kakvo zdravstveno osiguranje je potrebno za vadjenje grckog sengena?Ja nesto racunam po onoj logici 180dana x 1EUR = 180EUR?Ili se varam?
Koliko garantno pismo olaksava posao?
Thanks :razz:
 
PS Polisa zdravstvenog osiguranja sa asistencijom za putnike u inostranstvo (tako se zove)

Ja sam uplatila Delta o., u agenciji "Far & Away", Bircaninova 34-36 . Oni su OK, vracaju novac ukoliko je viza na kraci period od trazenog ili ukoliko nije izdata(kuc kuc kuc).
 
Znaci osiguranje je malo manje od 100EUR za sengen na 6 meseci.

Ja sam evo bas danas dobio garantno pismo pa sad pokusavam da saznam sta je jos sve potrebno da bih glatko dobio vizu.Svako ko zna nesto dobrodosao je :-)
 

Back
Top