Srbiji nema mesta u EU........

Kohen

Ističe se
Poruka
2.450
As the EU prepares to admit two new members, doubts are setting in. How far should 'Europe' go?

Whatever the verdict, it will be read with interest across the Balkans. Romania has an edge right now, thanks to the reformist zeal of its new government under President Traian Basescu, who's worked hard to clean up the country's judicial system and push out corrupt officials. But it's still no shoo-in. Meanwhile, a clutch of other states are lining up for eventual EU membership, promised a place in the wider European family as a reward for good democratic behavior. Croatia and Turkey already have their slots on the official candidates' list; the rest anxiously await their turn even as sentiment in Western capitals turns against them. The treatment of Bulgaria and Romania will send a signal of discouragement—or hope.

Newsweek
----------------------------
Sve su glasniji rumori iz zemalja EU da ce prijem novih clanica biti na duze vreme suspendovan, a neki se zalazu i za potpunu obustavu prijema........

Kandidati koji jos uvek imaju sanse da bez narocitih poteskoca udju u uniju, su , pre svega Rumunija, koja je skoro sigurno vec clanica EU..........
Bugarska je uveliko pokvarila svoje pozicije, korumpiranim sudstvom, neslobodom medija, i jos nekim gafovima u posledjih godinu dana.........
Hrvatska se pominje kao zemlja koja bi ,jos kao poslednja u tom turnusu , mogla da udje u EU......

Dalje, vrata se polako zatvaraju ...

Na forumu je ova tema, ulazak u EU ili ne, vec hiljadu puta prezvakana........

Zato , ne ocekujem neke nove reakcije na vesti da smo sve dalje od clanstva u EU.....
Smatram, samo , da je ovo bitna vest.......neki ce se radovati, neki nece.............

Licno, mislim da ,nakon vesti koje stizu iz sveta od relevantnih politicara, Srbija skoro da nema vise sanse da u sledecih 50 godina udje u Evropsku Uniju.......a mozda ni tada.......
 
Kohen:
As the EU prepares to admit two new members, doubts are setting in. How far should 'Europe' go?

Whatever the verdict, it will be read with interest across the Balkans. Romania has an edge right now, thanks to the reformist zeal of its new government under President Traian Basescu, who's worked hard to clean up the country's judicial system and push out corrupt officials. But it's still no shoo-in. Meanwhile, a clutch of other states are lining up for eventual EU membership, promised a place in the wider European family as a reward for good democratic behavior. Croatia and Turkey already have their slots on the official candidates' list; the rest anxiously await their turn even as sentiment in Western capitals turns against them. The treatment of Bulgaria and Romania will send a signal of discouragement—or hope.

Newsweek

Sve su glasniji rumori iz zemalja EU da ce prijem novih clanica biti na duze vreme suspendovan, a neki se zalazu i za potpunu obustavu prijema........

Kandidati koji jos uvek imaju sanse da bez narocitih poteskoca udju u uniju, su , pre svega Rumunija, koja je skoro sigurno vec clanica EU..........
Bugarska je uveliko pokvarila svoje pozicije, korumpiranim sudstvom, neslobodom medija, i jos nekim gafovima u posledjih godinu dana.........
Hrvatska se pominje kao zemlja koja bi ,jos kao poslednja u tom turnusu , mogla da udje u EU......

Dalje, vrata se polako zatvaraju ...

Na forumu je ova tema, ulazak u EU ili ne, vec hiljadu puta prezvakana........

Zato , ne ocekujem neke nove reakcije na vesti da smo sve dalje od clanstva u EU.....
Smatram, samo , da je ovo bitna vest.......neki ce se radovati, neki nece.............

Licno, mislim da ,nakon vesti koje stizu iz sveta od relevantnih politicara, Srbija skoro da nema vise sanse da u sledecih 50 godina udje u Evropsku Uniju.......a mozda ni tada.......




Sta vam je ljudi, mi smo vec u EU, samo nam to niko nije rekao. Kad nam budu rekli, onda svi da duboko udahnemo i da se lepo nadisemo "evropskog vazduha", a "braca" hrvati "zraka".
 
Lepo je govorio moj profesor tehnicke mehanike "ovde pocinje Mala Azija". A bio je i blic hit u novinama na pitanje sta moisli o EU ,Dzoan Kolins je rekla "stvarno ne zmnam o cemu bih pricala sa nekim Madjarem ,Rumunom, ili UKrajincem" Nas nije ni pomenula . Ovi sto nam objasnjavaju da moramo da ispunimo uslov da bismo usli u partnerstvo ili Nato ili da se nastave pregovori ,samo rade svoj dobro placen posao.Mislim na strance a nasi su isto to samo sto nam prevode posto mi kao ne razumemo,tako da izgleda da nema mesta...A nesto se i ne upinjemo bas.
 
Iron Lord:
E tu se slažem sa Vama!

Onda da ne dajemo ove što traže?
Pa šta?
Da nas prime i 2020 ova dvojica neće biti živa, neka mi Bog oprosti.
A ni ja neću biti bitan...


За сада једини који ипак увиђе бесмисао... свих прежваканих жвака...




36_2_68.gif
 
jomini:
Na koju foru će Bugarska i Rumunija dogodine u EU? Pa oni su jad i beda veći od nas!

Па је л' Ти Јом стварно верујеш да је потребно "испунити неке услове" - човече уопште се не ради о томе - Запад ЈЕДНОСТАВНО ЗАПИШАВА ТЕРИТОРИЈУ... има сасвим друге циљеве, какви бре "услови", какви бакрачи...то је само ИЗГОВОР 8-)
 
bugari i rumuni mozda zive bedno,ali nek pogleda neko njihov bdp i rast,pa ce videti da mi pet godina ako budemo imali sadasnji rast,bicemo kao bugarska danas...
i ispunili su dosta politickih uslova...sem dodatnih oko korupcije,sudstva..jednom recju,sredili su svoja drustva...
 
jomini:
Pa onda bi trebali oberučke da nas prime, a ne da zatežu, zar ne? Mi imamo bolji geografski položaj.

Њима је потпуно јасно ДА ИХ ОВДЕ НАРОД НЕЋЕ... и да могу само да изазову неко сра*е.........нису толики дебилци....... мислиш да се не би одмах осмислио неки "покрет отпора" или слично... па то би одмах неко ко је противник ширења утицаја САД на исток добро платио и био би пичвајз.....
 
@eremita
:confused: :lol: :confused: :lol:
bash to tako ide?...pa vidish da je kriticno da li nas uopste hoce u bliskoj buducnosti,al' ne zato sto "ih ovde narod nece"
pokret otpora,pichvajz...ma ti se zayebavash
jesi ti video ankete svih agencija oko procenta koji je za ulazak u eu?
kad su to videli,i radikali su ublazili retoriku..ali se ti ne dash..:)
 
@ Petar FPN

А Ти искачеш из "илегале" једино ако неко угрози СТВАРАЊЕ ПРИВИДА О ДОБРОВОЉНОСТИ НАРОДА СРБИЈЕ ЗА УЛАЗАК У ЕУ... интересантно...
видећемо резултате рефередума - јер када до тога дође ОНДА СЕ МОРА НАРОДУ
ПРЕДОЧИТИ ШТА ГА ЧЕКА... а не само лиферовати лажи....
 
ma to je zbog one kancelarije koju si onda bio raskrinkao;)
pa narodu se mora i predochiti sta ga cheka ako ne udje...uglavnom,videcemo sta ce biti..i da li ce biti "pokreta otpora"...opet ti kazem,pogledaj ankete o eu...(iste one koje kazu da su radikali najjacha partija);)
 
Petar_FPN:
ma to je zbog one kancelarije koju si onda bio raskrinkao;)
pa narodu se mora i predochiti sta ga cheka ako ne udje...uglavnom,videcemo sta ce biti..i da li ce biti "pokreta otpora"...opet ti kazem,pogledaj ankete o eu...(iste one koje kazu da su radikali najjacha partija);)

Па та "канцеларија" је легло шпијуна и крвопија српског народа.......шта је Теби, је л' Ти мислиш да је свима у Србији "сврака мозак попила"... па прати мало шта раде...

А шта народ чека ако не уђе у ЕУ ? Ништа! Битно је да достигнемо СТАНДАРДЕ... и ништа више - ништа не вреди улазак Словеније и Хрватске у ЕУ ако ми не уђемо или нећемо да уђемо.......ништа, могу ду*е да обришу са тим "уласком"... тзв."стандард" се потпуно вештачки одржава у Словенији, не мислиш ваљда да је то последица њиховог рада - па зашто би јанези толико наваљивали на Србију... а и усташе такође......
 
eremita:
Па та "канцеларија" је легло шпијуна и крвопија српског народа.......шта је Теби, је л' Ти мислиш да је свима у Србији "сврака мозак попила"... па прати мало шта раде...

А шта народ чека ако не уђе у ЕУ ? Ништа! Битно је да достигнемо СТАНДАРДЕ... и ништа више - ништа не вреди улазак Словеније и Хрватске у ЕУ ако ми не уђемо или нећемо да уђемо.......ништа, могу ду*е да обришу са тим "уласком"... тзв."стандард" се потпуно вештачки одржава у Словенији, не мислиш ваљда да је то последица њиховог рада - па зашто би јанези толико наваљивали на Србију... а и усташе такође......
e dobro je,vec si prichao sta mislish o kancelariji...nemoj mi to vishe,keve ti...spijuni,krvopije...:roll:
ne shvatam ovaj deo oko slovenije i vestackom standardu. sto bi toliko navaljivali na srbiju?
mislish na nashe trziste?...pa da izvuku profit,to je bar jasno...
nego,kako to,na bilo koji nachin ide u prilog tvojoj tvrdnji da standard nije posledica njihovog rada,pa navaljuju na srbiju? koja je to ekonomija,daj objasni....
 
eremita:
Па та "канцеларија" је легло шпијуна и крвопија српског народа.......шта је Теби, је л' Ти мислиш да је свима у Србији "сврака мозак попила"... па прати мало шта раде...

А шта народ чека ако не уђе у ЕУ ? Ништа! Битно је да достигнемо СТАНДАРДЕ... и ништа више - ништа не вреди улазак Словеније и Хрватске у ЕУ ако ми не уђемо или нећемо да уђемо.......ништа, могу ду*е да обришу са тим "уласком"... тзв."стандард" се потпуно вештачки одржава у Словенији, не мислиш ваљда да је то последица њиховог рада - па зашто би јанези толико наваљивали на Србију... а и усташе такође......


Opet prica o tome kako ce Janezi i Hrvati da poumiru od gladi bez Srbije??????? :confused:

Mislim...........hebote :D :D :D :D :D :D

A i hebacemo im kevu kada Beko kupi Merkator................ :D :D :D :D :D :D
 

Back
Top