Prica o ljubavi ,skoro uvek, udavi

Ovo je prica koju vrlo retko pricam

Ovo je prica koju mi je uz picence i meze ispricao jedan prijatelj. On nije imao stan i ziveo je kao podstanar, par godina kod istog gazde. Nije pravio probleme i uvek sve radio kako treba. Da bi mu gazda posle nekog vremena ponudio da ga skuci tako sto bi ovaj ozenio neku njegovu rodjaku. Ali ono sto je bilo interesantno u prici mog prijatelja je bio nacin na koji mu je ta zena predstavljena kroz pricu. Nije doznao o njoj ni da li je plava, ni da li je crna, nista mu gazda nije rekao o tome. Rekao je samo da ima kucu na cetiri sprata, kola u garazi. I sta je posle bilo nije bitno, jer ono sto hocu da pitam je sledece, da li Vam ovako nesto deluje O.K.? Mislim toliko o ljubavi.
:confused:
 
Veoma zanimljivo pitanje.
Razmišljam koliki je procenat zadovoljnih svojim izborom.
t_bugsreclining.jpg

Zavoleli smo, odlučili da zajedno provedemo život
images

...a nakon nekoga vremena ...nismo zadovoljni, nismo srećni:eek:...



nema krivca ...a ni ljubavi :sad2: koja nam je nasušno potrebna

 
Primetio sam da je neko pitao gde je u pomenutom ljubav, dobro je to pitanje. Mozda je sada i ovde ulazak u brak nesto slicno kao i polazak u prvi razred. Pa kada dodje vreme rukovodeci se onim daj sta das ljudi privole najblizeg do sebe. Ne pricam napamet vec iz licnog iskustva jer sam i ja bio tako ponudjen. Ali mozda sam zaostao ili romanticar idealista , neznam ali po meni brak dolazi kao zavrsnica jednog skladnog odnosa dve osobe (zbog onih manifestacija u najavi da kazem osoba suprotnog pola), odnosa ispunjenog poverenjem, uklapanjem u velikom broju znacajnih zivotnih stavova, naravno i seksualnim uklapanjem, i tako dalje i tako dalje. A bez obzira na to sto odmah posle upoznavanja nije zakazano i vencanje, meni to deluje nekako malo, recimo, neobicno. Pogotovo sto su prve reci opisa te mlade bile opis onoga sto bi trebalo biti interesantno poreskoj upravi a ne nekome ko zeli brak sa tom osobom. I na kraju ,sudeci po ovom mom pisaniju , pa mislim da sam dao pravi naslov.
 
lider;bt47811:
Nemam običaj da komentarišem ali si dao lep primer.
Šta je ljubav?
Da li se rađa ili stvara?
Ugovoreni brak sam po sebi nemora biti loš.
Zar i vi niste vašu ljubav prvo posmatrali kao potpuno nepoznatu osobu?
Vrlo zanimljivo pitanje...Da li se ljubav radja ili stvara? ako se stvara, onda je ovakva mogucnost ugovorenog braka moguca ali nije sigurno da li ce biti uspesan...Uostalom, ko garantuje i braku iz ljubavi da ce biti uspesan? :think:
Ali, ja ne bih bila to sto jesam da ne verujem u ljubav...:heart: I pored svega, mislim da je bolje imati je i osetiti bar u pocetku a posle...:think:
Interesantna prica...kojih je bilo mnogo u proslosti...:ok:
 
Hm opet u mom odgovoru na pitanje nisam dao odgovor gde je ljubav? Pa to i jeste bio moj motiv za pricanje ove price koju napisah. I mene zaista zanima upravo to gde je tu ljubav? Jer iz prilozenog sadrzaja price vise ima elemenata ekonomije nego li ljubavi. U fazonu ja potpisujem ugovor na neodredjeno vreme ali kao svojevrsnu platu dobijam smestaj?!? Meni deluje malo bezveze, opet ponavljam da mozda nisam tome dorastao ili sam pak zarobljen u neku pogresnu predstavu o ljubavi.
P.S.
Zeleo bih da izrazim zadovoljstvo sto mi je blog komentarisan od strane nekoga ko nema obicaj da komentarise a pri tome jos ima pravo veta na pisanija po ovom sajtu.
 
]Veoma zanimljivo pitanje.
Razmišljam koliki je procenat zadovoljnih svojim izborom.
Zavoleli smo, odlučili da zajedno provedemo život

...a nakon nekoga vremena ...nismo zadovoljni, nismo srećni:eek:...



nema krivca ...a ni ljubavi :sad2: koja nam je nasušno potrebna


Zahvaljujem na komentaru!
Samo moram da primetim da nisam bas (da tako kazem) strucno osposobljen za davanje odgovora na pitanje o braku. Jer se nisam zenio, ko velim jos sam mlad:zcepanje::zcepanje::hahaha::hahaha: tako da nisam strucan za odgovore jer nemam to iskustvo. A od nekih starijih , i oho-ho starijih, sam cuo da ako se ozenim - kajacu se a tek ako se ne ozenim, tek onda cu da se kajem. Pa jos uvek razmisljam sta je bezbolnije
 
pely;bt47838:
Nije bilo pitanja samo “glasnog” razmišljanja u vezi načina stupanja u brak o informacijama koje su evidentne u okruženju u kome živimo.
U današnje vreme izbor partnera je naša odluka za razliku i način ženidbe/udaje u prošlosti...:cool:

Zahvaljujem na komentaru!

Jako mi je drago zbog Tebe, i u pravu si kada kazes da danas devojka sama bira svog muza. I to je uglavnom tacno. Ali mislim da je i danas prisutan sindrom Vase Ladackog (ako shvatas sta time zelim reci) da osoba (nije bitno kog pola) udje u brak motivisana sigurnoscu u matrijalnom smislu. Valjda smatrajuci "Pa valjda cemo se i zavoleti vremenom". Ja sam svima zahvalan na svakom komentaru ali bih voleo cuti misljenje o toj , svojevrsnoj, trampi. A to u navedenom slucaju nije klasicno sponzorstvo, vec neka cudna kombinacija.
 
Evo linka koji govori o braku i ljubavi :
http://sr.wikisource.org/sr-el/%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2_%D0%B8_%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA

Citat "U sadašnjem, malom svetu, ljubav je za većinu ljudi stranac. Pošto je ljudi ne razumeju i klone je se, ona se retko začne, ili ako se to i desi, ona brzo uvene i umre. Njeno nežno tkanje ne može da podnese stresove i napor svakodnevnog života. Njena duša je suviše kompleksna da se prilagodi ljigavoj potki naše društvene strukture. Ona kuka, žali i trpi zajedno sa onima koji imaju potrebu za njom, mada im nedostaje sposobnost da se uzdignu na vrh ljubavi. Koja vizija, koja mašta, koji genije poezije, čak i delimično, može da predvidi potencijal takve snage u životu muškarca i žene. Ako se ikada ostvari istinsko drugarstvo i postigne jednakost među polovima, onda će ljubav, a ne brak biti ona snaga koja je dovela to toga."
 
Moja skolska se u tipa zaljubila jer je u `` ono`` vreme vozio crveni Opel kadet, cini mi se -Suyu.
Durga skolska se udala po ugovorenom braku.
Moja kuma se sa tipom upoznala preko Neta.
Skolska moje kume se se tipom upoynala preko novinskog oglasa.
I SVE SZ U SRECNIM I DUGOVECNIM BRAKOVIMA, nasmejane i zadovoljne, skućene i sa decom.
Mnogo vise mojih skolskih, koje su se udale zbog velikih ljubavi, odavno su razvedene, same sa decom u kućama svojih roditelja. .
Meni je nudjen ugovoreni brak koji sam odbila u samoj najavi. Sada mislim da bih i ja pored njega bila zadovoljna mozda i vise od njegove sadasnje supruge jer je on odlican muz i dobar covek.
Neki drugi momak koji mi je nudio brak jer me je mnogo voleo ali ja njega nisam, sada je takodje uyoran suprug i dobar domacin iako ne voli svoju zenu ni sada kao ni onda , ali je vaspitan da odrzava porodicu.
Ja sam se udala iz ljubavi koje se oboje sada samo secamo i slatko smejemo proslom vremenu . Niko nikoga ne krivi, prosto smo prihvatili cinjenicu. Ali smo oboje sami i nezadovoljni bilansom jer svako vuce na svoju stranu , kuci svoj stan i rucka svoj zivot plaseci se samoce.
PRAVILO JE DA NEMA PRAVILA, prosto se desi !
 
Poslednja izmena:
Kako gde je tu ljubav? Pa svuda! Prvo,taj sto pristade na zenidbu-voli sebe samog,jer nece covek vise da se unistava nego sebi da pomogne. Zatim,i onaj provodadzija a i mladozenja-vole bliznje svoje! jedan pomaze rodjaci i prijatelju,drugi nepoznatoj zeni i prijatelju. Usput se drze i bozjih zapovesti,pomozi bliznjem,voli bliznjeg,razmnozavajte se,spajajte se u bracne zajednice.....eto-vidis da sve prsti od ljubavi
 
pely;bt47852:
Evo linka koji govori o braku i ljubavi :
http://sr.wikisource.org/sr-el/%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2_%D0%B8_%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BA

Citat "U sadašnjem, malom svetu, ljubav je za većinu ljudi stranac. Pošto je ljudi ne razumeju i klone je se, ona se retko začne, ili ako se to i desi, ona brzo uvene i umre. Njeno nežno tkanje ne može da podnese stresove i napor svakodnevnog života. Njena duša je suviše kompleksna da se prilagodi ljigavoj potki naše društvene strukture. Ona kuka, žali i trpi zajedno sa onima koji imaju potrebu za njom, mada im nedostaje sposobnost da se uzdignu na vrh ljubavi. Koja vizija, koja mašta, koji genije poezije, čak i delimično, može da predvidi potencijal takve snage u životu muškarca i žene. Ako se ikada ostvari istinsko drugarstvo i postigne jednakost među polovima, onda će ljubav, a ne brak biti ona snaga koja je dovela to toga."

Zahvaljujem se na komentaru, jer tek kada covek cuje razna misljenja mozda uspe doneti ispravan zakljucak. Procitao sam Tvoj/Vas komentar i shvatam da je on samo logican produzetak slikice koja se pojavljuje uz nick. Mislim da je na slikici neka junakinja iz neke bajke. Bas kao sto je i komentar bajkovit i nekako nestvarno zvuci danas i ovde. Opet naglasavam da to pricam u svoje ime. Zaboravih napomenuti da nazalost zvuci nestvarno. U ovo neko suludo vreme kada svi negde jurimo trazeci nesto. I uglavnom to sto jurimo i ne stizuci U svakom slucaju hvala na interesantnom razmisljanju!
 
srna4;bt47868:
Moja skolska se u tipa zaljubila jer je u `` ono`` vreme vozio crveni Opel kade, cini mi se -Suyu.
Drga skolska se udla po ugovornom braku.
Moja kuma se sa tipom upoznala preko Neta.
Skolska moje kume se se tipom upoynala preko novinskog oglasa.
I SVE U SRECNIM I DUGOVECNIM BRAKOVIMA, nasmejane i zadovoljne, skucene i sa decom.
Mnogo vise mojih skolskih, koje su se udale zbog velikih ljubavi, odano su razvedene, same sa decom u roditeljskim kucama.
Meni je nudjen ugovoreni brak koji sam odbila u samoj najavi. Sada mislim da bih i ja pored njega bila zadovoljna moze i vise od njegove sadasnje supruge jer je on odlican muz i dobar covek.
Neki drugi momak koji mi je nudio brak jer me je mnogo voleo ali ja njega nisam, sada je takodje uyoran suprug i dobar domacin iako ne voli svoju zenu ni sada kao ni onda , ali je vaspitan da odrzava porodicu.
Ja sam se udala iz ljubavi koje se oboje sada samo secamo i slatko smejemo proslom vremenu . Niko nikoga ne krivi, prosto smo prihvatili cinjenicu. Ali smo oboje sami i nezadovoljni bilansom jer svako vuce na svoju stranu , kuci svoj stan i rucka svoj zivot plaseci se samoce.
PRAVILO JE DA NEMA PRAVILA, prosto se desi !

Zahvaljujem na komentaru i na vremenu koje je posveceno njegovom pisanju! Mozda gresim ali cini mi se da od svih sibica koje su bile u igri ona najkraca nekako zavrsila bas kod Tebe/Vas. I kao da su svi pomenuti likovi ,u navedenoj prici, imali vise srece. A da je zajednica koju si Ti ostvarila kao iglo na severnom polu, iglo u kojem ste Ti i Tvoj partner nasli malo topline i nacina da se koliko-toliko ugrejete od spoljasnje velike hladnoce. Izvinjavam se ako je kojim slucajem poredjenje pogresno ili pak nekoga povredjuje. Neznam ali u komentaru se samoca pominje kao neka kazna za zivot koji nije ostvaren, bar nije ostvaren na neki ocekivani nacin. Slazem se u izvesnoj meri sa tim. Jer je i u najcitanijoj knjizi na svetu navedeno idite i mnozite se. A i ovih dana sam i ja na forumu propagirao porodicu kao neprocenjivu vrednost. A ja sam ju nemam ni u petogodisnjem planu. Dobro, poceo sam o samoci koja je pomenuta kao kazna za neostvareni zivot. I sve je to ok. Ali bar po meni covek prvo treba da nauci da bude sam, ne dozivljavajuci samocu kao pogubnu. Cak sta vise uzivam u tome da vreme provodim u samoci. Naglasavam da mi nije cilj da to savetujem bilo kome ili bilo koga na to navodim. Jos jedanputa bih se zahvalio na komentaru i pozeleo ugodan dan!
 
dusan jovic 95;bt47869:
Kako gde je tu ljubav? Pa svuda! Prvo,taj sto pristade na zenidbu-voli sebe samog,jer nece covek vise da se unistava nego sebi da pomogne. Zatim,i onaj provodadzija a i mladozenja-vole bliznje svoje! jedan pomaze rodjaci i prijatelju,drugi nepoznatoj zeni i prijatelju. Usput se drze i bozjih zapovesti,pomozi bliznjem,voli bliznjeg,razmnozavajte se,spajajte se u bracne zajednice.....eto-vidis da sve prsti od ljubavi

Hvala na komentaru! I nemoj mi zameriti ,neznam zasto ali on me je (dok sam ga citao) podsetio na izlaganja onih sahovskih velemajstora kada komentarisu neku partiju. Zvucalo mi je kao sledece:" I IMAMO OSOBU BEZ STANA KOJA AKO BI ODLUCILA BILO STA DRUGO BIO BI TO LOS POTEZ, I DOVEO DO KRAJA U NAREDNA DVA-TRI POTEZA. OVAKO, ODIGRACEMO MLADU PORED OSOBE BEZ STANA, U SLEDECEM POTEZU NJIH DVOJE ODLAZE NA POLJE KUCA NA 4SPRATA, I TIME SMO DOBILI KVALITET NA POLJU RODJAKA CIJA VREDNOST JE PORASLA I NA POLJU OSOBE BEZ STANA I NA POLJU MLADE BEZ MUZA. BRILJANTNO ODIGRANA ZAVRSNICA!". Samo postoji jedan mali problem, sahovske figure pomeras tamo-vamo, menjas lovca za topa i sl. Figure u toj partiji saha nemaju dusu i nema emocija. Vec cista matematika. A u ovoj partiji o kojoj sam ja divanio, stvari su malo drugacije. Mozda bi i ona devojka bila sretna ali taj moj prijatelj ne. Jer bar koliko ga ja poznajem, nikada mi o braku nije pricao na taj nacin, kao o zajednici zasnovanoj na svojevrsnoj menjazi tipa dam ti stan i dobijem muza. Naravno uz obostrano trpljenje ako nam vec ljubav negde zaturi adresu i zaboravi nas. Kazem hvala ti na komentaru lepo je cuti i neka jednostavna a prakticna misljenja. Ugodan dan!
 

Back
Top