LETNJA IMPRESIJA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

širom zatvorenih očiju

LETNJA IMPRESIJA

Oceni ovaj blog
Po cemu se pamti jedno leto?

Po bojama:zuta.plava.siva,bela.
Kao sunce,kao more,kao stena,kao jedro broda.

Po mirisima:miris soli,miris ribe,miris smokava.

Po biljkama:agave.aloje,palme,cempresi.
Bez njih bi sunce nemilosrdno przilo kupace.

Po zivotinjama:igra na pesku sa lenjim sijamskim macorom i belom umiljatom mackom bez pedigrea.
Po jatu morskih ribica hranjenih razmrvljenim keksom.
Po galebovima koji su verni pratioci ribarima na pucini.

Po zvuku:sum mora,krici galebova,lagane muzicke note iz kafe-picerije na plazi,sirene dolazecih i odlazecih brodova,buka dvotockasa i cetvorotockasa na trajektu.

Po ljudima-otpaci u pesku,otpaci u moru.
O njima najmanje,ne uklapaju se u ovaj kolorit,samo ga prljaju..nemaju oci za njegovu lepotu,jer istu nemaju ni u sebi.
"Svet je kao ogledalo..vraca nam lepotu sopstvenog lika"..

KOTOR avgust 2009.

Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na Facebook Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na Google Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na My Yahoo! Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na Live Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na MySpace Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na Twitter Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na Digg Pošalji "LETNJA IMPRESIJA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gagili48 (avatar)
    Draga moja Lejla...kako me ovo podseti na moje ovogodisnje letovanje u Boki...u julu...
  2. REVELIN (avatar)
    Po ljudima-otpaci u pesku,otpaci u moru.

....sa koje god strane da sagledaš
    i kako god da protumačiš .....
    ima istine u ovome
  3. Say it right (avatar)
    Ah...more...leto...
  4. gost 39034 (avatar)
    ...po cemu se pamti jedno leto-po bojama,po mirisima, po biljkama, po zivotinjama, po zvuku, po ljudima...
    ...po necijim poljupcima slanim od morske vode, po zrncima peska na osuncanoj kozzi, po bosim nogama u necijem krilu, po ukusu lubenice ciji se sok sliva niz njegovu bradu...
    ..i kako nam ovakve recenice koje si napisala "donesu" leto cak i u sred zime....