Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...

Dok srčem čaj u pet ...i pravim se Englez ...


Srk ...

Rešio sam da više ne srčem prvu jutarnju kafu ( jer to me podseća na Tursku koja je još daleko od ulaska u EU ... )...već sam počeo da srčem čaj u 5 i pravim se Englez, ne bih li ličnim primerom ovu našu zemlju približio Evropi ...pa da ...

Srk ...
Za razliku od nekih članova engleske aristokratije ( koji su svoj budžet za ovu godinu skrckali pa sami moraju da kuvaju čaj ), ja takvih problema za sada nemam ...Meni prijateljica svaki dan ( posle popodnevne dremke ) skuva čaj i donese u ljuljašku, pre nego što se bacimo na tabliće ...

Srk ...

I tako ...pošto nas je sinoć mrak naterao da predjemo u sobu, nastavismo prekinutu partiju na kauču. U jednom trenutku ( shvativši da me je nemoguće pobediti ), poče da mi se žali :
- Pa ja nikako da dobijem?
- Zaista čudno, - odgovaram ja – sve koje su bile na ovom kauču, pre ili kasnije su dobile ...- i tu ja primetim da treba da upišem recku, jer šta ga znaš...Nekad je i recka bitna za konačni ishod ...

Srk ...
I tako ...dok listam novine i srkućem čaj, saznajem da je istorijska poseta našeg državnog vrha Kini, još jednom potvrdila ... da se Kineski zid ( za razliku od Berlinskog ), još uvek nalazi tamo gde je i bio ...što su zabeležile i kamere RTS – a ...

Srk ...

Onda dalje saznajem ...Oni koji tvrde da je naša diplomatija izgubila kompas, za sada su u krivu ...Istina je u stvari...da se mi malo okrećemo prema Zapadu, malo prema Istoku ...ne bi li se kako vratili na Jug ...

Srk ...

Vlada ima spreman socijalni program ...za koji se nadam da će pre upotrebe prvo isprobati na sebi ...

Srk ...

Sela nam se polako gase, i izgleda da je to naš gorući problem...Neki bi rekli da smo ga baš ugasili ...

Srk ...

Izgleda da nas je '' Prokop '' finansijski ukopao ...ali to tek sad izlazi na površinu ...

Srk ...

Onda dalje ...Podržavam ovu akciju '' Očistimo Srbiju '' i predlažem radi simbolike ( molim nadležne ovim putem da o ovome dobro razmisle )...da se krene od Skupštine ...( može i autobusom )

Srk ...

Izvesni Pera Davidovski, ( eh...svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju ) je prekjuče pokušao da udje u kuću Jovanke Broz, tvrdeći da su mu ona i Tito roditelji. Ne zna se da li je uspeo da se baci majci u zagrljaj, ali se zna da je proteran iz Srbije ... i da neće u subotu moći sa svojim roditeljima da učestvuje u '' Porodičnoj šetnji '' koju organizuje DSS ...

Srk ...

Struja će od jeseni poskupeti, pa se nešto mislim ...možda nije loše da saznate zašto je Tesla morao da se vrati u Ameriku ...i o čemu danas razmišlja Prvi ministar...
Moju najnoviju knjigu '' Tesla se vraća u Ameriku – Prvi ministar '' ...možete naručiti preko mojih adresa :
Voja.Radovanovic@gmail.com
Ili
malivoja@bitsyu.net
za samo 220 dinara po primerku plus PTT …
A ja ću se dotle i dalje praviti Englez …
Srk …
U Beogradu
10.09.2009 god.
 

Back
Top