Ljudmila - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Ljudmila

Oceni ovaj blog
‘’Spalio je juli seno
A tisa nezapamceno opala
I otkrila sprud kraj slepa
Ko stvoren za njena lepa stopala
Stari joj je bio ladjar
Polu rumun, polu madjar, besni ker
Prema meni nikad zao
Nekako je znao da mu volim kcer…’’

Sve se nekako poklopilo, kao sto to I biva u zivotu,vece, miris meda iz njene kose u vazduhu I gornji stihovi Ljudmile naseg slikara toka svesti Djordja B.I dok Moja Mila prati te uspesne engleske detektive na TV-u ,bas kako Aleksej kaze, meni ‘’curi lice’’ …I posle svih godina ne shvatam zasto na neke njegove stihove moram da se borim sa knedlom u grlu I trljam oci,ali eto…desava se pa kad kaze ‘’bodom sitnim kao prezla ,moje ime je izvezla stidljivo…’’ eee…
Kako god, I tu noc smo prespavali I sutra nas je docekalo vreme za grad,malo setnje vise kupovine ,a ponajvise bola u nogama ,jer svaka prodavnica liči ,ali nije bas ona koju moja Draga trazi ,pa onda od saborne preko katedrale do uspenske crkve,pa manja setnja do sinagoge I tako par puta u krug.Da li zbog umora ili zbog vremena nekako je taj grad ponovo licio na nju ,nekako se sa Ljudmilom uplela u moje dlanove koji opet mirisu na nju,nekako je Apolo centar postao onaj stari ispred kog sam je cekao,cak su vratili I golubove na Trg Slobode da bude bas isto kao kada smo se tu susretali ,onaj lepet krila I strujanje vazduha kada stotine njih uzlete dok hodam ka njoj…Sve je negde stalo kao slike iz sarenih knjiga bajki o trnovoj ruzici kako je celo carstvo usnulo.Probudi me pomalo kajanje I bol u grlu ,jer sam naucio sa Mojom Milom delim sve I da nista u meni ne ostaje vec da na glas sve s njom podelim ,a sad sa ovim godinama bilo bi neukusno da joj kazem cega sam se setio I na cega mi dan lici.Stanem posred Dunavske ulice jer sam u prozore gledao zadnji put dok su iza njih ziveli ljudi,a ne lokali I dok je Draga u kupvini posmatram fasade ,secam se kako sam provodio vreme u broju 8 gde je ziveo moj divni sada australijanac drug Cele,gledam rimske glave na fasadi ,a koje da sam obisao u nekom drugom evropskom gradu verovatno bih slikao skupim aparatom I cuvao kao atrakciju I ponavljao ‘’’vidis sta je kultura I europa…sta su sve oni sacuvali..’’a ovako posto je deo mog grada tesko da cu I primetiti posle detinjstva.Bio je to cudan dan ,jer smo gledali I krovove u Katolickoj Porti…iznenadjenje,neko na krovu napravio vidikovac od bakra…kako male zivotne stvari promicu I beze pred popularnim markama Zare,Tailora ,cega god,samo da se plati.
Negde na sredini Dunavske je lokal gde sam popio zadnji sokic pre odlaska u to vreme tako ponosno u vojsku,a sada na vratima stoji omanja devojka poznatog lika ,a u meni Ljudmila I knedla I vec iza sledeceg coska shvatim da je to najmladja sestra od te divne dame kojoj sam obecao da cu se jednom vratiti I setim se da smo je zadnji put drzali na rukama kao dete I uspavljivali zajedno Svrca i ja iza onih prozora sa lastama I shvatim da je proslo oho ho vremena.
Bio je to cudan dan jer miris dlanova,golubovi,Apolo,vojska sve je tu,I sednemo Mila I ja da popijemo sokic u nekoj basti ,a iza njenih ledja velika bela haljina omanje zene prcastog nosica i mirisa meda kao zastava sa ogromnim crvenim ruzama uplice se dok prolazi pored nas ,kao sto je prolazila pred nasih zivota…a moje srce staje I evo stoji od tad zakucano za njenu stiklu na kojoj je prosla pored nas …mislio sam da ce biti teze ,ali nije jer sad znam da je tu I da je dobro,a sve sto je bilo I sve sto smo obecali,vise ja nego ona,pa …ne treba zuriti, prica jos tece ,samo nek je srecna I verujem I zelim da nije prepoznala tog jednog nikakvog u roza majici koji je dovikuje svako vece I jutro ,a ne zna zasto,koji se samozivo njome bori protiv godina ,koji njome tera urok od sebe I koji nje radi, zeli biti covek pre svega .
Lepo je videti te Svrco!

Pošalji "Ljudmila" na Facebook Pošalji "Ljudmila" na Google Pošalji "Ljudmila" na My Yahoo! Pošalji "Ljudmila" na Live Pošalji "Ljudmila" na MySpace Pošalji "Ljudmila" na Twitter Pošalji "Ljudmila" na Digg Pošalji "Ljudmila" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)

Savest grize dozivajući sećanja.......
  2. Aleksej od Arlekina (avatar)
    ujeda ...Ljiljo,
    hvala svakako na citanju.