Švaler

7BMWol.gif



Jednoga dana mi izgubismo Basta. Naišla kuja u teranju i on sa čoporom drugih pasa ode u svadbu. Džaba ga je žena dozivala,molila, preklinjala, nije hteo da joj priđe jer ga je vukao njegov prirodni nagon za produženjem vrste. Malo po malo čopor je otišao i on sa njim. U kući opšta uzbuna. Komšije, rođaci, drugovi i prijatelji su bili angažovani u potrazi za švalerom. Obišli smo svaki kutak naselja i susedne opštine, davali oglase na radiu i televiziji, pitali prolaznike, dozivali i ništa. Tako je potrajalo puna tri dana a onda u kasno veče trećeg javlja se mlada komšinica i pita da li smo možda mi izgubili psa jer je jedan njen drug pronašao haskija. Radost, veselje kao da je došlo oslobodjenje...iz istih stopa smo krenuli da vidimo da li je to on...

Jeste,bio je on,ne znam ko se više obradovao, on ili mi. Kada je završio svoju misiju poželeo je da se vrati kući ali nije uspeo, izgleda da su ptice pojele hleb koji je ostavljao iza sebe pokušavajući da obeleži put, šalim se naravno. Momak koji ga je pronašao kaže da ga je zapazio na autobuskoj stanici kako mirno sedi i kao da nekoga očekuje. I pošto je video da niko ne dolazi po njega, prišao mu je,pomazio ga i pozvao da pođe sa njim. I on je pošao.Dečko je oduvek želeo istog psa ali spletom okolnosti nikada ga nije doveo u kuću. Njegovi roditelji su ga primili lepo,samo im je kažu mnogo čudno bilo kad su seli da ručaju jer je on je skočio na stolicu kao da želi da se i njemu prinese tanjir. Gospođa majka se dmah zapitala, Bože,pored koga li je živeo ovaj pas? I ja bih pitao isto,nije on nikada sa nam sedeo za stolom,imao je on svoje mesto i svoju posudu iz koje je jeo, samo je osetio bezobraznik da su ljudi isuviše fini prema njemu i pokušao je to da iskoristi.

Nekada smo ga izvodili naveče u vreme kada smo očekivali da nam se ćerka vrati sa treninga i odlazili na autobusku stanicu da je sačekamo. On to nikada nije zaboravio i zahvaljujući tome nam se vratio...

A kako je umeo da izdvoji kuju iz čopora.....švaler
 
Divna prica tigre...podseti me na moju macu koja je nestala i posle dva meseca se samo stvorila u dvoristu, kao kada ulazi gost...Iznenadjenju i sreci cerkinoj nije bilo kraja...Uh ti ljubimci...:D:ok:
 

Back
Top